Spider-Man: Paralelní světy

• USA Spider-Man: Into the Spider-Verse (více)

Phil LordChris Miller, tvůrci hitů Lego příběh a 21 Jump Street spojili svůj um a talent, aby divákům představili dosud nepoznaný svět Spider-Mana v přelomovém a unikátním vizuálním stylu. Spider-Man: Paralelní světy představí dospívajícího chlapce z Brooklynu Milese Moralese a nekonečné možnosti Paralelních světů, kde je víc než jen jeden maskovaný hrdina. (Falcon)

moviefan4

Milujem rap a milujem Spider-mana. Tento film je plný úžasnej hudby, neskutočnej animácie, skvelého dabingu (originálny dabing).Soundtrack na ktorom sú pesničky od Post Malone, Big E a ďalších je úžasný. Scenár je skvelý, zábavný, emocionálny a úžasné pútavý. Za mňa rozhodne jeden z naj komiksových filmov a rozhodne naj animák od Marvelu. ()

eMeMko

Takhle nějak si představuji ideální komixový film. Perfektní balanc mezi napětím, akcí, humorem a hlavně dokonalou stylizací. Dostat do jednoho snímků několik různých Spider-manů (každého se svým odlišným stylem animace) tak, aby to nepůsobilo rušivě, nebyl rozhodně jednoduchý úkol, nicméně tvůrcům se povedl na jedničku. K tomu si připočtěte skvělé herce, zajímavý výběr hudby a povedený příběh a máte ideální film, který si Oscara opravdu zasloužil. ()

Blazis34

Asi první pořádný živý komiks. Jedná se o přelomové dílo v oblasti animovaného filmu, které popisuje příběh Spider-Mana. Vizuální styl mě bavil, příběh už tolik ne. Hodnotím 70%, tři hvězdy. ()

IZFNP

Pecka film, ktorý som si v kine dala dvakrát. Hlavné postavy sú úžasne sympatické a dýchajú životom viac ako kdejaký neanimovaný komiksový hrdina. Hudba je "spot-on", dabing je fajnový a animácia je sviežim závanom v mainstream kinách. Čo oceňujem najviac, je brutálne vydarený humor a príbeh - toto by sme v hranej podobe ešte stále nemohli vidieť, snáď si niekto tam hore uvedomí, že animáky (nie nutne pre dospelých, ale predsa hlavne) majú potenciál a sú cestou, ako na plátno priniesť mnohé "tabu" príbehy a postavy. Maličkou vadou na kráse sú akurát občasné nelogickosti, ale divák je vcelku naklonený ich snímku odpustiť, pretože filmík má obrovské srdiečko. Oscar zaslúžený, veľmi som to Spideymu priala, nakoľko si myslím, že ide o najlepšie a najúprimnejšie stvárnenie tohto hrdinu vo filmovej podobe. ()

Drozdo57

Čo je na tomto také dobré a originálne? Miles je vlastne Peter Parker, iba nie je génius a je čierny. Vo voľnom čase túži vykonávať vandalizmus, v čom ho podporuje jeho strýko. Svoje schopnosti si samozrejme vôbec nezaslúži, pretože ich získa úplnou náhodou, keď ho pokúše pavúk. Technológie a nápady, ktoré Peter Parker dával dokopy roky, staval ich vlastnými rukami, získal Miles len-tak od tety May. Všetko zábavné pôvodnej postavy je teda preč. A na konci ešte aj klasicky, v duchu vandalizmu dojebe Spidermanov kostým. Iste, poviete: "Ale veď tento film má toľko skvelých nápadov! A to grafické prevedenie!" Za prvé, tie nápady sú neuveriteľne generické a predvídateľné. Proste viac generických nápadov nerobí film lepším. Tento film sa tak veľmi snaží a ja proste necítim nič iné iba tichý hlások: "páčim sa Ti? musím sa Ti páčiť! chcem sa totiž páčiť všetkým!" Je tam trochu Deadpoola, trochu Lego Batmana, je to politicky, genderovo, rasovo, kultúrne korektné ako to len ide. A to grafické prevedenie ma teda vlhkým nenechalo... Mal som dojem, že niekto sa bál, že by jeho animácia vyzerala debilne, tak pridal tento trápny "Borderlands" komiksový filter. To čo ale môže fungovať v hre, nemusí fungovať vo filme. Celkovo vôbec nerozumiem, čo sú všetci z tohto takí uletení. Asi je to celkovým úpadkom filmovej kvality, že aj takýto výšplech všetci obdivujú. ()

Cannonball

Až mna samotného prekvapilo ako ma bavil Marvelacký film, dobe keď už som Marvelu úplne presiteny. Konečne ožil komiks a nie postavy z komiksu. Postavi, príbeh a hlavne forma veľmi vydarené. ()

