Vědec Bruce Banner se při nehodě promění v obrovskou a silnou stvůru, která bude bojovat nejen se zlem, ale i sama se sebou. Skvělé efekty a akční scény podtrhují tento dobrodružný příběh. Vědec Bruce Banner se právě rozešel s kolegyní Betty Rossovou, podařilo se jim však zůstat přáteli. Společně pracují na vývoji vzorce, který za použití paprsku gama umožní lidské tkáni autokorekci. Bruce vyrůstal v dětském domově, zemřela mu matka a otce Davida zavřeli do vězení. Teď se David vrací do života syna, který o něm neměl tušení. Jednoho dne ochromí Bruce nehoda v laboratoři, díky níž je vystaven silné radiaci mající za následek velmi zvláštní jev – učiní ho silnějším a mocnějším. Setkání s Davidem vzbudí v synovi dávné vzpomínky a uvolní vztek a dávné napětí. Díky gama radiaci se změní v obrovskou zelenou svalnatou příšeru - HULKA - výplod čistého hněvu... (Cinemax)

Solly

Velmi netradiční, ale povedné zpracování comicsu. Přesto souhlasím s tím, že místy je to poněkud nudné. Jako naprosto skvělé mi přišlo rozpadávání obrazu na "comicsová" políčka a i některé střihy jsou bombasticky zpracovány. ()

chlebos

Hulk je jeden z nejlépe natočených komixů. Jsou tu naprosto dechberoucí scény jako souboj Hulka a jeho otce v oblacích nebo Hulk proti U.S. army na poušti a do toho jsou tu ty libůstky v podobě dělení obrazu a vychytaného střihu. Samozřejmostí jsou perfektní herecké výkony a především Nicka Nolteho. 5* nedám proto, že jsou tu bohužel také scény, které tam zrovna moc nepasují - Hulk vs dogs, apod. Ang Lee natočil komics a vytřel tím zrak všem svým předchůdcům, protože ho natočil úplně jinak a hlavně dobře. Chtěl bych vidět obličeje šéfů z Universal pictures, když jim to Lee poprvé promítl.:)) ()

VerteX

Pobíhající zelená potvora, pečení žab, povedený tatík... Bohužel se Angovi Lee nepodařilo zachránit úroveň dalšího zfilmovaného komiksu. Hulk má sice několik světlých stránek, ale mix mezi dramatem a akcí se nepovedl. Vlastně dobrá část byla s tím pečením žab. ()

