Kam zákon nemůže, nastrčí ženskou... Americký režisér Barry Levinson se nejvíce proslavil působivým příběhem sourozenců Rain Man (1988). Jeho filmografie ale obsahuje rovněž jiné žánry a najdeme tu i zdařilé veselohry, k nimž se řadí např. kriminální komedie Banditi (2001). Jejími hrdiny jsou dva bankovní lupiči Joe (Bruce Willis) a Terry (Billy Bob Thornton), jejichž pracovní metoda je jednoduchá a účinná. V předvečer naplánované akce proniknou do domácnosti ředitele banky, vezmou ho i s rodinou jako rukojmí a následující den ho ještě před příchodem ostatních zaměstnanců přinutí otevřít sejf. Všechno krásně funguje do doby, než se oba kriminálníci seznámí s přitažlivou, leč frustrovanou Kate (Cate Blanchettová)… Snímek je postaven na hvězdném hereckém obsazení (Thornton a Blanchettová byli za své výkony nominováni na Zlatý glóbus) a na budování paradoxních situací, jež vznikají díky naprosté rozdílnosti obou hlavních protagonistů. V úloze jejich prostoduchého komplice Harveyho se objevuje syn Jane Fondové a bývalého politického radikála Toma Haydena, účinkující pod uměleckým jménem Troy Garity. V rolích vzdorovitých dcer při scéně rodinné večeře se představují Willisovy vlastní ratolesti – Scout LaRue a Tallulah Belle. (Česká televize)

kvasiva

Už jen hlavní trio: Bruce Willis, Billy Bob Thornton a překrásná Cate Blanchett mi dávalo dohromady nadprůměrný výsledek. A to se podařilo. Film krásně plyne a já se příjemně bavil. 4* Edit 25.11.2019 zmena na 3* ()

Juto

Nesúrodé, ale vysoko kvalifikované vedúce trio Bruce Willis, Billy Bob Thornton a Cate Blanchett udržiava tento road movie príťažlivý. 7/10 ()

Jim_Beam

Sice trochu blbost, ale dobře vymyšlená, natočená a vtipná... A Billy Bob s Cate jsou výborní, konečně ani ten Willis není špatnej. :) ()

c.tucker

Celkem vtipný, hlavně ze starny perfektního Billyho Boba jako hypochondra. Bruce klasicky a k tomu ještě pěkná Cate a je z toho výborný film pod taktovnkou Barryho Livinsona, sice měl o hodně moc lepší filmy, ale i tenhle dobře odveden. ()

SHI-SHA

Film začíná opravdu slibně - dva sympatičtí banditi vás dokonale vtáhnou do děje, občas vás rozesmějí a první třetinu prakticky nemůžete od obrazovky odtrhnout oči. Bohužel bezprostředně po uplynutí poloviny filmu se tempo příšerně zastaví. Z novodobého westernu se stane uřvaná fraška, kde se Cate Blanchett nemůže rozhodnout, s kým to vlastně chce být. Je to velká škoda, ale nelze nadhodnotit film se skvělým začátkem a koncem, když to ostatní za moc nestojí. ()

AGO

Koniec fajn, herci fajn, ale na krimi zkrížené s romantickým filmom je 122 minút predsa len dosť. Takže sem-tam boli aj nudné chvíľky, ale na večerný oddych je to ako stvorené. ()

Flyer

Přiběh mi připadá průměrný, vtipných hlášek a situací je zde poměrně málo. Nebýt neodolatelné dvojice Willis/Thornton a půvabné Cate Blanchett, asi bych hodnotil o hvězdičku méně. ()

bartias

Překvapivě dobrá kriminální komedie, trochu ve stylu Dannyho parťáků. Hlavní hrdinové na začátku utečou z vězení a stanou se z nich ”Přespávající banditi (Sleepover Bandits)”. Do party přiberou i nešťastnou ženskou v domácnosti, oba se do ni zamilují, ona se zamiluje do obou (protože dohromady jsou ”dokonalý muž”) a vše směřuje k happyendu. Díky tomu, že si scénář pohrává s retrospektivními scénami, je to happy end opravdu překvapivý a jednotlivé střípky do sebe zapadnou jako kousky skládačky. Willis vypadá s delšími vlasy divně, Thorton naopak zženštile a Blanchett je jako zrzka zvláštní, ale sexy. Příjemný film staršího střihu. ()

tomeek

Začalo to slibně, ale pak se tam objevila Cate. Herecky je film skvělý, o tom žádná, ale místo aby se děj ubíral k vysněnému cíli v podobě baru na pláži, začne se do toho zase montovat romantická linie děje a film začne neskutečně zpomalovat. Dvouhodinová komedie o lupičích? Proč. Dvojici Bruce a Billyho Boba jsem měl problém uvěřit, že by ti dva byli někdy vůbec kamarádi (neslučitelné charaktery) a znuděná panička, která vám dá na počkání, vyloženě doplňuje už tak pofidérní partičku. Naštěstí má film vynikající závěr, který jsem opravdu nečekal, a tak je můj celkový dojem z filmu o trochu lepší, než by byl. Zbytečně dlouhé, jinak ale zajímavá podívaná. ()

AdaMM

Velmi příjemné překvapení! Líbilo se mi to jak po stránce herců, tak scénáře a režie. Hodně povedená krimi-komedie :) ()

URBAN

Dlouho jsem neviděl film s tak snižující se kvalitou. První polovina je průměrná a baví, ale postupně úroven klesá až klesne úplně. Možná je to moje chyba, ale čekal jsem svižnější tempo od film o bankovních loupežích navíc s Brucem Willisem. Třetí hvězdičku dávám jen kvůli první polovině. ( 5.11.14/MAC ) ()

andrii

Nabídnou ti. Domácí vězení, a pak projdou, nápadití brakýři, za brány bez alarmu, pobírat dění, bez bund, s brandy, na pomerančovém slamníku. Dobrat si hodnostáře s odznaky. ()

fantoci

Film se zdánlivě jednoduchým dějem, ale který směřuje k překvapivému rozuzlení. Klasická oddychovka kterou asi stojí za to vidět. ()

A.Beech

Parádne herecké obsadenie. Celý čas pozerám na tú ženu, že mi pripomína Cate Blanchett a to potom zistím, že ona JE Cate Blanchett ( :D). Námet veľmi originálny, miestami naozaj zábavné, len mám jednu výhradu - zbytočne dlhé. Chcel som dať pôvodne len 3* kvôli tej dĺžke, ale záver ma doslova uprosil, ako pohľad psa na jeho pána s jedlom v ruke, aby som ho predsa len o * zvýšil. ()

Tyny

Skvělá dvojka v hlavních rolích, příjemné překvapení. Nechápu, že jsem shlédnutí Banditů tak dlouho odkládala. Alespoň jsem si počkala a myslím, že se to vyplatilo. Překvapivě zábavný a poutavý snímek s dost dobrými hereckými výkony. ()

Savo

Průměrná akční komedie se skvělým obsazením, milostným trojúhelníkem a zábavným zakončením. Nic víc, nic mín. ()