Spider-Man: Paralelní světy

• USA Spider-Man: Into the Spider-Verse (více)

Phil LordChris Miller, tvůrci hitů Lego příběh a 21 Jump Street spojili svůj um a talent, aby divákům představili dosud nepoznaný svět Spider-Mana v přelomovém a unikátním vizuálním stylu. Spider-Man: Paralelní světy představí dospívajícího chlapce z Brooklynu Milese Moralese a nekonečné možnosti Paralelních světů, kde je víc než jen jeden maskovaný hrdina. (Falcon)

endrix

Výborný pokus jak oživit žánr superhrdinských filmů. Škoda jen, že nezůstane u jednoho. Tenhle film by si zasloužil být jediný ve svém pojetí. Leč marketing nespí a další díly už jsou na cestě. Hurá? ()

HellsAngel

Ultimátny náhľad do sveta dobrého suseda Spider-Mana v jednom z vizuálne najoriginálnejších animákov všetkých čias. Asi žiaden film si nezaslúži prívlastok "komiksový" viac, ako práve Into the Spider-Verse. Autori veľmi šikovne narábajú s postavami pavúčieho univerza a prinášajú vyvážený mix akcie, humoru a rodinnej drámy. Napriek tomu, že to na mňa miestami pôsobí až príliš prekombinovane (Spider-Ham je trocha cez čiaru...), prekypuje to tak neskutočne sviežou a nespútanou kreativitou, až si musím poupraviť môj pôvodný názor a zaslúžene udeliť najvyššie možné hodnotenie. P.S.: Sony by sa malo úplne vykašľať na Venoma a ísť radšej touto cestou. ()

Foxized

Chci být jako Batman. Chci být jako Thor. Chci být první bílej Černej Panter. Ne, smažte to. Chci být Azzarellův Constantine. Bendis. Ten kluk mi učaroval u Daredevila - Muže beze strachu a ty jeho prvky tady jsou znatelné. A teď chci být Spiderman v paralelních světech. Né ten černej, ale ten černej, Noir Spiderman. Dokonalé spojení hudební složky, zprvu nepěkné a HODNĚ epileptické animace a ucházejícího příběhu, který by sólo neudělal díru ani do prostěradla. Ale se všem těma paralelo pavoukama a Kingpinem tak dokonalým, že by mu ji mohl závidět i Gosling v němém filmu je to jasná desetina americké vlajky. ()

BrusVejn

Zábavný a veľmi štýlový film. Kupodivu akčné scény ma až tak nechytili a oveľa viac ma bavili dialógy a blbnutie všetkých zúčastnených postáv. Fisk bol veľmi fajn, ale jeho poskokovia mi prišli slabučkí. Najviac filmu pomohli rôzni Spider-Mani, tak dúfam, že sa v pokračovaní vrátia. ()

Dr_Berry

Tak tohle byl nářez. Nejkomiksovější film ever. Ta animace byla dechberoucí...jako by obživly stripy z komiksovýho sešitu🕸Bavil jsem se od začátku do konce🕷Film plný odkazů na předešlé Spider-Many a všedních absurdních pravd ze života, který zná každý. Opravdu skvělej animák takhle na konec roku. Už se těším na další díly na kterých už se v Sony maká. ()

SamGee

Spider-Man je slávnou komiksovou postavou, ktorá si získala priazeň fanúšikov po celom svete a dostala sa do všetkých médií vo forme seriálov, počítačových hier a hraných filmov. Tento rok sa ku nám dostal nový počin o ňom v animovanej podobe. Snímka hovorí o tínedžerovi Milesovi Moralesovi, ktorý nezvláda školu a má problematické vzťahy so svojimi rodičmi. Jedného dňa je uhryznutý rádioaktívnym pavúkom, vďaka čomu získava nadprirodzené schopnosti. Okrem tohto problému musí riešiť aj Spider-Manov z alternatívnych vesmírov, ktorí sa dostali do jeho sveta. Je iba na Milesovi, aby prijal svoje schopnosti a poslal ostatných hrdinov domov skôr než bude neskoro. Celá dejová línia má superhrdinský nádych, ale je obohatená o dynamické tempo, skvelé akčné scény, humorné momenty, srdcervúce sekvencie a easter eggy, ktoré ohurujú diváka každou minútou. Čo sa týka postáv, tak najväčšiu pochvalu získava chalan Miles Morales. U divákov si dokázal vybudovať sympatie vďaka charizme, nevinnosti a zmyslu pre humor. Nezaostávajú za ním ani neochotný Peter B. Parker, sarkastická Gwen Stacyová a ostatné spider-manovské postavy, ktorých interakcia s hlavným hrdinom patrí medzi zlaté vrcholy filmu. Zloduchovia ako temný Prowler a Dock Ock v sukni podávajú presvedčivý výkon. Bohužiaľ sa to nedá povedať pri hlavnom zloduchovi menom Kingpin. Podľa mňa jeho charakter nebol dostatočne prepracovaný, aby dokázal zaujať divákov. Hudba od Daniela Pembertona je podmanivá, energická a perfektne vytvára atmosféru od úplného začiatku do konca. Na znásobenie tohto efektu slúžia aj rappové pesničky od interpretov ako Tya Dolla Signa, Posta Maloneho a ďalších. Niektoré pesničky od nich si budete pospevovať po ukončení filmu. Najväčšou hviezdou celej snímky je samotná animácia od spoločnosti Sony Pictures Animation. Jeho štylizácia vyráža dych prostredím New Yorku a samotnými postavami, a zároveň vyvolá pocit, že sa skutočne pozeráte na obrázky z komiksov. SPIDER-MAN: Paralelné svety je nielen najlepším animovaným filmom roka, ale aj patrí medzi najlepšie snímky pojednávajúce o pavúčom mužovi, ktorá vás dokáže chytiť za srdce vďaka sympatickým postavám, podareným momentom, dychberúcej animácii a téme o viere v samých seba. Odporúčam ho vidieť tým, ktorí sú oddanými fanúšikmi komiksov alebo majú radi animované počiny. Príbeh: 9/10, Postavy: 8/10, Hudba: 8/10, Animácia: 10/10, Celkovo: 9/10. ()

