Will Smith a Martin Lawrence spojí své síly jako parťáci na poli zločinu, tedy spíš v boji proti němu, v tomto akcí nabitém filmu o dvojici skvělých chlapíků, z nichž se stanou skuteční Mizerové! Policii právě někdo přímo před nosem ukradl zabavené drogy v hodnotě sta milionů dolarů. Detektivové Mike Lowrey (Will Smith) a Marcus Burnett (Martin Lawrence) mají možná po kariéře a navíc hrozí, že jim zavřou celé oddělení narkotik miamské policie. Proto se pouští do vyšetřování, které se ale nebezpečně zvrtne, když zabijáci unesou jedinou svědkyni loupeže, krásnou policejní informátorku a kamarádku obou chlapíků (Téa Leoniová). Rychlá auta, okouzlující žena a nikdy nekončící akce ve filmu Mizerové jsou zárukou dobré zábavy! (HBO Europe)

curfew77

Absolutně všechno (kamera, zpomalovačky, západ slunce v Miami, auta i interiéry) je tu cool, ovšem scénář je samozřejmě přehlídkou těch nejprovařenějších "buddy movie" klišé, jaké znáte. A zatímco Will Smith své roli sedí jak prdel na hrnec, ukecaný Martin Lawrence mi občas trochu lezl na nervy. Deset procent navíc u mě Mizerům vždycky vyslouží super sexy modrooká a nohatá brunetka Téa Leoni. Takže sečteno podtrženo, 65 % a slabší čtyři hvězdy - jednou za pár let se na to mrknout dá. ()

HarveyDent

Nedávno jsem k filmu Pravdivé lži napsal, že je to neuvěřitelně hloupý akční film, který je ale stejně zábavný. Po hodině u tohohle filmu mě napadal jedině komentář: " Neuvěřitelně debilní, neuvěřitelně nevtipné a neuvěřitelně nezábavné." Byl jsem ochoten tomu dát 2* za drsňáka Smithe a ty stehna Téy Leoni. Pak se ale vše začalo měnit. Na každou ho*adinu, kterou řekl Lawrence, vtipně odvětil Smith a něco dodala i jejich sexy parťačka. To co mi chybělo při takových "drsňáckých" filmech, se mi rázem začalo dostávat ve velkých dávkách. Možná za ten nezáživný začátek mohl dabing Novy, kde místo K***A říkají SAKRA, možná trochu nevýrazné akční scény v první půlce. Druhá půlka však nesla obrovskou satisfakci, co se týče akce (dodávka zmrzliny s éterem, totální výbuch hangáru), vtipu("Odstup odlož tu zbraň a dej mi balíček mentolovejch žvýkaček".) ï filmu celkově. Prostě God damn motherfucking good mainstream product !!! ()

HarlanWade

Víc než povedený režijní debut Michaela Baye. A hned přinejmenším solidní mix všeho, co na něm máme rádi. Will Smith byl odjakživa cool charizmatický týpek a Martin Lawrence má rozhodně na víc, než na to, v čem se dnes objevuje. Příjemná všehochuť, ve které hlášku střídá akce a nechybí ani nějaká ta romantika. ()

lord Ball

Podle trailerů jedna velká jízda, ovšem opak je pravdou, bojové scény jsou výborné, ale nevýhodou tohoto filmu je právě ustřední dvojice, která furt jen kecá nesmysly a než vůbec někam vyjedou či něo udělaj tak u toho pronesou tolik nesmyslných keců, že mě to rozčilovalo a dost nudilo. Takže mimo prvních a psoledních 20 minut, které jsou velmi dobré je to jen jen nuda a nuda. ()

