Vědec Bruce Banner se při nehodě promění v obrovskou a silnou stvůru, která bude bojovat nejen se zlem, ale i sama se sebou. Skvělé efekty a akční scény podtrhují tento dobrodružný příběh. Vědec Bruce Banner se právě rozešel s kolegyní Betty Rossovou, podařilo se jim však zůstat přáteli. Společně pracují na vývoji vzorce, který za použití paprsku gama umožní lidské tkáni autokorekci. Bruce vyrůstal v dětském domově, zemřela mu matka a otce Davida zavřeli do vězení. Teď se David vrací do života syna, který o něm neměl tušení. Jednoho dne ochromí Bruce nehoda v laboratoři, díky níž je vystaven silné radiaci mající za následek velmi zvláštní jev – učiní ho silnějším a mocnějším. Setkání s Davidem vzbudí v synovi dávné vzpomínky a uvolní vztek a dávné napětí. Díky gama radiaci se změní v obrovskou zelenou svalnatou příšeru - HULKA - výplod čistého hněvu... (Cinemax)

Rodin

V podstatě průměrná ptákovina, postavená na dobrém nápadu, při jejímž sledování jsem si (zejména s ohledem na grafické zpracování) vzpomněl mnohokrát na počítačového Supermaria. Sice v zeleném, ale asi tak stejně kvalitně zpracovaného. Dal bych dvě, ale Jennifer mě na dálku (aniž by o tom věděla) přesvědčila, že za ty tři to stojí. ()

departed

Ang Lee si s tímhle komiksovým "zelenáčem" poradil náhodou dobře. Dokonalou šťávu dodává hlavně tím, že v jednom obraze naskládá až čtyři záběry na čtyři různé věci, takže si připadáte jak v pohyblivém komiksu, kde jen otáčíte na další stránky. Umí si poradit i co se týče vizuální stránky - proměna v Hulka je prostě úžasná. Chemie mezi hlavními představiteli funguje také perfektně. Hlavně je ale důležité, že jsem se po dobu celých sto třiceti minut vůbec nenudil a to je důkaz, že má Hulk cosi do sebe. Hudba je od prvních minut naprosto brilantní! ()

sigi2

... a ja som sa spýtal: o čo pre boha živého tomu scenáristovi išlo? Že budem film od Anga Leeho dopozerávať s hnusom, to som skutočne neočakával. Sklamanie? Čo ja viem... skôr WTF pocit po záverečných titulkoch. ()

AnyLae

Bylo to dlouhé!!! Sice konečně vím, jak to s Hulkem bylo, ale DVĚ HODINY!!! A TOHO HOPSÁNÍ!!! A aby toho nebylo málo, tak ještě trochu debilního konce na závěr. Za mě - nudné a těžkopádné. ()

PRobin

Tento film je výborný. Komiksové sekvence, které ze začátku dávají tušit zajímavý vývoj se ale rozplynou do nicoty. A i když s přibývající stopáží upadáte do nudy, povedené akční scény vás z toho všeho vytrhnou.A le jen proto, aby jste opět na půl hodiny upadly do transu z prodlužovaného řešení zbytečných rodinných problémů. Přesto inovativní přístup má svoje kouzlo, i když celek působí jako velká zelená (skoro)nuda. 3,5/5. ()

DadysGirl

Tak se ze mě stává komixový fanda... :) Hulk byl dobrej... Eric Bana k sežrání, dokonce Jennifer Connelly tady nějak zkrásněla... Překvapuje mne režie v podání Ang Lee, to bych od něj nečekala... Ale práce se mu i zde podařila... S filmem a střihem si asi hodně vyhráli...Animace obstojná... Jdu na dvojku, i když mne mrzí, že nebylo zachováno obsazení... Jinakpříběh super, jen trochu komplikovanější... Na pochopení Bruceova otce ještě asi nejsem dost nerd... ;) ()

Lilien

film mal pomalší rozjazd pokiaľ sme sa dopracovali k tomu zelenému chlapíkovi ktorý demoluje čo mu stojí v ceste. Navyše celý ten dej mol taký zmätený, nudný miestami a neustále flashbacky do minulosti mu tiež na tempe nedodávali. Tiež to delenie obrazu nebol myslím najlepší nápad pôsobilo to dosť rušivo. Herecky nemám čo vytknúť Bana ako Hulk určite neurazil. A čo sa týka efektov je to na vysokej úrovni najmä v púšti to stojí za to. ()

