mi-ib

Super písničky a celkem vtipný průběh perného dne. Dnes bych podobný film hodnotil, jako pokus o vytřískání z popularity co nejvíc (např. Spice World). Ale postupem času objevuji jiný rozměr. Díky tomuto filmu jsem poprvé viděl jak vypadali Ringo Starr a George Harrison, Lennona a McCartnyho znám i z jejich pobeatlovsky éry. Prostě není od věci prožít s brouky jeden den. ()

fogs

Film o Beatles s Beatles. Dobrý snímek doprovázený hudbou, kẗerou zařazuji do kategorie "oblíbené". Děda Paula McCartnyho je velice vtipnou postavou, která mne dokázala za celý film několikrát rozesmát. ()

truby

Kdysi bych asi hodnotil 6ti hvězdičkami, dnes už jsem trošku vystřízlivěl z opojení Brouky, proto za 4. ()

Miki68

Od dětsví jsem miloval písničky The Beatles, a miluju je dodnes. Jako týnejdžr jsem zakoupil dvanáct lístků na dvanáct představeníPerného dne v Kolínském kině. A viděl jsem je všechny od úvodních po závěrečné titulky. Takže se řadím ke znalcům tohoto filmu... :-) Rozhodnutí scénáristy a režiséra ustoupit od modelu filmů, jaké se s hvědnami (např. Elvidem) do té doby točily bylo více než šťastné, protože díky nadhledu, humoru a celkovému švihu filmu je film koukatelný i po létech... ()

Ozzy2

The Beatles..byli první, byli krásní, byli nej...a taky byli vtipní.Někomu se zdají vtipné "hlášky" ze současných hoven bez hlavy a paty, někdo má rád tuto klasiku.Netřeba k tomu víc dodávat. ()

josieaddms

Film stojí a padá jen na jedné věci: Na Beatles. A Beatles se tentokrát rozhodli, že si udělají pořádnou srandu z fanoušků, z popularity, z agentů a manažerů, a z celého hudebního průmyslu. Co je ale nejdůležitější, zejména si dělají legraci sami ze sebe. Beatles to už není jen hudba, je to fenomén. A tenhle film je jen další důkaz jejich geniality, a nikdy nekončící beatlemánie. ()

JamesLeon

Pro každého fanouška Beatles a anglického humoru musí být Perný den skvělou zábavou. A já jsem se opravdu bavil. Výborné vtípky, skvělá muzika, bláznivej Paulův děda a šílené fanynky. To se mi vrylo do paměti a zapříčinilo můj blažený úsměv po celou dobu trvání filmu. ()

Uhura

Asi to nebude film pro někoho, kdo nemá rád hudbu Beatles. Nejen proto, že je v něm jednou z hlavních složek, ale proto, že celý film se nese v jejich duchu a náladě. ()

Koprix

Perfektní Beatles + perfektní písničky + perfektní dědeček = skvělý kultovní film. Co jiného k tomu dodat? ()

PaRi

Jo, jo nostalgie, velká nostalgie šedesátek. Proto přidávám jednu hvězdu. I po letech mě ten filmeček bavil. Geniální písničky geniální skupiny obalené humorem. ()

Fanak

Písně Beatles jsou samozřejmě výborné, ale pokud bereme tohle dílko jako film a nikoli přerostlý videoklip (kterým ovšem v podstatě je), musíme si připustit obsahovou prázdnotu, kterou zcela nezaplní ani zmíněná hudba, ani vtípky liverpoolské čtverky. Navíc neustále ječící fanynky jsou poněkud iritující. Na druhou stranu ale díky nim "nepamětník beatlemanie" pochopí, proč film vznikl a proč se stal hitem. Dnes je však zajímavý právě jen jako dobová výpověď. ()

pepino

Perný den musím hodnotit z pohledu někoho koho se Beatles moc nedotkli. Kdybych žil v jejich době a byl chycen do toho šílenství asi bych tady teď psal něco úplně jiného. Ale musím být objektivní. Když na tento snímek pohlédnu jako na film (film jako takový) tak musím uznat že je to pohodová, vtipná a občas šílená komedie o jednom hodně perném dni která odráží proces zlomů a společenských změn tehdejší doby na podkladu populární skupiny a davového šílenství kolem nich ()

maoc

Od hudebních filmů či filmů o hudbě nic moc nečekám, ale tohle fungovalo perfektně. Britský humor, absurdita a "děsivé nájezdy fanynek" v jednom monochromatickém bonbónku. A nedčasová hudba jako bonus. Mňam! ()