Hlavní postavou dramatického příběhu je Tom Sanders, spořádaný otec rodiny, odborník na počítače a vedoucí pracovník renomované počítačové firmy DigiCom. Stejně jako ostatní očekává, že bude při fůzi firmy povýšen na viceprezidenta. Překvapeně však zjistí, že jeho šéf Bob Garvin nabídl místo atraktivní a ambiciózní Meredith Johnsonové. Tom s ní před deseti lety prožil vášnivý milostný vztah, který však nyní považuje za mrtvou minulost. Meredith se jej pokusí svést, a když se jí to nepodaří, obviní ho ze sexuálního obtěžování. Současně začne podkopávat jeho postavení ve firmě. Způsobí, že Bob přijde pozdě na důležitou poradu, a navíc jej před Garvinem i spolupracovníky znemožní. Přestože jej všichni zrazují, najme si Tom zkušenou advokátku a na její radu se rozhodne kolegyni zažalovat. Vedení podniku nemá na veřejném projednávání skandálu zájem, protože by to mohlo před důležitou fůzí ohrozit pověst firmy. Tom však odmítne řešit situaci interně. Navíc dostane anonymní vzkaz, který jej upozorňuje, že ve hře jde Meredith o mnohem víc, než je patrné. Přestože se mu podaří spor vyhrát, díky náhodně vyslechnutému hovoru zjistí, že je v mnohem větším nebezpečí, než se zdálo. (TV Nova)

Arx

Nadprůměrný film s legendární sváděcí scénou v podání Demi Moore a Michaela Douglase. Ta asi nejvíc po tomto filmu utkví v paměti ale i zbytek filmu je velmi dobrý a nemohu říct, že bych se u něj nudil. Takže když sečtu lehce nadprůměrný snímek spolu s krásou Demi Moore, která opravdu v 90 letech patřila mezi největší hollywoodské sexbomby vyjdou mi z toho 4 hvězdičky. 75% ()

choze

Silně dobová záležitost (kterou jsem ale viděl o 25 let později v době soudu s Weinsteinem) s tehdy propíranou tématikou sexuálního obtěžování na pracovišti a dnes už legračními scénami z virtuální reality, která hladce zapadla do tehdejší vlny erotických thrillerů vzedmutých úspěchem Základního instinktu (Někdo se dívá, Barva noci), ačkoli erotická scéna je tu jen jedna. Douglas po Instinktu opět za oběť silné ženy, Demi Moore si naopak střihla pořádnou mrchu, to jest totální opak její rozněžnělé naivky z Ducha. I přes žhavé téma a žhavé herce průměrný thriller. ()

Sarkastic

No, myslím si, že by tomuto filmu slušelo spíše "červené" označení. Snímek není thriller jako takový; jak už zde někdo zmínil, napětí se objevuje spíše v dialozích (s vyjímkou hlavní virutální scény), jinak to celé působí spíš jako drama (ale proto bych snímek rozhodně neodsuzoval, prostě si šel vlastní cestou-zmiňuju to proto, aby nikdo předem nečekal nervy-drásající "napínák"). Michael výborný a stejně tak Demi (říkejte si co chcete, ale v tomhle filmu JE sexy). Asi nejvíce vám v hlavě utkví žhavá erotická scéna mezi již zmíněnou dvojicí, ale líbila se mi i ta virutální (z dnešního pohledu slabá, přesto by člověk měl brát v potaz, že rok natáčení je 1994). Akorát mě trochu zklamala hudba (myslím tím vzhledem k tomu, kdo ji dělal). Takže bych to viděl na slabší 4*. ()

Gilmour93

Neznám Crichtonovu předlohu, nicméně scény s virtuální realitou a patetický konec s tleskajícími zaměstnanci působily jako pěst na oko. Kdyby se Levinson držel pouze tématu harašení, mohl dosáhnout lepšího výsledku. Ale to jsou jen kdyby. Když tě ve víru vášní Sharon škrábne na zádech a Demi na hrudi, tak to už je sakra blízko k zápisu na kliniku léčby sexuální závislosti, viď Michaele.. ()

