Kam zákon nemůže, nastrčí ženskou... Americký režisér Barry Levinson se nejvíce proslavil působivým příběhem sourozenců Rain Man (1988). Jeho filmografie ale obsahuje rovněž jiné žánry a najdeme tu i zdařilé veselohry, k nimž se řadí např. kriminální komedie Banditi (2001). Jejími hrdiny jsou dva bankovní lupiči Joe (Bruce Willis) a Terry (Billy Bob Thornton), jejichž pracovní metoda je jednoduchá a účinná. V předvečer naplánované akce proniknou do domácnosti ředitele banky, vezmou ho i s rodinou jako rukojmí a následující den ho ještě před příchodem ostatních zaměstnanců přinutí otevřít sejf. Všechno krásně funguje do doby, než se oba kriminálníci seznámí s přitažlivou, leč frustrovanou Kate (Cate Blanchettová)… Snímek je postaven na hvězdném hereckém obsazení (Thornton a Blanchettová byli za své výkony nominováni na Zlatý glóbus) a na budování paradoxních situací, jež vznikají díky naprosté rozdílnosti obou hlavních protagonistů. V úloze jejich prostoduchého komplice Harveyho se objevuje syn Jane Fondové a bývalého politického radikála Toma Haydena, účinkující pod uměleckým jménem Troy Garity. V rolích vzdorovitých dcer při scéně rodinné večeře se představují Willisovy vlastní ratolesti – Scout LaRue a Tallulah Belle. (Česká televize)

helloween93

Jste skvělá zločinecká dvojice, která přepadá banky a přitom nikomu nikdy nezkřiví ani vlásek, pak si vezmete atraktivní ženu jako rukojmí a oba se do ní zamilujete. Ona se nemůže rozhodnout, s kým bude. Klišé jak svině? Ani náhodou, tenhle film je plný klišé, ale jenom proto, aby to celkově jako klišé nevyznělo. A taky že nevyznělo. Skvělý závěr filmu.:) 4* ()

lemonova

Veľmi podarená záležitosť. Dať dohromady Cate s tak rozkošne nesúrodou dvojicou ako je Billy Bob Thornton a Bruce Willis bol fakt dobrý nápad - a vlastne celé to bol dobrý nápad. ;) ()

burton

Bylo to asi takhle: Levinson: Zdarec Brůsi, budu točit krimošku a bude to romantická komedie. Bruska: ha ha, no nekecej! Romantika, sranda a zlodějina, v tom sem vždycky chtěl hrát! Levinson: joo, kámo, myslel sem si to! Chci tě tam za hlavního padoucha. Bruska: óká kámo, ale budu tam mít vlasy! Levinson: budeš tam mít daleko víc, než vlasy. Budeš tam mít Blanšetku a Boba. Bruska: Boba? TVL, tak to je sen! Boba! Toho jsem si vždycky taky přál, hahá!!! Ale na konec bude výbuch, jo? Levinson: výbuch, jo, na konec výbuch, to by s tebou ani jinak nešlo! ()

Redbee

Podle mě to má výborný scénář, má to nápad, výborné herecké výkony a navíc Cate to sluší ve všem... ()

Ozzy2

Některé scény byly nepravděpodobné, logika tu haprovala tak silně, že tři hvězdy dávám jen s úctou k Bruceovi. ()

Razzor_82

"Přišli jsme ti vykrást banku" Trojlístek bankovních lupičů a jejich vykradačská road movie. Začátek je zábavný, střed pak nudný díky milostným pletkám a musíme se tím prokousat až do originálního konce. Tady je důkaz, že i sebelepší herecké obsazení neutáhne plochý příběh. 6/10 ()

Solly

Moc se mi to líbilo a dojem nezkazil ani trochu předvídatelný konec. Ve svém žánru to určitě patří ke špičce. ()

