V lednu roku 2009 se svět stal svědkem „zázraku na řece Hudson", když kapitán „Sully" Sullenberger (Tom Hanks) nouzově přistál s poškozeným letadlem na ledových vodách řeky Hudson a zachránil tak život 155 pasažérů na palubě letadla. Přestože veřejnost a média mluvila o ojedinělém činu dokazujícím jeho letecké dovednosti, probíhající vyšetřování hrozilo zničit jeho pověst a kariéru. (Freeman Ent.)

E lan

Filmy Clinta jsou v poslední době famózní. Tento není rozhodně výjimkou. Ba možná naopak, znovu posun dále ve spletitosti a zajímavosti vyprávění jinak krátkého příběhu ve skutečnosti. Herecké výkony snad nemohou být špatné když se člověk podívá obsazení. Bravo, famózní film! ()

Simomon

Film prevypravuje neuveritelny pribeh kapitana Sullyho, ktery nouzove musel pristat s letadlem na rece Hudson v NY. Tak nejak jsem si rikal, jak lze o takovem nametu natocit celovecerni film. Dramaturgicky je to velmi obtizne- nemame zaporaky a kostra deje je vsem predem znama. Ale diky rozumne stopazi 90ti minut a hezkym trikum se to vlastne celkem povedlo. Clint Eastwood se jako reziser snazi a jeho oldschoolove postupy (napriklad nekdo mluvi v interieru a kamera kolem nej pomalu staticky krouzi) mi osobne sedly. Film vypada celou dobu vizualne vyborne, coz se jen stupnuje, kdyz se v nem neco deje (rozuměj padá letadlo). S čím mám ale zásadní problém jsou extremně jalové dialogy, ktere se utapeji v hrdinskem patosu "nejsem hrdina, jen jsem delal svou praci". Navíc žena hlavního hrdiny ve filmu vystupuje prakticky jen v telefonatech se Sullym. Jjeich hovory jsou debilní a hlavně nudné a jelikož Sullymu nikdy nedojde kredit, je jich tam nesmyslně moc. btw pokud se chcete neco dovedet o samotne havarii, doporucoval bych spise epizodu z cyklu Letecke katastrofy. POSLEDNI SLOVO: Vyborna rezije, spatny scenar. Diky kratsi stopazi jde ale o fajn podivanou, na kterou nebudete vzpominat nijak dlouho, ale zabavi vas. silnejsi 3/5* ()

LordMysti

Mám rád dokument Letecké katastrofy kvůli tomu technicky-faktickému poutavému popisu havárie a jejich příčin. Zde nebylo moc co vyprávět z pohledu vlastní havárie a když jsem viděl Clinta a Toma, měl jsem velký strach že z toho bude klasický americký národní patos. Film mě ale poměrně hodně překvapil, poutavě a přehledně odvyprávěl celý příběh kdy se rozumně zkombinoval pohled na havárii (nouzové přistání) s příběhem na pozadí při vyšetřování celého incidentu. Opravdu doporučuji už jen proto, že jde o dost pozitivně naladěný film který vás ke konci i trochu dojme. ()

0L0V0

Pred vznikom filmu keď som sa dopočul o tejto udalosti a následne, že sa to chystajú zrežírovať som si povedal, že sa to nedá zaujímavo, negíčovito natočiť. Mýlil som sa. Dráma s Tomom Hanksom je čisté piano, ktoré bez žiadneho sladkého pátosu vyrozpráva príbeh veľmi sviežo a napínavo. Pocit, ktorý Sully zanechal je silný a neverím tomu, že by to dokázal niekto lepšie zrežírovať ako samotný pán Eastwood. Klobúk dole. Kto vie ten vie. 90% Zaskočený a spokojný. ()

Likan7

Eastwood na jistotu. Pokud jste něco od Clinta viděli, víte, že Váš čeká kvalitní režie komorního dobrého filmu, a tím přesně Sully je. Samotné události je ve filmu sotva půl hodina, většinou sledujeme vyšetřování a dohadování, jestli to Tom udělal dobře nebo špatně. Celkem mě to překvapilo, ale ve výsledku je to dobré drama s vynikajícím Eckhartem ve vedlejší roli. Sully je prostě poctivý, dobrý film s vynikajícími herci. ()