Madison

Chvíľami zbytočne zamotaný režisérsky štýl Barryho Levinsona veľmi nemusím a ešte viac mi prekážal v Spáčoch. V tomto filme prekombinovaným dejom na jednej strane vyvyšuje klasickú zápletku hollywoodskych thrilerov z 90tych rokoch nad ostatné predpotopné klišé, na tej druhej občas nudí a divák túži po tom, aby sa snímka viac ,,rozhýbala". Disclosure je solídny inteligentný film, ktorého najväčšie čaro spočíva vo výbere jednej z najlepších dvojíc - Douglas, Demi Moore a ich "sexuálna hra" zaručene pobaví a s využitím nadštandardnej Morriconeho hudby spôsobí príjemné dvojhodinové mrazenie. ()

StarsFan

Mám ráda tu scénu, jak se Demi na Michaela vrhne, protože i když Douglas úplně nesplňuje moje představy nejsexy muže světa, v jistých okamžicích mu to moc sekne :-) Škoda, že si ten film neudržel podobnej (sexuální) náboj po celou dobu a nakonec se z toho vyvinula (průměrně zapomenutelná) konspirační story, která mi tam tolik nesedla... ()

Kaka

V podstatě legenda žánru. Levinson je více než solidní řemeslník a dokázal i z ne přímo nabušeného scénáře vytřískat slušný a relativně napínavý thriller se spoustou řádně peprných scén (sexuální obtěžování, rozhovory s právníky). Demi Moore je nesmírně přitažlivá a herecky relativně i disponovaná a zde jí role mrchy sedla více než dobře. A dlouhovlasý pardál Douglas ? Předvádí jednu ze svých typických rolí a opět na výbornou. I když je celý snímek založen v podstatě jen na konverzaci a napětí se buduje jen a pouze pomocí stupňovaných dialogů, rozhodně je na co koukat, za což mluví i relativní oblíbenost u diváků a poměrně vysoké celosvětové výdělky. ()

sud

Demi Mooreová svádí a Michael Douglas uhýbá. Zní to jednoduše a jednoduché to je. Ale zároveň dosti zajímavé. ()

Falko

Myslim, ze asi nie je dolezite poznat detaily o fuzii firmy alebo o cipoch, ktore by sa v Malajzii mali rucne davat do plosnych spojov. Zaujima to divaka? Nielenze nezaujima, ale o par dni na to zabudne a ma v tom akurat chaos, pretoze nevie o com tam tocia, ale co zaujima divaka, je to, ako si poradi Douglas s advokatkou vyhrat proti zakernej Meredith. Znasilnil on ju alebo ona jeho? Uveri mu niekto jeho verziu? Bolo to celkom zaujimave, len skoda, ze som chvilami stracal prehlad o co konkretne vlastne islo Meredith, okrem toho, aby ponizila Douglasa vo firme. Hudba Ennia Morriconeho bola opät uzasna, ako vzdy. ________ Michael Douglas - (Tom Sanders) +++ Demi Moore - (Meredith Johnson) +++ Donald Sutherland - (Bob Garvin) +++ Caroline Goodall - (Susan Hendler) +++ Roma Maffia - (Catherine Alvarez) +++ Dylan Baker - (Philip Blackburn) +++ Dennis Miller - (Mark Lewyn) +++ Produkcia: Michael Crichton, Barry Levinson +++ ()

