Nezaměstnaný inženýr Stanley Hill (John Travolta) se stal svědkem vraždy své manželky, Vivian (Rebecca De Mornay), kterou napadl gang násilníků v podzemních garážích. Sužovaný vinou, že nedokázal zachránit ženu, kterou miloval, se Stanleymu stále vrací obraz Vivian umírající v jeho náručí. Když nejsou detektiv Gilmore (Sam Trammell) a další zkorumpovaní policisté schopni přinést vrahy před soud, obrátí se Stanley na svého starého přítele Dennise (Christopher Meloni) a rozhodne se vzít věci do vlastních rukou. Na cestě pomsty, Stanley odhalí spiknutí, která vede do horních řad vlády. Ti si brzy uvědomí, že Stanley a Dennis jsou mnohem nebezpečnější, než si kdy mohl představit... (TV Barrandov)

heyda

Líbilo se mi, že Travolta zde nebyl zobrazenej jako někdo nezničitelný, že dělal chyby, ale jinak je to klasický revenge style. Nic, co by tento subžánr posunul dál, ale ani nic, co by ho úplně zazdilo. Každopádně pořád je mi o dost sympatičtější 96 hodin nebo Equalizer. 60% ()

honajz

Klasický a trochu oldschoolový revenge film, který naštěstí dodržuje pravidla žánru, kameraman dokáže udržet kameru na stativu, děj není hloupý, ale naopak, docela dobře by se mohl odehrát, Travolta pro roli asi zhubnul, já byl spokojený, na 60 % mi to bohatě stačilo. Málokdy se dnes vidí typický žánrový film s dodržením postupů, a dokonce držící logicky pohromadě. Dokonce se objeví i pár dobrých hlášek, postavy se nechovají jako pitomci, oba hlavní mstitelé mají charisma, spokojenost. ()

eraserhead666

Řekl bych, že je ten film lehce uondaný a unavený, ale zase na druhou stranu to pěkně sedí a odpovídá věku hlavního hrdiny. vždyť je mu šedesát, má až směšně neuvěřitelně plastikovou hubu a dvacet let je z formy. Zcela přímočará zápletka, odhadnutelná od prvních záběrů, ale kdo kdy hrál v akčňáku na hlubokou a pronikavou dějovou linii. Tohle je vlastně takový retropohled o dvacet let zpět. Moderní kombinační předělávka Těžko ho zabít a Přání smrti. Problém trochu je, že se mi to Travoltovi nechce věřit (na rozdíl od třeba Tváří v tvář), jeho kámošovi jo, tomu to žeru i s navijákem. Rebecca de Mornay potěšila. ()

SOLOM.

Kruto přísný John Travolta přichází na scénu s trochou těch kil navíc, opuchlým a podivně lesklým ksichtem, ale ze svého hereckého talentu pořád nic neztratil. Na rozdíl od některých se mi tento film docela líbil. Jasně, zápletka zas až tolik originality nepobrala, nicméně provedení špatné nebylo, akční pasáže se mi líbily, mrtvých tu bylo taky dost a já se ani moc nenudil (až na pár slabších momentů). Nejvíc jsem se ale vyděsil hned na začátku, když jsem spatřil Rebeccu De Mornay. Kdysi docela pohledná herečka s rajcovním tělíčkem tu vypadala hrozně – nevěřil jsem vlastním očím a několikrát musel zkontrolovat herecké obsazení, jestli jsem se nezmýlil při čtení jejího jména. Zas tak špatný film to nebyl, takže dávám průměrné ohodnocení. ()

Morholt

Zabili jste mi starou, tak tady máte přes držku. A penál máte jistej, protže jsem shodou okolností bejvalej člen speciálních jednotek. Těžko by se počítalo, kolikrát už tady stejný schéma bylo a vlastně ještě bude. Ale na mě to fungovalo. Travoltovi s Melonim to docela šlapalo, film měl tempo a akce docela švih. Žádnej zázrak, ale i tak solidní béčková jednohubka. 60% ()

