henrycruel

Legendární Beatles s jejich prvním a zároveň nejlepším filmem. Děj filmu se točí kolem jednoho dne, při kterém kapela postupně zažije několik příjemných, ale také nepříjemných událostí a vše to vyvrcholí úžasným vystoupením. ()

Matte27

Beatles. Beatles. Beatles. Nevím, co více říct. Vezměte hudbu, která stála na počátku většiny hudebních stylů jež známe dnes (přiznejme si to, bez inovátorských Beatles by rock'n'roll dost možná zmizel v propadlišti dějin, nemluvě o tom, že - a říká se mi to těžko - i dnešní pop music čerpá z těchto diamantů hudební scény) , přidejte k tomu čtveřici charismatických kluků, řízněte to britským humorem se špetkou improvizace a vyjde vám toto veledílo. No dobrá, "brouci" možná nejsou bůhví jak velcí herci, ale přejeme si snad, aby nám naši oblíbenci servírovali strojené dialogy a gesta, grimasy, či pohyby, které jim ani nepatří? Já osobně tento film beru jako sondu do života největších hudebníků této planety, sic s nadiktovaným dějem, ale zahraný ve vší přirozenosti. ()

Jehan

Richard Lester ve skvělé formě, byť jde o zjevně narychlo splácaný marketingový kšeft. Beatles v ještě lepší formě. Atmosféra podtržena černobílým zpracováním. Díky ní cítíme starou dobrou Anglii, 60. léta a do toho poprask kolem Brouků. Je to slátanina, Paulův děd tam zdatně prudí a 4 dospělí mladí muži hrají diblíky. To nevadí. Mají styl, mají smysl pro humor, skvěle vypadají a jsou skvělí muzikanti, což, jakoby mimoděk, prosycuje celý film. Zákonitě už musí mít té hysterie kolem sebe plné zuby a přitom jim dělá dobře... Závěrečná scéna s ječícími třináctkami asi není moc přehnaná. Moc pěkná scéna je ta Ringova procházka. A to blbnutí na hřišti. A dada ve vlaku. Ani po (velmi mnoha) letech mi to celé nepřipadá zbytečné. ()

AgnesDee

Je to vtipný, je tam britský humor a hlavně je to o kapele, na které jsem vyrostla. Jeden z nejlepších hudebních filmů, který byl kdy natočen. ()

Carlie

Nebudu tvrdit, že kterýkoliv člen The Beatles má herecké nadání, ale A Hard Day´s Night je opravdu povedená komedie a já Beatles poslouchala jako malá, takže to má pro mě jistý sentimentální význam. Je to plné skvělých písní, humoru a charismatických postav, takže je to za mě pět hvězd. A taky jsem to viděla tak třikrát. ()

Harald

Coby dospívající jsem si u tohoto filmu poprvé uvědomil cenu za slávu: ztrátu anonymity, nemožnost soukromí, tu zoufalou nemožnost vyjít si svobodně kamkomliv - do obchodu, do restaurace, zastavit se na ulici... Ty davy ječících fanynek na každém kroku... Komedie, ale pro mě hororová. Od té doby žádné mediální hvězdě její prachy nezávidím. Ovšem postava dědečka nutícího "Brouky" odpovídat na dopisy nebo štvoucího Ringa proti ostatním - super. ()

tjorven

Tatík po příchodu domů: Co čteš? Moje neochotná dvanáctiletá odpověď: májovku ňákou.. Otecko: Tak dost, já ti ten kýč vyženu z hlavy! A tak jsem v někdejším kině Kačerov vyměnila Vinnetoua za Lennona. Díky, tati... ()

Lalu

John, Paul, George a Ringo jsou mou srdeční záležitostí od dětství (resp. od doby, kdy mi je začala pouštět moje teta). Perný den je skvělý film s perfektními písničkami. ()

moviepill

Podľa mňa sú Beatles až neuveriteľne preceňovaní. Pozrel som sa na to len zo zvedavosti, a jedna vec sa na mne nezmenila. Hudba Beatles ma aj naďalej obchádza míľovými oblúkmi. ()

Martanecek007

I když to ve výsledku nemá žádný děj, zápletku, vyvrcholení, tak tenhle film určitě žádného fanouška Beatles neurazí, naopak. Pravý "fanda" si užívá pohledu na své oblíbence a poslechu skvělých písní. Mě osobně nejvíc dostával stařík, děda Paula. ()

Piedone

Obnovená premiéra v československých kinách bola v roku 1984. Vystrihnutá pieseň You Can't Do That je súčasťou dokumentu Making of A Hard Day's Night, ktorý bol v roku 1996 vydaný na VHS s českými titulkami pod názvom Jak vznikal Perný den. Dokumentom sprevádza Phil Collins, ktorý sa zúčastnil nakrúcania filmu ako jeden z divákov na koncerte. ()

blondboss

Legendou sa stanete len vtedy, keď z vás ľudia cítia pozitívnu energiu, ktorá mu uľahčuje život. V tomto filme jej bolo celé priehrštie a pekne tu bolo cítiť, akým prístupom k životu žili títo chalani. The Beatles bola legenda, ktorú som ja síce nezažil, ale niektoré pesničky mám naozaj rád. Tak ako aj v prípade tejto titulnej. Celkovo ale nemám rád britský humor, a preto ma toto nemohlo veľmi pobaviť. Pre mňa taký jemný nadpriemer, nič viac, nič menej....55 % ()

Memesis

Vůbec mi nevadilo, že je to muzikál, protože Beatles mají nádhernou hudbu. Bylo tam spousta povedených vtípků, ale třeba scénu s Harrisonem o oblékání pro náctileté si mohli odpustit. Bavil jsem se většinu filmu 75% ()