Dvanáct rozhněvaných mužů

• USA 12 Angry Men (více)

silvusaak

Na to se nejde nedivat s otevrenou pusou a drbat se u toho na hlave a uculovat se na Henryho a naseho Jirika. To co dostali z jedne mistnosti muze znot jednoduse, ale vyslo to naprosto dokonale. ()

DmKK

Tohle je masterpiece! Mrzí mě že jsem to odkládal tak dlouho. Ono se to zdá , jedna místnost a prakticky žádné velké kulisy. Ale ono bohatě stačí dát do jedné místnosti 12 skvělých herců a úžasný motiv a rázem je z toho zážitek na který nezapomenete. Ono totiž není lehké poslat 18 letého mladíka na elektrické křeslo. Stoprocentně nejlepší film ze soudního prostředí. O tom se nemusí diskutovat. Henry Forda a další předvádějí fenomenální výkony. Nemůžu uvěřit jak moc starý tento film už je. Rozhodně přidávám do top 10 a doporučuji. ()

zdenek305

Kdo by řekl, že z něčeho, co se odehrává celou dobu v uzavřené místnosti (a ještě ke všemu to bylo původně natočené jako TV film) se vyklube tak naprosto fantastické drama se skvělými herci, scénářem, dialogy a nečekaným zvratem, kdy na začátku je 1 muž pro nevinu odsouzeného proti zbylým 11 a nakonec se všech 12 mužů shodne na nevině. Rozhodně se jedná o nejlepší film ze soudního prostředí. ()

LencaN

Dvanáct rozhněvaných mužů bylo pro mě monstrózním překvapením. Ze začátku jsem byla skeptická, protože film začíná s nulovými informacemi a divák je s dějem a podstatou všeho seznamovám postupně. Ale v jednoduchosti je krása. Stačila jedna mísnost, dvanáct super herců a mistrovské dialogy. Ty oskary měli dostat, aspoň jednoho za adaptovaný scénář. Nic tak kvalitního až precizního a hluboce psychologického jsem snad ještě neviděla. Třešinka na dortu, kterou jsem se dozvěděla až po zkouknutí filmu, že jedním z oněch porotců byl i Jiří Voskovec. Náš pan Mistr komik. Vůbec jsem ho nepoznala a v hereckém umu byl plnohodnotným kolegou všech ostatních. ()

Tondonis

Úchvatné. Film, ktorý sa na nič nehrá a vie, čo od diváka chce. Pozornosť. Dlho som tento film prehliadal. CHYBA. Jedna vec ma mrzí, a tou je krátka stopáž. Filmy takéhoto typu zbožňujem a každý fanúšik by mal chcieť od týchto filmov čo najdlhšiu možnú porciu minút. Herci boli takisto fantastickí. BEZCHYBNÝ FILM. ()

HellsAngel

Ak na svete existuje nejaká spravodlivosť, tak sa na tento film nikdy nezabudne. Famózne spracovanie brilantne napísaného scenára. Charaktery prekreslené do úctyhodnej hĺbky. Herecké výkony, ktoré by mali dostať miesto v učebniciach herectva. Fantastické stupňovanie napätia a tlačenie na nutnosť pozornosti diváka. Všetko to pôsobí tak živo, tak presvedčivo, až máte pocit že ste v miestnosti. Slová nestačia, toto sa musí vidieť. Toto sa musí prežiť! ()

Velislav

Aj keď tv inscenácie neobľubujem, divadlo mám rád, rovnako komornú atmosféru postavenú len na hereckom umení. To sú ingrediencie tohto skvostu, kde každý z dvanástich charakterov ponúka čosi iné. Vložka priamo zo súdnej siene je len takým introm, ktorý nenarúša samotnú dejovú linku, rovnako ako tvár obžalovaného, na ktorého sa len tak letmo pozrieme. Klasika, v ktorej nie je dôležitý cieľ, ale cesta. 10/10 ()

PeteBuck

Ak sa chce, dá sa aj s minimálnym rozpočtom ale v kombinácii so skvelým scenárom urobiť parádny film. Je to vlastne neuveriteľné, že vidíte zopár záberov zo súdnej siene, pár komparzistov, švenk na tvár chlapca usvedčeného z vraždy, ktorá je plná zúfalstva a potom jedna miestnosť, dvanásť mužov a more dialógov, emócií, predsudkov. Je to zároveň celkom pekná vzorka ľudí. Sem-tam nejaká vata, ale tá je treba, aby sa film neodohral za 50 minút. Naozaj skvelé. ()