Peter-1307

Tento film nie je kategóriou filmov, ktorá mi ak už nepomôže stať sa lepším, tak aspoň ma núti sa nad sebou, či svetom zamyslieť. Je to typický letný kalerábik, oddychovka, kde jediný problém je nájsť si správnu polohu na pozeranie a nebyť vyrušovaný. Je to film, v ktorom čierna ma na dve hodiny rozjasní a zabaví, veď komika Williho Smitha (mám ho rád už od Fresh Prince) a Martina Lawrenca nielen v štipľavých dialógoch nemá chybu. A to nie je všetko. Filmu nechýba ani spád, ani akcia, ani exkluzívne exteriéry, ani pekné baby. ()

Asdas

Keď vrcholom filmu je prevrátené auto v TV z iného filmu asi nie je niečo v poriadku ,akčné scény nič moc a herci až na pár celkom podarených dialógov hrajú nudné postavy ak chcem kvalitný akčný film tak určite vytiahnem z poličky niečo zaujímavejšie. ()

Swayne

Michael Bay vie ako natočiť popcornový blockbuster! Bad Boys majú všetko, z čoho Bay ťaží ešte aj dnes... masívne výbuchy, rýchle prestrihy, svižná kamera, dramatický "look", pekné ženské, rýchle autá... no proste kinošialenstvo ako má byť... až sa mi oko spotilo pri toľkej akcii. Napriek tomu je to iba veľmi easy story obalená do šťavnatej omáčky. ()

pery352

Parádní film, parádní hlášky, parádní akce jeden z prvních filmů z Willem Smithem, který jsem viděl a opravdu toho nelituju. ()

brzozin

Superpopulární film, zejména u našich béčkových televizních stanic. Takže jsem ho měl tu "čest" vidět už mnohokrát. Film, který mi naprosto zhnusil kdysi relativně oblíbeného Smitha. Film bez jakéhokoliv smysluplného děje. On to vlastně ani není film, je to spíš hodně natažený hudební klip kde se hodně skáče, pitvoří a především nechutně ale opravdu něchutně žvaní. Klipovost celého díla podtrhuje i střih a kamera, kde máte ze začátku pocit, že jde o jakýsi trailer a teprve po pár minutách vám dojde, že takto je natočen celý film a lepší to nebude. Občas jsem se při sledování přistihl, že jsem těm gangsterům fandil, aby už konečně toho lawrence odpráskli a zavřeli mu tu jeho hubu. A byl by pokoj od všech jeho rádobyvtipných hlášek a neustálého monotónního a děsně otravného žvanění. Stejně tak i Tea Leoni je ve své roli děsně nesympatická (byť ji mám jinak docela rád). Tahle ženská si prostě koleduje o to, aby ji někdo odkrágloval. A Bůh je mi svědkem, že jsem jí to chvílemi i přál. Ale i přes to, že o to celý film úspěšně usiluje a je děsně naštvaná, když ji někdo chce zachránit, překvapivě přežije. ()

N3O

Stará dobrá devadesátková hláškama narvaná akce. Stačilo mi prvních 10 minut a tahle stylovka si mě získala. ()

Nessos

Slušná akční jízda s výborným Smithem. Malinko mi to připomnělo Posledního skauta, ale ten je přece jenom o nějaký ten stupínek výš. ()

walkingdead

Základem buddy-movies (i když tohle není úplně klasické buddy-movie) je, aby si ústřední dvojice sedla. A Lawrence se Smithem si sedli a dobře se doplňují. Téa Leoni tady vypadá skvěle, Tchéky Karyo má roli francouzského gangstera už tak zažitou, že by z fleku mohl nastoupit do čela pařížského podsvětí. Film má spád, akční scény se střídají se zábavnými, dalším kladem je tady hudba. ()

Sarcasmgirl

Nemůžeme očekávat nadupaný akční trhák s komplikovanou zápletkou. Děj je prostý, ale svižný a vtipný. Hezoun Smith, šašek Lawrence a kost Leoni je postačijící kombinace. Film stojí na tom, že ustřední dvojka nedokáže zavřít hubu, svižné dialogy přebíjí scénáristické a režijní nedostaky, takže se člověk baví i přes to, že děj zaostává. ()