MilesTeg

Někdy v šedesátých letech vědec David Banner hledal způsob, jak vylepšit člověka, aby byl odolnější a měl schopnost regenerace. Studoval sumýše, medúzy a hvězdice a zkoušel jejich schopnosti geneticky transformovat do pokusných zvířat. Jeho práce byla docela úspěšná a tak požádal svého nadřízeného Rosse, aby mu umožnil pokusy na lidech. Ross byl voják a celá Bannerova laboratoř byla ukryta hluboko v pouštní vojenské základně a jak známo, vojáci v tajných projektech nikdy na zákony moc nedají - ale na rozkazy ano. A shora přišel rozkaz, že pokusy na lidech se nepovolují. Jenže Banner už byl příliš daleko, aby svůj výzkum zastavil - a tak se stal pokusným králíkem sám. Bohužel za nějaký čas počal se svou ženou chlapce a zjistil, že na malého Bruce se přeneslo něco z jeho pokusů. Snažil se přijít na způsob, jak ho vyléčit, ale Ross našel lidskou krev v laboratoři a Bannera okamžitě vyhodil. Ze zapáleného vědce se stal vědec šílený Současnost. Bruce je dospělý, pracuje v laboratoři a vymýšlí způsob, jak u člověka povzbudit regenerační schopnosti. Své dětství si nepamatuje a špatně spí, protože ho pronásledují noční můry. Někde uvnitř něj dřímá bestie a stačí málo, aby se dostala na povrch. /---------/ Komiks o Hulkovi už jedno zpracování na kontě má. Na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let velkou zelenou příšeru hrál v seriálu „The Incredible Hulk“ Schwarzeneggerův soupeř v kulturistice Lou Ferrigno. Na rozdíl od Arnolda, si však tento anabolický nabušenec svými svaly kariéru nevybudoval a tak na něj zbyla v tomto filmu rolička v ochrance. Hulka filmového totiž člověk nehraje; je to počítačový výtvor a samozřejmě je to znát, ale technika je už natolik pokročilá, že jeho celkem nenáročná mimika (jde o nemyslící a většinou zuřivé monstrum, řídící se pudem) vypadá docela realisticky. Režisér Ang Lee (m.j. Tygr a drak) dokázal scény s Hulkem v akci většinou uhlídat natolik, že jeho řádění se do zbytku příběhu hodí, jen scény v poušti připomínají počítačovou hru, o obřích skocích raděj ani nemluvě. Nejlépe vyznívají Hulkovy akce uvnitř budov a v noci, kdy není tolik světla a divák se stejnou měrou dívá na plátno a zároveň domýšlí krvavé a jiné detaily. Úžasná je scéna v lese se třemi psy, u které jsem se přistihl, že napjatě poposedávám a čekám, jak to dopadne. Vynikající je také finále, které mi připomnělo závěr dvojky X-menů. /--------/ Příběh samotný je ve srovnání s ostatními filmy podle komiksů podstatně hlubší. Je to způsobeno komplikovaností hlavních postav. Samozřejmě že hrají své typické role - hrdinu s traumatem z dětství, hrdinku, která hrdinu upřímně miluje, otce hrdiny - šíleného vědce a otce hrdinky - vojáka do morku kostí. Jenže na rozdíl třeba od Spidermana, kde vlastně jenom Peter Parker má nějakou osobnost, jsou nejednoznačné všechny čtyři hlavní postavy. U Bruce Bannera (Eric Bana) je to dané jeho vnitřním démonem Hulkem a zapomenutým dětstvím, tam je to jasné. Jeho kolegyně Betty Ross (nádherná Jennifer Connelly) celou dobu tápe mezi láskou k Bruceovi, obavou z jeho skrytých pocitů a vztahem k otci generálovi. Nejednou v příběhu její poslušnost dcery a vojenská výchova zvítězí nad prostým soucitem. Generál Ross (Sam Elliot, jehož hlas je hollywoodský poklad, hrál například kovboje-vypravěče ve filmu Big Lebowski) většinou působí jako výkonný a chladný profesionál, ale jakmile jde o jeho dceru, je naštvanější než Hulk. A konečně starý David Banner (Nick Nolte), na začátku sympatický nadšenec, později šílenec, v současnosti otec s výčitkami svědomí (ale pozor, jakými!) a zároveň megaloman, přesvědčený o své jedinečnosti. Tento čtyřúhelník vás dokáže svými vztahy zaujmout celou dobu filmu. /--------/ Film má ještě další plus a to jsou různé styly záběrů kamery. Jeden je ten trikový s Hulkovými akcemi, druhý klasický s detaily tváří nebo hlubokomyslnými dialogy a úvahami a třetí dokumentaristicky televizní či jak to nazvat. Ten poslední je velmi zvláštní - používá více kamer a snímá děj z několika úhlů, aby v některých momentech rozdělil plátno do dvou a více (v jednu chvíli myslím až do pěti) polí, kde se všechno děje najednou. Například když klasický záporný kariérista Talbot (Josh Lucas) odchází po výhružném rozhovoru s Brucem z jeho kanceláře, sledujeme najednou záběr do tváře znepokojeného Bruce a v druhé polovině plátna jede kamera v záběru na Talbota, který se přes rameno ohlíží po Bruceovi. Pak se Talbot podívá na Betty, stojící ve vedlejší místnosti a my sledujeme jak jeho, tak Betty a Bruce - hned tři záběry najednou. Tady jsou všechny obrazy v dynamické jednotě a zprostředkovávají divákům emoce, které z hrdinů přímo čiší. Pak je také dělení plátna použito při cestě vrtulníků přes poušť, ale tady to spíš zpestřuje nudnou pasáž, větší význam to nemá. Občas se objeví záběr, vzdávající hold komiksu jako statické kresbě dynamického děje - např. Talbot s výbuchem za zády. /---------/ Trochu výhrady mám k představiteli Bruce Bannera, který se mi zdál dost nevýrazný - jeho mimika mi přišla o stupeň horší než mimika Hulka. Jedině tam, kde se pere nebo proměňuje, ukazuje jiný výraz než „pohled ublíženého psa“. A velké mínus dostávají maskéři za odfláknutý plnovous na úplný závěr - to jsem vážně vyprskl smíchy. /-----------/ Hulk se svým filmovým zpracováním zařadil k těm lepším komiksovým adaptacím, jako je Spiderman, Batman Returns nebo X-men, ani ne tak kvůli trikům, jako spíš kvůli dobrému příběhu, který ve filmu nezapadl. () (méně) (více)

LordMysti

Zajímavé, dynamické, hodně akční, hodně dobrodružné. Prostě klasická popcornová podívaná se vším všudy a pokud se na to budete i takto dívat, nemůže vás tento film zklamat. ()

Chauncey

Velmi zajímavě natočená komiksová adaptace. Bylo by to za plný počet, kdyby se přece jen ubralo pár minut. Každopádně velmi odvážné zpracování a Ang Lee u mne zabodoval. Nicméně nečekejte nonstop akční jízdu, kouzlo tohoto filmu v akci neleží. ()