castor

Další role Michaela Douglase, která podléhá svodům fatální ženy. Když šéfová zavelí, navrch v podpatcích a s tak plným dekoltem, je těžké odolat. Douglas, který léta postupně šplhá až do vedení firmy, to zvládl. Nejprve se nechal orálně načít, aby pak morálně odolal. Je na každém divákovi, aby posoudil, zda v téhle nekalé hře nehraje až moc velkého obětního beránka (zase tolik se nebránil), každopádně není radno krasavici na šéfovském křesle odmítat. Tehdy do toho coby milenci bušili, co to šlo, dnes ale on má rodinu a „dokáže“ se ovládat. Následující ráno je ovšem všechno jinak. Škoda, že tvůrci nasadili několik „atraktivních“ odboček, které jsou možná fajn, ale dohromady se pod nimi ztrácí původní záměr (tj. sexuální obtěžování na pracovišti). Podzápletka o zmanipulované zakázce, další odbočka do polosoudní síně, další do technothrilleru. Prostě těch těžkopádných intrik a virtuálních realit bylo najednou příliš. Což je škoda. Co se Douglase týče, šlo o jasný pokus o zpeněžení jeho minulých úspěchů se Základním instinktem nebo Osudovou přitažlivostí. Co se režiséra Barryho Levinsona týče (který posledních patnáct let spíš paběrkuje), zvolil cestu průměrného zpracování, žádnou nadstavbu nečekejme. Bylo by rozhodně zajímavé, co by s látkou provedl původně zamýšlený Miloš Forman. Zkáza Demi Moore je nakonec až příliš těžkopádná a nijak zvlášť vzrušující. Prostě tohle spojení techniky a erotiky postrádá to hlavní: náboj. ()

MM_Ramone

Michael Crichton bol americký spisovateľ, ktorý napísal mnoho bestsellerov, ktoré sa dočkali aj filmového spracovania. Ako príklad uvediem snímky "Jurský park", "Vychádzajúce slnko", "Prúd času", "Kongo", "Vikingovia" alebo "Kmeň Andromeda". Ja som si nedávno prečítal jeho román "Odhalenie", ktorý bol vydaný v roku 1994. Je to dobre napísaný príheb o sexuálnom obťažovaní. V tom istom roku bolo toto literárne dielo spracované do podoby kino filmu. Len čo som zatvoril knihu, tak som si prakticky hneď tento titul pustil. Barry Levinson zrežíroval túto tému vysoko profesionálnym spôsobom. Verne sa pridržiaval predlohy. Do hlavných úloh obsadil Michaela Douglasa a Demi Moore. Bola to skvelá voľba. Zahrali to výborne. Celé je to navyše podfarbené hudbou Ennio Morriconeho. Takže ja som s dramatickým thrillerom "Škandalózne odhalenie" veľmi spokojný. **** ()

troufalka

V tomto snímku jsem se zaměřila více na Michaela Douglase, který se s přibývajícím věkem stále víc podobá svému otci. Byť mi osobně sympatický není (ani figury, které ztvárňuje) považuji ho za dobrého herce. Velice dobrá rozehrávka i dotažení do konce. ()

Davies182

Celý snímek bych bez meškání označil za prachobyčejný průměr, kdyby ovšem nebylo Demi Mooreové! Nesnáším Kutchera!!! ;-) ()

pepo

čo film vyťahuje na priemer je douglas a moorová.je to príliš rozbité,atmosféra príliš skáče a ku koncu som nevedel o čom to je. ()

Xmilden

Takový Douglas se mi líbí mnohem více než když někde běhá Kolumbíjskou džunglí. Finančník, obchodník, ředitel, zkrátka člověk co rozumí byznysu. Tady jej navíc začne obtěžovat Demi Moore. Vždy jsem toužil tento film vidět celý, protože jako dítě jsem si přehrával jen neprovedenou milostnou scénu. 65% ()

sepp

Prumerny thriller se zajimavou zapletkou, ovsem bidnymi hereckymi vykony. Scénář není špatný, ale celé to působá značně nedůvěryhodně. ()

Pepinec

Já bych řekl, že pro správného ješitného chlapa je tak nějak povinnost napálit přinejmenším čtyři hvězdy. Konečně totiž někoho napadlo upozornit na to, že i žena může být sexuálně ubohou. Navíc mám pocit, že většina divaček po shlédnutí prohlásí něco ve stylu; "Když Douglas pořád říkal ne, tak proč i přesto držel?" Z čehož by vyplývalo, že žena se vlastně nemůže zachovat špatně. Vždy je viníkem muž. Ješitný muž. Krom působivého zpracování si z filmu v mysli uchovám i následující citát. "Nešplhej nahoru až k Bohu. Mohl by tě shodit." ()