Chaloupek

Já doufám, že jsem viděl budoucnost animovaných Marvel / DC filmů. A klidně i jiných. Vůbec bych chtěl všechny komiksovky vidět zpracované podobně mnohem víc, než hrané filmy. Naprostá dokonalost. ()

Doggie773

V tomhle filmu je úžasné skoro všechno. Animace a scénář jsou velmi dobře zpracovány. Unikátní výtvarná stylizace si zaslouží potlesk, protože hodně dopomáhá tomu, aby film vypadal jako kdyby byl vytržený z komiksu. Film je plný akce a humoru, který se mi nezdál nijak trapný či nucený. Asi si troufám říct, že tohle je nejlepší zfilmování Spider-Mana za celou dobu,a hlavně díky tomu, že to je snad nejkomiksovější film,co jsem kdy viděla. ()

HNTR

Konečně trochu originality u Spider-mana, kterou už jsme dlouho neviděli. Soundtrack je pecka a všechno funguje, jak má. Chemie postav je doslova vynikající. Komiksovější film, jsem snad neviděl. 5* ()

Illithune

Originální nápad, zajímavé zpracování a perfektní soundtrack. Pro mě osobně to bylo velmi příjemné překvapení a toto dílo jsem si neskutečně užil. ()

BlackAdder87

Moc jsem těm řečem o "novátorství" a "přelomovosti" tohohle animáče nevěřil, ale víte co ono na tom něco bude a jestli se bude animace v budoucnu ubírat tímhle směrem, tak jen houšť. Vypiplaná technická stránka ale není všechno, naštěstí ani po stránce příběhu není film nějak ochuzen, ba co víc troufám si říct, že svou lehkostí, hravostí a množstvím nápadu může směle konkurovat leckteré hrané marvelovce. ()

Grázl83

Zase taková pecka to nebyla, animace se mi moc nelíbila. Musím však ocenit, že vypadala úplně komiksove, přesně jako kdyby komiksové sešity ožily, což bylo asi záměrem. Humoru také dost, takže celkově spokojenost, ale při zdejším hodnoceni 88procent jsem prostě čekal větší bombu. ()

Marauder

Parádny animovaný Spiderman. Proste skvostné samo o sebe. Tie animácie boli luxusné a zároveň odlišné od všetkých ostatných moderných filmov....či už nízkorozpočtových animákov alebo kvalitných. Ale predsalen som si to parádne užil. A som si istý že jediný som nebol. A tajne dúfam že dajú aj pokračovanie. 95/100 ()

Tribe

Pro mě osobně velké překvapení. Naprosto nádherný a jedinečný vizuál, nápaditý scénář a hlavně je to prostě přesně ten Spidey, který tu chyběl. První 3/4 filmu jsou bez chybičky, 4/4 trochu slabší, ale jako celek to zkrátka funguje perfektně. Klobouček! ()

Merenre

To jako fakt? 88 % za takovou otřesnou, pubertální, prvoplánovou chujovinu? Naprosto kterýkoli libovolný DC animák předčí tuto žalostnou tendenční slátaninu alespoň o tři řády v každém aspektu. Slovy klasika: "Kokotina pre puberťákov, ale aj pre jebnutých ludí". ()

meda2016

Super-nápadité ztvárnění paralelních kosmologických dimenzí formou filmových žánrů, výtvarného rukopisu a tvůrčích etap. Příběh je jednoduchý ale není vůbec špatný a nenudí. Spád a rejstřík nápadů trošku zadrhne ke konci ale to není vůbec výtka. Stroje a vynálezy nejsou pro existenci vlastností spidermana nutné. Nevím, zda zatoužím vidět někdy znovu, ale 70% a 4*. ()

Nicolas Cage potvrzen jako hraný Spider-Man Noir

Nicolas Cage potvrzen jako hraný Spider-Man Noir

14.05.2024

Nicolas Cage brzy obleče černý baloňák a klobouk, už je to snad jisté. V úterý 14. května totiž bylo z příslušných míst oficiálně potvrzeno, že si skutečně má zahrát hranou verzi postavy noirového… (více)

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Noirový Spider-Man míří na Amazon