Knor

Vůbec ne špatný komiksák, pravdou je, že to mohlo být i kratší, ale líbila se mi ta vyváženost mezi akcí a psychologií hlavní postavy. Čekal jsem odfláknutý film a nakonec.... líbilo se mi to. Akční scény byly na svou dobu peckový, ale mohlo jich být víc. ()

Gardis

To nejhorší co se dalo pozhřít v televizi. Vůbec to nemá příběh a lidem motá mozky. Jediný Hulk je od marvelu, který napsal Stan Lee a tedy patří do série filmů jako IronMan, Captain America, Thor a ostatní prostě toto je to nejhorší co se dalo adaptovat. ()

AddieWilimes

Velmi příjemná představitelka hlavní role. Vypadalo to celé nadějně, ale ve chvíli, kdy se na scénu dostala ta agresivní zvířata, byla počítačová kouzla na obrazovce více než patrná, a úroveň začala upadat... Škoda. ()

Scraffy

Dokonalý a zároveň najlepší Hulk zo všetkých hľadísk. Ang Lee dobre vedel, že točí komiks a podľa toho sa aj zariadil. Dejové scény a dialógy sú premyslené a nie je to len hovorenie naučenej básničky. Som s tým všetkým veľmi spokojný. ()

snebka

Na Hulka jsem byl hodně zvědaví. Nakonec si asi odnáším spíše zklamání. První část se hodně vlekla a u některých scén jsem kroutil hlavou (Hulk a jeho přežití pádu ze stratosféry) a to vím, že se jedná o Sci-Fi. Druhá polovina filmu hodně zachraňuje. Příběh o něco lepší než u Daredevila, ale soundtrackem u mě vyhrává právě Daredevil. 60/100 *** ()

papadoce

No nie je to paradox? Komiks, ktorý som pred dvadsiatimi rokmi, desiatimi rokmi a možno aj piatimi docela odsúdil, začínam teraz ceniť. Teraz, keď som videl desiatky a desiatky komiksov či už od Marvelu alebo od DC. Teraz, keď doba a technika dovoľujú filmovým štúdiám abnormálne triky, až teraz dokážem oceniť pravosť tohto diela. Čo mi prišlo predtým nudné, ma teraz zaujalo (príbeh). Čo mi predtým prekážalo, považujem teraz za úžasne inovatívne (okienka ako z papierového komiksu). Čo mi prišlo amatérsky kreslené, malo teraz pre mňa akési zvláštne čaro (digitálny Hulk). A samozrejme sú tu veci, ktoré považujem stále za rovnako kvalitné ako vtedy, čiže, Erik Bana, prenádherná Jenny Connelly a perfektný ľudský Bad Guy generál Sami Eliott. Dnes som sa rozhodol, že zvýšim hodnotenie o jednu hviezdu a zároveň s prisľúbom, že si to znova a v pokoji pozriem. Nechcem dať totiž neuváženú štvorku, ale láka ma to. Žeby starnem??? ()

Amadeo

Po zhliadnutí tohoto filmu som zistil, že sa aj majster môže utnúť. Celý film mi pri padal v štýle : nuž všetky lepšie komiksové témy sú už zadané, tak nafilmujeme novú verziu zeleného Hulka, len aby sme z toho vytrieskali peniaze. Netvrdím, že je to totálne zlý film, ale jednoznačne Mr. Lee nevyužil celý potenciál komiksu a z "akčné podívané" to zvrhol na rodinnú drámu. ()

HarveyDent

Zmatený mišmaš nějakého psychologického dramatu o špatném otci a rádoby akčňák, který ve vás vzbudí jen bombastické WTF?! Vážně, rozzuření čokli, kteří po porážce prasknou jako balónek naplněný vodou, to mě fakt nebere. ()

Renie42

Byla jsem tak trochu zklamaná. Četla jsem i komiks, ale tady z Hulka dělali naprostýho z prominutím debila, nemyslící monstrum a já nevím co ještě. Některé triky byly povedené, ale ten příběh, no mohli to udělat lépe. ()

Proč Hulk nejede sólo?

Proč Hulk nejede sólo?

22.06.2015

Filmy se zeleným marveláckým bijcem nikdy nebyly velkými hity. Hulk vydělal 243 milionů dolarů a Neuvěřitelný Hulk jen o 18 milionů víc, což jsou vzhledem k miliardovým tržbám žánrové konkurence… (více)

Dar z nebes nebo další z mnoha?

Dar z nebes nebo další z mnoha?

30.11.2006

X-Men, Spider-Man, Superman se vrací, Batman začíná, Hellboy, Hulk, Fantastická čtyřka, Sin City - město hříchu, Constantine, Garfield... Komiksové adaptace mají v Hollywoodu očividně zelenou.… (více)