Lacike

Film sa zacne ako Hallmarkovsky dojak, ktory sa po chvili zvrhne v 257. kopiu revenge flicku Prianie smrti. Znenazdajky sa z nasho neschopneho hrdinu, ktory neubranil manzelku stane neznicitelna masina, ktora kántri jedneho parchanta za druhym v Seagalovskom style pri ktorom pouziva rychle odzbrojovacie rucne techniky. Bohuzial strih je na urovni sucasnych Seagaloviek, takze bitky prilis prehladne nie su. Ked nepocitam jedno vybuchnute auto, tak ina akcia tu nie je. Ako bonus tu je sokujuca pointa, ktora sa da odhalit behom prvych piatich minut. Vtipne je aspon zaverecne zuctovanie s jednym zaporakom, ktore pôsobi riadne prekombinovane. Takze vysledkom je film so scenarom, ktoremu sa vysmial aj Seagal so svojim vernym poskokom Waxmanom a radsej dali od toho ruky prec. Z nepochopitelneho dôvodu sa ho chytil Travolta s niekdajsim zrucnym remeselnikom Russellom. Lenze casy ich davnej slavy su prec a vysledok je totalna nuda obcas prerusovana trapnymi scenami. Jediny rozdiel oproti sucasnym Seagalovkam alebo Willisovkam je ten, ze Travolta sa evidentne este snazi hrat a nema ten ich klasicky mam vsetko v pici vyraz, ale iba neprirodzene vyzerajucu parochnu. 2/10. ()

malylada

Nasraný Travolta, který smrt manželky vezme do svých rukou. Film ničím nepřekvapí, celé vše kopírka Přáni smrt a nic navíc od tohoto filmu nečekejte. Hlavní dvojka je fajn a akce jsou rozhodně lepší, než ve většině nových Segalovek. Film je prostě béčko, bez větších ambicí......5/10 ()

Andersis

Po viditelných plastikách vyráží Travolta na cestě za pomstou. Zabili mu ženu kterou miloval. Popravdě....... víc by mi do role seděl jeho parták Meloni. Ta jeho bitka v holičství byla sice krátká, ale za to efektní a celkově jsem mu jeho postavu věřil víc. Jinak akce tak akorát, žádný promakaný příběh, ale jen čistá rutinní žánrovka. Herecky to odsejpá a ve své hodině a půl to ani moc nenudí. Snad až na ten začátek. ()

kaylin

John Travolta se tu ukazuje v celkem dobré formě, na to že už mu je taky přes šedesát let, se v tomhle akčním filmu vyjímá celkem dobře. Jasně, je to celkem klasický snímek o tom, jak se ze ctihodného občana stane mstitel, ale sem tam se podaří dobrá hláška, sem tam nějaká dobrá scéna. Vzhledem k tématu je tohle film, který mě bavil. Béčkový, ale dobře béčkový. ()

AffectedFace

Snímek není zas tak špatný, jak jsem si původně představoval. Bohužel jde o špatný pokus eRkově béčkové akce, která ničím nepřekvapí a to ani scénou v klubu, která mohla být atmosfericky zdatná, ale bohužel se tak nekonalo. V Rozpočtu 18 milionů bych si představil něco, co má větší koule. Původně jsem chtěl dát jenom dvě hvězdičky, ale dám tři díky časové délce, která člověka uspokojí a dodá filmu šťávu, leč by bylo zbytečné to protahovat na dvě hodiny a víc. Scénář pokulhává a to klišovitě ze všech stran. John Travolta očividně nedostal dost zaplaceno a proto se upsal ke smlouvě "nehrát" na city, což si všichni přiznáme, že je pravda... ()

kinderman

Nemůžu si pomoct, ale Travolta s vlasy a tím svým obličejem osvíceného vesnického idiota mě tentokrát prostě bavil. Možná ne tak, jak tvůrci zamýšleli, ale jakmile se loktem proboural do zadní stěny šatníku, vytáhl odtamtud čističský kufřík, povolal kámoše a začalo být jasné, že ti zlí jako obvykle naštvali nesprávného chlapíka, užil jsem si přehledně nasnímané akční scény a zároveň trochu žasl, u jakého typu filmů skončil A. Sekula. ()