Gardenboy

Eastwood zreje ako víno. Na staré kolená točí perfektné filmy. Sully s Hanksom je niekto pred kým máte rešpekt vzhľadom na to, čo dosiahol. A filmovo o to viac. ()

Mouchal

Velmi kvalitní film. Ono taky když dáte Clintovi na povel reálný příběh a k tomu ještě navrch Toma, přijde mi to až skoro nefér vůči ostatním filmařům, kteří se mohou zoufale snažit alespoň se přiblížit někam na dosah takovémuto kvalitnímu zpracování. Většinou je to bohužel pouze marné snažení. Clint prostě i přes svůj pokročilý věk všem dokazuje, že to není jen starý zapšklý páprda, který hází znechucené obličeje, kam se jen podívá. Má na tu filmařinu cit a je to znát prakticky počas celého filmu. Rozlučte se se zbytečným emotivním vydíráním. Sully je natočen dynamicky a každá minuta pěkně "letí". Prakticky nemám skoro co vytknout. Možná jen to, že komise byla vyobrazena trochu až moc jako nějací velcí padouši. Domnívám se, že až tak tomu teda nebylo. Ale mohu se plést samozřejmě. Clinte, přeju hodně zdraví a chutě do dalšího filmování a ať světu filmu dopřeješ ještě alespoň jeden kvalitní film, protože vím, že by/bude stál za to! 85% a dost slušný náběh k páté hvězdě. Jen něco málo mi tam ještě přece jen chybělo. ()

Demonic189

Citlivá režia nesmrtelneho Eastwooda, vždy presný Hanks a velmi trefná myšlienky (človek nie je stroj!) robia z toho snímku skutočne výbornú zaležitost, ktorú si vychutnávate ako pohár kvalitného vína. Viac niet čo dodať. ()

Hashirama

Film, který sebevědomě naváže až po ústřední nehodě a pak si uvědomí, že nemá o čem vyprávět, a tak nehodu retrospektivně rekonstruuje. Už od první minuty jsem nabýval silného dojmu, že je film absolutně, ale absolutně o ničem. A taky, že ano. Kromě samotné nehody se Hanks jen potlouká z místa na místo a má bůhvíproč s něčím problém. Ve filmu není nic a nikdo zajímavý. Se silným sebezapřením tomu napálím dvě, a to výhradně kvůli technické stránce. ()

balcazar

Nemožno so železnou istotou povedať, že by iný režisér spracoval tento námet lepšie. Isté je, že by ho spracoval inak, s väčším návalom emócií. Eastwoodovská komornosť a jemnosť majú niečo do seba, a to napriek tomu, že ja sa rád nechávam emočne vyžmýkať filmom. Clint vie spraviť drámu, ktorá presne spĺňa charakter drámy. Tak mi ešte napadlo, že Tom Hanks so šedinami má výhodu: absolútne sa nepodobá na Toma Hanksa, ktorého poznáte z Forresta Gumpa a ďalších filmov z mladších čias. Je akoby nepopísanou tabuľou a môže zahrať akúkoľvek úlohu bez toho, aby ho mal divák zafixovaného z iného filmu ako určitú postavu. ()

Sweat55

Můj dvoustý komentář na ČSFD. Tak, to by byly formality a je čas se vrhnout na věc stejně precizně, jako se Eastwood vrhnul na Sullyho (obrazně řečeno). Udělal takový ten tip filmu, kterému nejde moc co vytkout. Režie je skvělá, Eastwood opět dokazuje že za kamerou umí stejně dobře jako před ní. Tom Hanks a Aaron Eckhart jsou oba super a film je dost zajímavý no to, aby udržel vaši pozornost. Je to krátký, svižný, skvěle zahraný a napsaný. Prostě dobrej film. ()