Aywes

Já fakt nevím, co si o Spider-verse mám myslet. Jedinečná stylizace ale očividně vítězí nad poněkud mladistvou náplní, která vyústí ve v podstatě rodinný film. Což není vysloveně špatně. Nečekal jsem brutalitu, ale zase jsem nečekal, že budu sledovat rodinný film byť s krásnou stylizací. Fandové komiksů by dokázali chrochtat blahem. Vidět tak film před deseti lety (pěkně ten čas utíká, co?), tak jsem z něj totálně odvařenej. Jsem ale za existenci Spider-verse rád. Otevřelo totiž dveře odvážné stylizaci, která převádí komiks netradičně. Rád bych viděl víc takových filmů, ale s jinou inspirací. Třeba takový Batman by nemusel být vůbec špatný. Když se to ale vezme kolem a kolem, tak by jste rozhodně měli film vidět, pokud jste fanoušci komiksu nebo Marvelu obecně. Každý si najde to své. Skupinové určení cílovky je ale celkem patrný. Čekejte tedy spíš jedinečně stylizovanou pohádku s pubertálním nádechem. ()

karlmarx

Za poslední dobu jednoznačně nejlepší film, zároveň jeden z graficky nejpropracovanějších animáků vůbec. Zpočátku mi forma rozpohybovaného komixu přišla zvláštní, ale když si člověk na ten formát zvykl, tak wow. Prostě super. 5 hvězd je málo. ()

pafka

Vizualne neotrele, originalni a napadite. Ovsem dejem stale stejne. Ono co by se melo vlaatne dat vymyslet, kdyz uz vymysleden ve Spidermanovi uz vsechno bylo. Je to pigi caj v super novem obalu, ze se stale koukate na krabicku, ale chut je nevalna. ()

Víteček

Čistá esence zábavy. Dokonalý vzor akčního filmu, kde se neustále na obrazovce něco děje, i když se třeba zrovna nic vlastně neděje. Je to extrémně lehké a hravé, tak trochu jako sám Spider-Man a působí to dojmem, že se na tom pracovalo opravdu s láskou a chutí. Možná se mýlím a je to jen zdání, ale pocit to takový rozhodně vyvolává. Asi nejblíž, co má pro mě který film k dokonalosti. 99 %. ()

rashaverak

Nadherna animace, stejne pusobiva jako v Ghost in the Shell, ackoliv technicky zcela odlisna. Pribeh je klasicka komiks debilita bez hlavy a paty pro desetilete, nadruhou stranu se vzdy dokaze ve spravnou chvili schodit opravdu vtipnymi hlaskami. ()

Daniel2003

Palba čistě a jasně na střed terče. Bez hluchého místa, s neuvěřitelnou hloubkou, nejsilnějším originem (originy), vizuálem, postavami, dialogy i příběhem. Neskutečně to se mnou zacloumalo. Čekal jsem animák, dostal jsem zážitek hodný dílny Pixaru, v superhrdinském hávu. Ke konci smekám nad mistrným českým dabingem, kdy mi výkony všech zúčastněných vehnaly slzy do očí. Neuvěřitelný! ()

Nikolas__

Prvky komiksů super, místy originální, ale převládají i klišé scény. Promrhaný potenciál filmového komiksů - Taktéž jeden z nejslabšch Spiderman filmů. S filmů je cítit nepříjemná pachuť, jak si ani něco hraje, a při tom nezvládl to, čím chtěl být - něčím novým. Animace dobrá. Například ale oba dva Lego příběhy, mi přišly i dost lepší než tento "paskvil". Akce je dost stereotypní, nezajímavá. Odhalení strýce blba je super, ale hlavní postava, Miles Morales je prostě loser , jeho kamarádka, ušla, Homles Spiderman je dobrej, ale nejlepší je ta Anime holčička, a Noir Spiderman. Peter Parker, je nevěrný své předloze prakticky vším. Hudba, nic moc. Fázování okey, ale Kingpin byl hodně špatný záporák. Navíc ten obří Goblin, to byla extrémní debilita. Strýc měl hodně špatný oblek, ostudu udělala i female verze Dr. Octopuse. Nu což, nechápu proč to všichni tak vychvalují. ()

stafino

Jednoducho nádhera. Vizuálne bombardovanie všetkých zmyslov. Občasné vstupy komiksového textu pridávajú na živote snímkov. Hudbu vyberal tiež génius 90% ()

Nicolas Cage potvrzen jako hraný Spider-Man Noir

Nicolas Cage potvrzen jako hraný Spider-Man Noir

14.05.2024

Nicolas Cage brzy obleče černý baloňák a klobouk, už je to snad jisté. V úterý 14. května totiž bylo z příslušných míst oficiálně potvrzeno, že si skutečně má zahrát hranou verzi postavy noirového… (více)

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Noirový Spider-Man míří na Amazon