sofiapetra

Váhám mezi jednou nebo dvěma hvězdama - nový, ale naprosto zbytečný film. Zápletka stejná jako v každé druhé "seagalovce", nudné až hloupé dialogy, po vtipu ani památky. ()

dyfur

.....opakovane som pozrel a.....nie je to až také zlé....žiadny zázrak a napriek tomu,že J.T. asi s príčeskom a nehybnym výrazom-botox ? ....napriek tomu - ak by nebolo jeho by to bolo o dosť horšie....charizma tam je.... ()

bourec

Podobně laděnejch filmů o pomstě máme desítky,tenhle navíc ve starym kabátku.Beru to ale tak,že si každej rejža chce natočit svůj revenge film ,tak proč ne.Russell je zručnej,Travolta můj oblíbenec,tak fakt nemám s timhle filmem žádnej problém.80%. ()

PROCESOR

Nečekal sem nic moc, ale dostal sem hovno! Ale takový pěkně zabalený. Honzíka mám rád, ale tentokrát je hodně mimo mísu. To i ty béčka z devadesátek maj v sobě něco, ale tohle .... ()

SeanLSD

Ja vlastne ani neviem, čo k tomuto napísať. Veď to už nie je ani do počtu. Mne ani nevadí, že je to tá najhoršia zbierka klišé, ako že je to tak odfláknuté. Jedna vec je, že Chuck Russell, kedysi schopný režisér, sa bohvieodkiaľ zjavil po 14 rokoch len preto, aby si strihol priemernú kopírku priemerných akčňákov. Asi si potreboval osviežiť základy. Druhá, ale, že si ani nikto ďalší (okrem výborného Meloniho) nedal tú námahu urobiť z toho aspoň ako-tak kvalitný priemer. Keby som nikdy nevidel žiadny film s týmto námetom, hádam by ma to tak nenasralo, pretože objektívne to, pravdaže, nie je horšie ako flákoty iných, v 90. rokoch vychytených hviezd, ktoré už dávno netvoria dejiny populárneho filmu a evidentne potrebujú iba na kaderníka. Ale kto tieto prepadáky platí, to mi aj tak nejde do hlavy. Spoliehajú sa na to, že je niekto zvedavý na Travoltu ? ___ Inak by som viac ocenil, ak by šlo o ten variant, čo si vyskúšal už aj Johnov kamoš Bruce v remaku DEATH WISH a nie ten, čo nasleduje JOHNA WICKA a iných "špecialistov", čo kvôli láske (po)zabudli na svoju minulosť. Navyše Travolta, ktorého som nikdy nemal rád, je tu už fakt zúfalý (na rozdiel od výborného parťáka Ch. Meloniho, ktorý ho totálne strčí do vrecka v každom momente, čo sa zjaví na obrazovke) a vyzerá hrozne. Hoci tu viacerí spomínajú vizáž Terminátora, mne Travolta so zakrvácaným ksichtom evokuje skôr masku Michaela Myersa. Na mieste tých zloduchov by som utiekol hneď na začiatku. Na mieste producentov tiež. ()

Johnny.ARN

Presne ten typ brakovských filmov, v ktorých hrá posledné roky Cage. Bývali špecialny vojak, niekoho mu zabijú, nečinnosť polície, zo skrine vyberie svoju starú zbraň a ide sa mstiť. Ozaj sme potrebovali ďalší takýto lacný, predvídateľný film s Travoltom a jeho nastrelenými vlasmi v hlavnej úlohe? 1 z 5 ()

Ryuuhei

Řadový film o pomstě. Jediné, co mě přilákalo, byl Travolta. Film je to koukatelný, ale má spousta děr v ději a není to celkově žádný zázrak. Námět o nájemném zabijákovi, který už z touto prací seknul, jsme tu měli už několikrát (třeba zrovna v Equalizeru, který jsem viděl o den dříve) a o pomstě ani nemluvě, to je v každém třetím filmu. 50% ()