lakart

I přesto, že se jedná o ryze americké téma, nenechalo mě to ani na chvíli klidným. Eastwood ukázal, že je profesionál každým coulem a věk se na něm rozhodně nepodepisuje. Naopak všem nám dokázal, jaký je filmař, když vezme 3 minuty dramatu a natočí o tom celovečerní film natolik zajímavý, že nesundáte oči z obrazovky. Hanks a Eckhart hrají neskutečně dobře a věrohodně dle dobrého scénáře, který je postaven na nechronologickém vyprávění, což je dobře, protože pak by film nejlépe ukázal své slabiny. Američané tohle umějí. Vezmou skutečnou událost a udělají všechno proto, aby ji co nejvěrněji zrekonstruovali. Obávám se, že snímek časem zapadne, neboť nic výjimečného nepřináší. To ale neznamená, že není kvalitní. 85% ()

Franc1s

Tak další tvorba Clinta Borce Eastwooda. A zase trefa do černého!!! Minule to byl válečný kousek založený na skutečných událostech, teď je to kousek z události jednoho kapitána letadla, co to položil na řece Hudson..Pro lidi okolo hrdina, pro ty nahoře, kde se jedná o prachy, ten co jim zničil letadlo... Krásně vykresleny celé ty tahanice, simulace, atd atd... Jak už potom i sám pilot neví jestli to byla ta správná volba či ne... Opravdu lidsky a komorně natočené, a závěrečné titulky s lidmi a kapitánem z letadla, nádhera.. 9/10 PS. Jak todle Clint skoro v 90 letech davá, nechápu, ale jen ať je zdráv a tvoří dále! ()

neo93

Skvěle natočená vzpomínka na den, kdy se podařilo zachránit všech 155 cestujících letu 1549. Velmi dobře zrežírovaný film o této neuvěřitelné události. Zaměřuje se samozřejmě na strůjce tohoto zázraku, a to na kapitána letadla Chesleyho Sullenberga přezdívaného Sully, a následně na proces, ve kterém se prošetřuje, zda přeci jen kapitán neudělal špatné rozhodnutí, když se rozhodl přistát na řece Hudson, a tím tak zbytečně uvedl letadlo do příliš vysokého rizika. Celý tento proces je ústředním motivem snímku, ale film ukazuje také na rychlý zásah všech záchranných složek, bez nichž by jistě nepřežilo všech 155 pasažérů. Samotné vyšetřování, se prozkoumává pomocí nejmodernějších technologií, především pak letové simulace, kterou obstarává inteligentní počítač, bez nutnosti lidí, pro důslednou simulaci je však přeci jen potřebná lidská mysl. Sledujeme též různé představy a možnosti o pádu letadla, které pronásledují kapitána v jeho nočních můrách a představách. Výborné je samotné vyprávěcí schéma, kdy nevidíme nehodu jen jednou a naráz, ale vícekrát z různých pohledů, od samotné kabiny letadla, přes cestující až po třeba řídící letovou věž. Herecký výkon Toma Hankse je podtrhuje celé výtečné dílo Clinta Eastwooda. ()

Maximilianus

Pre mňa najslabší film Clinta Eastwooda. Bez napätia, náboja, nesadla mi chronológia príbehu. Klasicky sympatický výkon Toma Hanksa. ()

Jolee

Aby se Amíci z tý svojí byrokracie a předpisů neposrali. Perfektně zahrané životopisné drama dvou neskutečných frajerů z kokpitu. Sullyho vážně nemohl hrát nikdo jiný než Hanks a Aaron Eckhart mu svou nonšalancí skvěle sekunduje. Emoce bez patosu, tak jak to má bejt. ()

Clint Eastwood do důchodu nespěchá

Clint Eastwood do důchodu nespěchá

19.04.2019

88letý legendární herec a režisér Clint Eastwood (Pašerák, Americký sniper) do důchodu rozhodně nespěchá. Momentálně totiž krouží kolem projektu The Ballad of Richard Jewell, který by mohl natočil… (více)

Clint Eastwood a další hrdinové z lidu

Clint Eastwood a další hrdinové z lidu