Podfukářky

• USA The Hustle (více)

Svět je plný bohatých, zkažených a sebejistých mužů A přesně takové milují hrdinky komedie Podfukářky. Okouzlující Angličance Josephine (Anne Hathaway) a trošku neohrabané Američance Penny (Rebel Wilson) totiž nejde o lásku, ale jen a jen o peníze... hodně peněz. Tyto dvě podvodnice jsou jasným důkazem, že ženské pokolení nelze podceňovat v žádném povolání. Dokonalá profesionálka se po náhodném setkání ve vlaku podujme zasvětit nadšenou amatérku do tajů svádění a okrádání mužů. S vypětím všech sil a po sérii neuvěřitelných zážitků se Josephine podaří z Penny vykřesat kolegyni na úrovni, sice trošku nekonvenční, ale zato s obrovským potenciálem. A najednou se ze žákyně stává vážná konkurentka. Která z nich bude nakonec úspěšnější? (Forum Film CZ)

Sany33

Účel svätí prostriedky a potvrdilo sa mi to aj v tomto filmovom spracovaní Podfukárok, ktoré sú vlastne remaqom staršieho diely s podobnou tématikou. Ani sa tým netaja dokonca sa natáča v rovnakom fiktívnom meste a musím za seba povedať že exteriéry mi neskutočne sadli a dominovali v príbehu. Množstvo situačného humoru, ktorý bol vraj vo veľkej miere dávkovaný už v upútavke, ktorej som sa našťastie, úspešne vyhol bol dokonalo dávkovaný. Herecké výkony na komédiu tohot kalibru sú nadštandardné. Nasmial som sa a to je podstatné. 79% ()

bizz_mjc

Přemýšlím, kdy jsem se u komedie fakt bavil. Sice nic nového pod sluncem, ale duu Dlouhý, Široký, které tu předvádí fakt výtečné výkony, následně rozšířené o Bystrozrakého, to tu prostě funguje. ()

lykan9

Anne Hathaway byla skvělá a Rebel Wilson se jela to své, takže žádné překvapení. Místy byly Podfukářky i vtipné, ale samotná zápletka byla tak předvídatelná a průhledná, že to až bylo do očí. Ve výsledku slušný nadprůměr. ()

VanTom

Poměrně milé překvapení, čekal jsem festival trapnosti, ale nakonec jsem se nenáročně bavil (a trapnost se udržela v únosných mezích). Ať si kdo chce co chce říká, Rebel Wilson umí být vtipná, Anne Hathaway také a ještě jí to sekne, a dohromady utvořily sympatickou konkurenční dvojku ženských podfukářů (samozřejmě zaměřenou na oškubávání nadržených, nevěrných a/nebo přitroublých chlapů). ()

mkubalikova

Parafráze Lumpů i Záletníků, jen v ženském provedení a výrazně hůř. Předchůdci nejsou jiná liga, jsou úplně jiný sport. Ale přesně takovou kravinu jsem dneska potřebovala. Zasmála jsem se, odpočinula, ta hodina a půl utekla a já mám strašnou chuť zítra vyrazit na azurové pobřeží. 💍 70% ()

blackJag

"FAŠOUNSKEJ GLUME, MUSÍŠ MLUVIT TROCHU ZŘETELNĚJC." Nebojím se přiznat, že jsem se bavil... Žel, tak v první hodině (nasmál jsem se hodně a po chuti). Závěrečná část moc nevyšla a předchozí stopáž kope nesportovně do koulí a nechává v křeči svíjet na podlaze. Škoda, přesto minimálně 2/3 kvituji. 65% ()

giovanni3

Od této "komedie" jsem moc nečekal a přesně to jsem i dostal. Vtip je zde převážně trapný a tak to za mne táhne pouze pohledná Anne Hathaway. Slabé a pouhá 1z5 ()