Lord Fuck

Celkem zajímavej filmeček, kterej by už napodruhý nemusel bejt tak dobrej. Samozřejmě se skvělými herci (hlavně Cate je skvělá). ()

ecis

Vydarene vykradanie bank v sympatickej trojici respektive stvorici. Bruce vobec neprekvapuje a neoslnuje; tym pozitivom je hypochonder Thornton a ocarujuca Cate Blanchett. Jednoduche, plynuce pokojne s vtipom. Niekedy padne velmi dobre takyto americky krimi-relax. ()

jaki96

Poslední loupež se opravdu povedla. Dobrý způsob, jak vykrást banku, obdržet peníze za dopadení obou zločinců a smazat za sebou stopy. Jinak se jedná o zvláštní typ komedie, při níž se divák nenudí, ale velkému smíchu nepropadá. ()

Henry Morgan

Neskutečně herecky vytříbený vkus, výtečná zápletka s milostným trojúhelníkem. Naprosto úchvatné. Thornton se mi v téhle roli zamlouvá asi nejvíc a willis jako bandita hraje tak jak umí, takže skvěle. Blanchett je takovou třešínkou na dortu. Rozhodně jeden z nejlepších filmů tohoto žánru, pokud je to zařaditelné vůbec do nějakého. Vskutku výtečné. ()

josieaddms

Absolutně parodicky natočený akčňák. Kde zejména exceluje krásná a navíc výborná herečka Cate Blanchett, ironicky vtipný a drsný Bruce Willis, a mírně nesnesitelný a přesto sympatický Billy Bob Thornton. Podle mě dost povedená komedie, která nesklouzla k trapnosti nebo vulgaritě, což oceňuji. ()

RajAthen

Film, který jsem si zkrátka po delší době skutečně užil. Patálie skvěle se doplňující dvojice Willise a Thorntona hladce odsýpají, hlášky se rojí, hudba pěkně sekunduje a Cate Blanchett je zde navíc nadmíru okouzlující (jakkoli bych na její koncept nejspíše nekývl, nejspíše...). Jistě stojí za další shlédnutí. ()

mira.l

Tak teď nevím, je to tak roztomilý, až je to blbý nebo je to tak blbý, až je to roztomilý?? B. Willise zrovna dvakrát nemusím, první půlhodina pro mě byla jasným odpadovým utrpením, kdy to od vypnutí zachránily dvě věci. Za prvé povedený soundtrack a za druhé čekání, až se objeví Cate Blanchett. Ta se objevila někdy ve 33. minutě. Od té doby to dostalo nějaký ten "drajv" s tu a tam povedenou hláškou, nicméně je to neuvěřitelná hovadina. Dva zlodějíčci, kteří se dost kuriózním způsobem dostanou z lochu, jeden z nich docela slušnej hypochondr, vykrádají poněkud svérázným způsobem banky; ve vší slušnosti zajdou navečer k řediteli banky domů, oznámí mu, že zítra jeho banku vyberou, no a když už se teda zastavili na kus řeči, tak se pozvou na večeři, přespí a ráno hupky dupky s celou rodinou do banky. Ve vší počestnosti - jak jinak, však by kuřeti neublížili ("Chceš vybrat banku s fixem?" ... "Kdybyste si potřeboval něco podtrhnout".) - ji vybílí, a s poděkováním se ve svých parukách a příčeskách poroučí pryč. Jo a taky mají docela velkou spotřebu aut. Nevím, nevím, jak už jsem uvedl, od odpadu to zachránil soundtrack a Cate, ale na víc jak dvě * to nebude. Cate pro tentokrát promine. Jo, a nějak nemůžu dostat z hlavy ten luxusní Mercedes brzdící smykem...ABS ništ?? ()

bearmeedek

Špatný film a špatné hodnocení. To, co se táhne a vyplňuje mezery, tak bohužel vyplňuje mezi dalším naivním dějem. Dosud jsem si myslel, že Bruce hraje ve špatných filmech až dnes. ()

gemi

Feel-good a sofistikovaně promyšlená záležitost. Ten twist v závěru je skvělý! Až do té chvíle jsem chtěl dát tři, ale závěr to všechno o level povýší. Nepamatuju se, že bych to už viděl (což je s ohledem na stáří filmu zvláštní), ale možná kdysi ano. ()