Kde řeky mají slunce

TV spot

Evropa vchází do první světové války a na venkovském mlýně panují despotická atmosféra, kterou citlivá dívka již nedokáže dál snášet. Opouští rodinné prostředí. Ve městě samozřejmě nalezne rychle cestu k socialistům... V retrospektivách se odehrávají hrdinčiny trýznivé vzpomínky na svět plný honby za majetkem a propadlý bezcitnosti, z něhož odhodlala navždy odejít. (oficiální text distributora)

Pitryx

Snímek založený na četných retrospektivách. Velmi dobrá kamera a zvuk. Avšak mne to celkově nějak nezaujalo. Dějově to bylo mdlé a nudné. Některé záběry byly zbytečně zdlouhavé. Mimochodem Marie na posvícenské vypadala jako smrtka. Já bych o ni neopřel ani rezavé kolo. Ale celkově vzato je to vesnické drámo jak má být. Skoro se vším všudy. Politických canců tu moc není, což se divím, takže se to dá vydržet až do konce. ()

kokofek

Obraz venkova a jeho morálky před první světovou válkou je velmi působivý a autentický.Hlavní hrdinka trpí především nedostatkem lásky v jakékoli podobě.Ve výchově dětí té doby převládalo vštípení zachovat rodinný majetek, který je stavěn jako to nejdůležitější v lidském životě.Dávat dětem lásku a vštěpovat jim morální zásady je ve výchově považováno za zbytečné. ()

Filmová ocenění benátského festivalu

Filmová ocenění benátského festivalu