sedm.1

Opravdu nečekaně hodně zábavná a svěží komedie, od které jsem tedy nečekal rozhodně žádné terno, ale opak se stal pravdou, jelikož jde o skutečně zatraceně svižnou a vážně vtipnou podívanou, které neomylně dominuje skvělá Rebel Wilson, jenž nechává veškerý zbytek osazenstva hrubě za sebou, a to včetně Anne Hathaway, která jí absolutně nestíhá a vlastně jí po celou dobu jen přihrává a sekunduje, ovšem abych Anne jen nekřivdil, dělá to s grácií a navíc jí to pořád sakra sekne, nicméně tou hlavní hvězdou a tahounem Podfukářek je prostě bez debat právě Rebel a každý její výstup, scéna, či dialog je jednoduše opravdu vtipný a tahle komička si tak svým perfektním výkonem prakticky ukradla tento snímek sama pro sebe. Krom ní ovšem Podfukářky určitě baví i díky výborné zápletce, která ačkoliv si hraje s tím klasickým „podfukářským stylem“, který bývá většinou pořádně zamotaný, až překombinovaný, tak zde má poměrně jednoduchou a přímočarou linii, ve které dali navíc tvůrci před nečekanými zvraty a vyšponovanými pointami spíš přednost humoru a odlehčenosti, podstatné nicméně je, že film funguje ve všech zmíněných ohledech, a to od první až do poslední minuty. Já se u Podfukářek zkrátka báječně bavil, mělo to spád, nápaditost, vtipnost, prostě parádní oddychovka, která baví na maximum. ()

Lisabellla

Je mi dost líto, že mě film s Anne Hathaway nebavil v takové míře, že jsem ochotna dát jednu hvězdu i přesto, že očekávání bylo vzhledem k průměrnosti filmů s ní velmi nízké. Wilsonová je protivná, nesympatická a divně tlustá. Celý děj by se dal shrnout tak do dvaceti minut, které by i tak možná byly moc dlouhé. V podstatě jde jen o mnohokrát omýlaný příběh učitele a žáka. Ovšem jestli jde o povedenou verzi ... no, posuďte sami. Hvězda za prima komorníka (tam bych viděla velkou podobu se Saturninem). ()

cesmine

Od The Hustle jsem čekala jediné … zábavu. A té se mi také dostalo. Jen velmi málo filmů mě dokáže rozesmát ze srdce tak nahlas, jako to dokázaly Podfukářky. Smála jsem se hodně a dlouho. Zápletka není předvídatelná, což je ohromně příjemné překvapení, stejně jako to, že film vůbec není takový, jak předestírá trailer. Ten nám tentokrát odkrývá z filmu opravdu velmi málo. Moc se těším, až se k nim za čas vrátím. Je to oddechovka, o které jsem si jistá, že mě bude bavit úplně stejně i napodruhé. :) ()

iXtr3m3

Veľmi silné tri hviezdy, skoro štyri. Síce to Rebel Wilson natrela Anne Hathaway na plnej čiare, ale sekundovali si fajn. Bolo to vtipné, pekne zahrané v pekných scenériach, takže sme si to s manželkou v pohode pozreli a zasmiali sa. ()

borec999

Zase raz sa mi potvrdilo, že v hodnotení komédií je ČSFD úplne mimo a čím menej %, tým lepšie. Podfukárky sú absolútne pohodová, nenáročná oddychovka, ktorá stojí a padá najmä na Rebel Wilson, ktorá to aspoň podľa mojho názoru utiahla a takpovediac sama "spravila" dobrú komédiu a výborne ma pobavila. A v komédii záleží podľa mňa hlavne na tom, takže za mňa osobne spokojnosť a zaslúžené 4*. 75% ()

Janega

Keď človek ide z nudy do kina s pocitom, že dostane ďalší otrepaný babský film a nakoniec zistí, že ide o jednu z najlepších komédií roka, pri ktorej vám tečú slzy od smiechu (a tie slzy mi naozaj tiekli). Anne Hathaway a Rebel Wilson sú brilantné, jedna lepšia než druhá. Nechápem tomu nízkemu hodnoteniu. ()

Hanys_

Když si člověk pustí komedii s Rebel Wilson, tak dostane vesměs pokaždé to co čeká. Tady se mi to prostředí a fajnová Anne trefili do v kusu, takže těch 90 minut bylo vlastně nakonec docela v pohodě. ()