Franki69

Jestli jsem někdy v životě zalitoval toho, že nemluvím plynule anglicky, tak to bylo při sledování tohoto přes šedesát let starého filmového klenotu. Režisér Sidney Lumet si ohlídal každou vteřinu záběru, každý kamerový úhel, každý světelný odstín, každý detail v oblečení. A věřím, že i každý hlasový odstín všech emočních hnutí v dialozích 12 mužů, uzavřených do jedné místnosti, aby jako porotci rozhodli o životě nebo smrti osmnáctiletého chlapce, obžalovaného z vraždy. Je to dokonalá filmařina s neuvěřitelně hutným obsahem. ** 100% procent, film naštěstí nepohřbil ani český dabing, je velmi zdařilý. ()

vandamator

1 místnost, 12 fantastických herců a 1 geniální scénář. Je až k neuvěření co se dá vytěžit téměř z ničeho. Film přímo nabádá k představení v divadelním podání a já bych na to bez váhání zašel. ()

Hamar

Jedna místnost a dvanáctičlenná porota, která má rozhodnout o vině či nevině mladíka obviněného z vraždy otce. Pronásledováni vlastními pochybnostmi, ale i předsudky, leností kriticky myslet či osobními traumaty, se nakonec muži doberou spravedlivého verdiktu. Je neuvěřitelné, jak přesnou paralelu, vzhledem k naší současné společenské situaci, můžeme ve filmu najít. Snad i u nás někdy dojde k takovému spravedlivému prozření... ()

Ironhead

Jeden z pilířů světové kinematografie a úžasná klasika, i dneska to člověka chytne a nepustí. Jeden z těch filmů, který prostě za svůj život musíte vidět. ()

Chandra

Filmová legenda na silné téma se silnou hereckou sestavou. Předsudky, osobní traumata a zkušenosti, břímě odpovědnosti versus lhostejnost k osudu kluka na scestí, který to možná udělal - a možná taky ne. Odsouhlasíme to a rozejdeme se pokojně domů jako spořádaní občané, nebo tady v tom dusnu budeme trčet, rozebírat důkazy a hádat se do krve? Je zajímavé sledovat, jak se názory jednotlivých porotců postupně mění. Jen jedna věc mě mrzí a neříká se mi to snadno, ale zážitek z filmu mi hodně kazil český dabing, na kterém se paradoxně podílela česká herecká elita - taková zvučná jména jako Lukavský, Voska, Höger, Záhorský... Tak podmanivé hlasy - a tady působí tak nepatřičně. A nepatřičně dost často působí i používaný slovník. Když jsem si na YouTube pustila pár scén v původním znění, byl můj dojem výrazně lepší, takže se budu snažit ten rušivý element aspoň částečně odfiltrovat a soustředit se na to, co existovalo před tím, než to nějaký český překlad a dabing pomrvil. Je to každopádně skvěle napsané i zahrané a na divadle by to mohla být lahůdka. Česky nadabovaná verze je na rozdíl od původní verze znatelně poznamenaná časem. Dávám proto čtyři hvězdičky jako kompromis. ()

PrinceznaKee

Začíná to hlasováním 11 vinen 1 nevinen,končí 12 nevinen 0 vinen. Naprosto úžasně zpracované,postupné argumenty,které přesvědčí i opravdu namyšlené muže. Za celý film sem se nudil pouze jednou a to když se 5 minut nic nedělo. Vše do sebe sedí,všechny detaily Nejlepší je samotná myšlenka filmu,která krásnê vykresluje onu situaci,rozhodně se někdy znova podívam, Jen škoda že ve své době to nebyl moc úspěšný film ()

Brainstorm

Vezměte 12 mužů, dejte je do jedné místnosti a natočte z toho film. Na první pohled mi to připadá jako studentský projekt. Co ale dokázali natočit je naprosto fascinující. Z jasného případu a jedné malé pochybnosti se to otočí, zvrtne a občas jsem si myslel, že se tam i pozabíjí. Doslova jsem hltal každý komentář, poznámku a hádku a říkal jsem si „je vůbec možné, aby se všichni shodli?“. ()

Clint Eastwood chystá svůj poslední film

Clint Eastwood chystá svůj poslední film