Tamten

Těžko říci, proč se tvůrci pokusili zkombinovat komix a drama, ale výsledek je dost špatný. Pro příznivce komixů je děj pomalý, rozvláčný a s nepochopitelným koncem, pro příznivce dramatů zas nebude zelený panák likvidující tanky a vrtulníky. ()

BačaXXX

Opravdu hodne slabe.Cekal jsem porad na to, ze se to rozjede.To se mi vyplnilo az vlastne pri konci.Jeniffer Connelly je proste kus a filmu dodava trochu zivot, ale celkove je to opravdu hodne slabe. ()

nwx

Můj oblíbený komiksový hrdina! Alespoň na chvíli být jako on. Naštvat se a moci pak zatočit, jednou provždy, s lidským odpadem! Mohlo to být sice o neměřitelný fous lepší, ale i tak skvělé a originální. ()

dessa

Nejlepší komiksová adaptace, jakou jsem kdy viděl. Animovaný seriál The Incredible Hulk jsem sledoval už jako malý na německé televizi a navíc je pro mě Hulk Marveláckou jedničkou, takže jsem hned v prvním týdnu po uvedení vyrazil natěšen do kina a i přes velká očekávání jsem dostal ještě daleko větší porci filmařského kumštu. Co se hereckého obsazení týče, před shlédnutím jsem znal víceméně jen Jennifer Connelly a Nicka Nolteho, o to příjemnějším překvapením byl výkon Erica Bany a ostatních. Nicméně film je především excelentní díky režii Anga Lee, jeho pohrávání si s obrazem ve více oknech je naprostá bomba, psychologické prokreslení postav a monstrózní akce nemají chybu, zkrátka adaptace komiksu, jak má být. Nemůžu jinak než 5 hvězd. Pro všechny škarohlídy - Hulk je komiks o nešťastném vědci, který se při nahromadění vzteku proti své vůli změní v monstrum, i v samotném komiksu je hodně věcí na zamyšlení - tohle naprosto přesně Ang Lee zachytil. Navíc si myslím, že tento konkrétní film by neměl hodnotit nikdo, kdo ho neviděl na pořádném plátně s odpovídajícím zvukem. ()

markotter

Spojení komiksu a Ang Lee mě napřed odrazovalo, ale paradoxně první půlka se mi líbila nejvíc. Bylo to takové jiné než klasické komiksy. Ve druhé půlce, kdy se přidala akce začal film ztrácet dech a moje hodnocení nejvíc sráží protahování závěru, který trval snad 3/4 hodiny. A to vzhledem k tomu, že se tam skoro nic nedělo bylo příliš. Co se mi ve filmu líbilo MOC, bylo prolínaní obrazů, které byly snímány z rozdílného úhlu. ()

RajAthen

Bohužel jako akční film nepřesvědčivé, stejně jako cokoli jiného. Tento film očividně přecenil své možnosti. Hlavní postavou je velký, zelený a naštvaný obr a nikoli Hamlet. Pokud jdu do kina na prvého z nich, očekávám říznou akci (nikoli proto, že bych byl testosteronový závislák, ale jednoduše proto, že hlavní postavou je velký, zelený a naštvaný obr), cokoli jiného se u mě nesetká s ovacemi. škoda, jelikož Bana se evidentně snaží. Ovšem pokud většinu filmu soucítím s hercem a nekochám se jeho postavou, něco je špatně... ()

Baron Noktur

Celý film som mal pocit že sa Ang Lee pokúšal stvoriť niečo viac, niečo nad rámec obyčajných komixových filmov. Bohužiaľ vôbec mu to nevyšlo a scény ktoré by pri iných podmienkach vyzerali fakt dobre, tu vyznievajú len ako lacný pokus o niečo "viac". Som rozčarovaný. ()

matt85

Mám rád comicsové filmy a ještě víc mám rád comicsové filmy s filozofickým či psychologickým přesahem. To tento film má, problém je v tom, že příběh Hulka mi přijde z těch dalších příběhů ostatních comicsových hrdinů nejslabší(stále je to ovšem dobrá postava). Mám rád Jekylla a Hyda, ale stejně. ()

Jazz06 odpad!