Benzinka

Michael je vata. Ušil mi naprosto přesný oblek v podání nejlepší policejní dvojce, skvělých akčních scén a hlavně nespočítaně hlášek, které mě lámali snad každý záběr. Viděno několikrát a stále klenot mezi akčními komediemi. Jo, a Téa je hrozná liška :) ()

darthvader77

Vynikající režijní debut Baye, film má rychlý spád, neustále se posouvá děj mění prostředí tempem, které mě vyhovuje a přitom nepůsobí zběsile. Lawrence i Smith jsou sympaťaci a jako policejní dvojka perfektní, i jejich charaktery, které se snad povahově i způsobem života nemohou více lišit. Množství hlášek je neuvěřitelné(Tak jo zkus mě rozesmát, Polož tu bouchačku a pak mi podej peprmintky.) SPOILER: Velká pochvala scénaři za nápad, prohození postav Burnnet hrarje Lowreyho a Lowrey Burnetta, neboť díky tomu byla dokonalá netradiční sranda. Film střídá nádherně temno a je akční komedií i thrilerem zároveň a přitom drží perfektně jako celek. Závěrečná akce byla jako vystřižené ze Skály a jako by prozrazovala na co se máme těšit. Soundtrack skvělý a na závěr bych kromě dvou hlavních představitelů ocenil záporáka Karya. Všem vřele doporučuji pro mě nádherně strávené 2 hodiny a určitě se podívám na dvojku. ()

kubilov

Prvotina Michaela Baye, který prakticky pro Hollywood objevil Willa Smithe i jinak než jen jako Fresh Prince, mě napodruhé opravdu bavila. Tisíckrát obehraný scénář s dvěma chlápky policajty, který jdou po dalších chlápcích s drogama, přičemž hláškujou na každým kroku. Inu, originalita nic moc, ale o tu u Bad Boys nikdy nešlo. Zamotanější než samotný případ jsou zejména rodinné či partnerské vztahy + skvělá Bayova akční režie + neustávající sranda = nadprůměrné 4* ()

Dinsberg

Pokud rokem akčních filmů byl rok 1985 a rokem akčních buddy movies 1987, pak rokem nedůstojného kombinování obou žánrů je rok 1995. Bay dokáže natočit úžasné akční sekvence, ale prostě nedokáže pochopit, že film je komplexní dílo. Nelze prostě očekávat jakoukoli odezvu diváka, když samy postavy jsou jako psí čumák. Divák netuší co jsou zač, proč dělají co dělají a kam až chtějí dojít. V Bayově režii jsou tyto otázky naprosto podružné, nejdůležitější je přece uspokojení explozivního fetiše. ()

Čtyřka Mizerů má oficiálně zelenou

Čtyřka Mizerů má oficiálně zelenou

01.02.2023

Po úspěšnému návratu k sérii Mizerové se Will Smith (Král Richard) a Martin Lawrence (Jednej správně) oficiálně vrátí i pro čtvrtý díl. Situaci před rokem mírně zkomplikoval fakt, že si Smith ušil z… (více)

Třetí Mizerové našli záporáka

Třetí Mizerové našli záporáka

22.12.2018

Třetí Mizerové, oficiálně Bad Boys For Life, obsadili hlavního záporáka. Stane se jim Jacob Scipio (Útok z hlubin), který ve filmu bude hrát hlavu drogového kartelu a chladnokrevného vraha Armando… (více)

Mizerové 3 s novým režisérem?

Mizerové 3 s novým režisérem?

10.06.2015

Godzilla 2… a Mizerové 3?

Godzilla 2… a Mizerové 3?

17.08.2014

V Hollywoodu často vznikají pokračování, po kterých moc lidí netouží. Dvě následující mezi ně ale rozhodně nepatří. Nejdříve trocha potěšení pro fanoušky letošního restartu Godzilly. Půlmiliardový… (více)