Dvanáct rozhněvaných mužů

• USA 12 Angry Men (více)

Chris Masters

Většinou po zhlédnutí filmu si dám tak den pauzu abych se rozmyslel jak ohodnotit, ale v tomto případě se rozmýšlet nemusím.Vynikajicí film se skvělým scénářem a hvězdami jako Henry Fonda a Jiří Voskovec.Myslel jsem si, že staré a černobílé filmy nestojí za nic, ale opak je pravdou.Jednoznačných *****. ()

Pavlínka9

Uzavřené prostředí, rozdílné osobnosti, různé názory a nejdůležitější - dojít k nějakému závěru, ale zároveň se nepodřídit. Na filmu se mi nejvíce líbí to, že tam není vidět samotný "zločin", ke kterému mělo dojít a okolo kterého se celý příběh odehrává :) Tak si každý může představovat svou verzi a i na divákovi je, jak danou situaci posoudí. Od počátku je sice vcelku jasné, kterým směrem se bude výsledek ubírat, ale i tak je to dobře zaobalené ;) ()

LittleJohnny

Tento film na mě udělal velký dojem. Ikdyž jsem se ze začátku hodně dlouho přemlouval, abych se do něj vůbec pustil podívat, měl jsem strach, že mě film nebude mít čím zaujmout (přeci jen snímek je z roku 1957, takže žádné grafické ani akční orgie se nekonají). Nakonec se vyplatilo a jde vidět, že na natočení filmu nepotřebujete bůhví jak velké rozpočty, známé herce nebo polovinu Nového Zélandu... Jedním slovem Impressive, jo a ještě klobouk dolů. Mohu doporučit s klidným svědomím. Plná palba. ()

lennyd

Důkazy jsou vcelku jasné, obžaloba žádá pro mladíka, jenž je obviněn z vraždy svého otce smrt. Už zbývá jen jediné - rozhodnutí poroty. Jedenáct mužů v porotě je pro smrt, jen jeden jediný pochybuje o přesvědčivosti důkazů. Během následné debaty se mu daří o svých pochybnostech přesvědčit i další porotce ... K tomuto filmu jsem přistupoval velmi obezřetně - přeci jen, ze svých předchozích zkušeností vím, že pokud jsou všichni nějakým filmem až příliš nadšeni, já jsem obvykle zklamán. Zde byla však obezřetnost zbytečná, protože Dvanáct rozhněvaných mužů je opravdu filmová perla - od první minuty (nu dobře, asi od desáté) až do závěrečných titulků jsem s otevřenou pusou hleděl, bez dechu, neschopen pohybu. Nevím jestli se mi někdy jindy stalo, že by mne nějaký film tolik pohltil jako tento. Sice jsem si na konec říkal, že bych fakt chtěl vědět, jestli ten kluk ten čin spáchal nebo ne, v kontextu filmu to bylo trošku bezpředmětné. Všech dvanáct herců podalo náramný herecký výkon - samozřejmě vévodil Henry Fonda, ale velmi mne zaujal i Lee J Cobs i účast Jiřího Voskovce... ()

progression

Legendární Lumetovo soudní drama odehrávající se v jedné místnosti. Díky brilantnímu scénáři a strhujícím hereckým výkonům, kterým vévodí Henry Fonda a neztratí se ani Jiří Voskovec, se divák ani chvilku nenudí a tento filmový skvost lze oprávněně zařadit mezi klenoty světové kinematografie. Příběh nejenom o tom jakým způsobem se lze postavit názorům a mínění většiny, když je člověk schopen svými argumenty (obzvláště pokud-li má o správnosti názoru té většiny silné pochybnosti) toto mínění regulérním způsobem zpochybnit a zvrátit. Ale současně také o tom, že charismatický a inteligentní jedinec může to mínění změnit (zmanipulovat) bez ohledu na to, zda je ono mínění správné či nesprávné. A i v tomto významu jde o velice silné poselství filmu a tím pádem i spoustu námětů k zamyšlení. ()

Kmotr76

In dubio pro reo. Síla v jednoduchosti. Poselství je tak krystalicky jasné a působivé, že musím odpustit i jistou naivitu, učebnicovitost a předvídatelnost. Kdyby bylo na světě víc lidí jako Davis, žilo by se nám líp. A mimochodem, jsem jediný, komu tu Henry Fonda připadal jako klon Jana Třísky? ()

Dreaker.24

Film z padesátek ve staré černobílé, který se odehrává v jedné jediné místnosti,  je díky skvělému scénáři a dobrým hercům (hlavně Henrymu Fondovi) film, který je v dnešní době mnohem koukatelnější než drtivá většina dnešních filmů s různými technickými efekty. ()

_DAVE_

Je to film, který v dnešní době od zkouknutí nejprve odrazuje..  Rok 1957, silné téma, drama u kterého si “neodpočinete”. Navíc černobílý. Je to taková ta “povinná četba” na kterou se chystáte, ale než přijde to správné rozpoložení trvá i roky. A u mě ta chvile konečně přišla. A podobně jako Českého snímku “Ucho” stráveného času nelituji Naštěstí podobné filmy nestárnou. ()

dANo

Tak toto na mňa urobilo fakt veľký dojem! Odkedy som videl tento film, tak som mal možnosť porovnať to s viacerými snímkami odohrávajúcimi sa prevažne v súdnej sieni, ale na toto sa žiaden z nich nechytá... ()

Flooyden

Odkaz V+W je pro mne stále velice živý a aktuální. Mám rád vše, co tito pánové, kterým se neustále klaním, vytvořili spolu nebo i samostatně. A když jsem pročetl jejich Korespondenci, nemohl jsem se ubránit smutku nad vším, co mohli vytvořit, ale nepovedlo se jim to (z různých důvodů). Film 12 rozhněvaných mužů je znamenitou záležitostí samozřejmě nejen díky Jiřímu Voskovcovi, ale jsem nafoukanej na to, že právě on byl jeho podstatnou součástí. ()

Moogwi

Naprosto skvělý film odehrávající se v jedné místnosti. Je zajímavé sledovat jaké vedlejší okolnosti nakonec vedli jednotlivé porotce k rozsudku. Jediná škoda je že porota je tak trochu "natvrdlá" , v momentě kdy přijde nový zlom, lidé z poroty jej pochopí až po pětimimutovém vysvětlování, nám to ale docvakne během pár vteřin. Jinak dokonalý film. ()

Tomatáš

Lahůdka..O kvalitách filmu není potřeba debatovat..To, co tento film dělá v mých očích výborným filmem v top 10, je také lidskost, která dostává v rozpravě nafrak, aby za minutku zvítěžila a změnila dřívější názor..Je to velmi poučné..není dobré se na věc dívat skrze rádoby jasná fakta..pokud existuje sebemenší pochybnost, nic není jasné.. ()

PanFilmov

Strašná filmová pecka, proste tak skvelý film sa hľadá tažko, do toho deja ma to tak vtiahlo, že som mal dokonca pocit že som 13. porotca a sedím tam s nimi, brutálna napätá atmosféra kopu rozporuplných situácií a stále nové a nové zaujímave argumenty jeden za druhým, ktoré vás nenechajú len tak kľudne sedieť, ale premýšlať o tom, na ktorej strane ste : "guilty" or "not guilty"!!! ()

Krustyburg

Paráda!!! Kdo někdy absolvoval jednání s podobným průřezem společnosti, ten určitě viděl za herci konkrétní osoby. Strhující drama. ()

Clint Eastwood chystá svůj poslední film

Clint Eastwood chystá svůj poslední film