Já si nemůžu pomoct, ale prostě ne. Žádný komiks s Hulkem jsem nečetl, ale měl jsem alespoň představu, o co tam jde. Čekal jsem klasický komiksový film. Chyba lávky. První pořádné akce se člověk dočká asi až po hodině filmu. Navíc tam režisér cpe zbytečně moc psychologie a to, že přeměnu vyvolává nějaká potlačená vzpomínka z dětství, je na mě moc. Úžasné, inovativní rozdělení obrazu do několika okýnek mě iritovalo asi nejvíc. To, že to funguje v nějakém seriálu, ještě neznamená, že to funguje i ve filmu. Kdybych za to nevyhodil peníze v kině a nezabilo by mi to víc jak dvě hodiny života, tak bych dal možná i nějakou hvězdičku, ale takhle ne. Po pár letech jsem tomu dal ještě šanci na DVD, ale ani jsem se nedodíval. ()

Lovec prasat

Eric Bana mi do role Bruce Bannera poměrně sedl a rovněž Connelly v jedné z ústředních rolí potěší, přílišná psychologizace, nedostatečný záporák a vůbec jakási příběhová rozpačitost, výsledný dojem relativně srážejí. Celý článek zde. ()

Kingjiri

Před Hulkem točil Ang Lee uplně jiný žánry a vypadá to, že i v Hulkovi si jel to svoje a zakomponoval tam víc dramatickejch prvků, než by bylo zdrávo. Dějová linie otec-syn určitě měla co do sebe, ale bylo jí věnováno spoustu času. Výsledkem pak bylo, že mnoho scén z dramatický dějový linky hodně zpomalovalo tempo snímku. Akční složka byla po technický a vizuální stránce povedená, jenomže jí bylo málo nebo byla nepřehledná (bitky v noci - hlavně ta závěrečná). Většinu stopáže tvořila zbytečná vata kolem, takže je Hulk ve výsledku velice dlouhá a nudná comicsová adaptace. Co se povedlo, byla hudba, střih a Nick Nolte v roli otce. Nejslabší stránkou snímku je podle mě snaha o originalitu, která jde v rámci žánru špatnym směrem, tři slabší hvězdy. ()

Acrobat

Každopádne mi tá pridružená vlastnosť Hulka prežiť strely vadí. To ozaj ho nemožno zdolať nijakým kalibrom? Zlyhám, ak voči mne sa búde rútiť nasraný maskot Stranya zelených, a moje búchačky vynorujúce sa z tela s obnoviteľnom muníciou pália voči nemu, a nič? Žiaden sarkazmus, ale vážna vec. Lebo Hulk je nebezpečný, lebo on a vrtuľníky, a na púšti chýba už len atómový výbuch. Ang Lee a filozofické poňatie Hulkovej bytosti. Aký je Hulk ako bytosť? Neviem, vošiel do kvalitatívne lepšej, no oveľa ťažšej roviny,kde....Nerozmliaždi ma, keď mi zlyhajú zbrane? Element krásnej ženy (čo Koneli je len sčasti) na zlobu a nasrdenosť mi pasuje vždy, presah cítiť aj v reálnom svete (no krása - už v rámci dejinného, rozumej súčasného, vnímania musí stále fungovať) Zrejme môj pohľad by ho neobmäkčil, ale ani zbrane by mi nefungovali. Čo teraz, Ang? Prežijem jeho útok a vyriešim rodinno-egoistické otázky? ()

Armin82

Průměrných 60% mi přijde docela málo, ale zase na druhou stranu to chápu. Většina diváků asi očekávala akcemi nabitou strhující podívanou, proteinama a kreatinem vytuněnýho shreka, kterej bude jen běhat, šrotovat tanky, skákat po helikoptérách nebo si hrát na MMA s geneticky upraveným pudlem ...chyba lávky. Ang Lee to pojal trochu jinak a evidentně někoho i zklamal. Prvních cca 40 minut jen psychologický a emotivní příběh celého toho začátku a to byl nejspíš i ten kámen úrazu. Přiznám se, že i já jsem se docela nudil a to jsem ohledně sci-fi záležitostí relativně nenáročný divák. Nicméně pak film dostává úplně jiný grády i tempo. Eric Bana se na roli Hulka hodil, pro Jennifer a její kukuč mám už nějakej ten Pátek slabost a Nick Nolte zahrál svůj zkušenostmi prošpikovaný standart. Když pominu tu realitvně nudnou a nezáživnou první třetinu filmu, i tak je pro mě snímek slušným naprůměrem a líbilo se mi to --->80% ()

Proč Hulk nejede sólo?

Proč Hulk nejede sólo?

22.06.2015

Filmy se zeleným marveláckým bijcem nikdy nebyly velkými hity. Hulk vydělal 243 milionů dolarů a Neuvěřitelný Hulk jen o 18 milionů víc, což jsou vzhledem k miliardovým tržbám žánrové konkurence… (více)

Dar z nebes nebo další z mnoha?

Dar z nebes nebo další z mnoha?

30.11.2006

X-Men, Spider-Man, Superman se vrací, Batman začíná, Hellboy, Hulk, Fantastická čtyřka, Sin City - město hříchu, Constantine, Garfield... Komiksové adaptace mají v Hollywoodu očividně zelenou.… (více)