Mandolína kapitána Corelliho

Capitaine Corelli

Mandolína kapitána Corelliho

Drama / Romantický / Válečný

Velká Británie / Francie / USA, 2001, 121 min

Průměrný film se skvělými herci.....bohužel očekával jsem o dost lepší film. Po čase se Vám totiž všechno vypaří z hlavy, že ani nevíte jak :). Nejlepší je Cage, jak hraje na mandolínu operu :-).(1.9.2007)

Kniha už delší dobu zaujímá místo na mém seznamu, nicméně jsem se k ní pořád ještě nedostala, takže nejsem schopna posoudit, nakolik je film předloze věrný nebo ne. Nicméně po zhlédnutí filmové Mandolíny se mě zmocnil značně rozpačitý dojem: právě jsem zhlédla snímek, ve kterém je romantika hodna jakéhokoli průměrného romantického slaďáku (nehledě k tomu, že Cage ani Cruz zrovna nejsou mými šálky kakaa), navíc i to něco je utopeno v nepřiměřené délce. Emoce veškeré nijaké, postavy mě ani minimálně nezaujaly. Děj neustále přepíná mezi romantikou, válečným filmem a tragikomickými momenty, aniž by je někdo dokázal spojit do jednoho uvěřitelného a působivého celku po vzoru opravdu dobrých filmů z období války. Ani zásahy vojsk do obyčejného života města nepůsobí nijak věrohodně a veškeré scény, kde mají přijít na řadu emoce, postrádají náboj a opravdovost. A varování: nekoukejte na dabovanou verzi, jinak vám jistojistě vyrazí kopřivka!(5.5.2005)

Nevím proč, ale já prostě nemůžu jít pod 4 *... možná kvůli Penelope.(1.2.2008)

• dr.horrible

Ak sa vám páčila kniha,hlavne nikdy,nikdy nepozerajte tento film. Z Mandrasa urobili čisto zápornú a slaboduchú postavu a z toho krásneho,nostalgického konca,trapný americký happy end.A to nehovorím o tom,že dopisy medzi Mandrasom a Pelagiou,ktoré boli asi tým najlepším na celej knihe,sa z filmu vytratili úplne.Veľmi slabé spracovanie výbornej knihy...Ak ste ale knihu nečítali,pripíšte si k môjmu hodnoteniu takých 30%(29.1.2012)

• F.man

Nic, vůbec nic. A to ještě asi můžu být rád, že neznám předlohu, protože bych podle všeho prskal ještě více. Dvě hvězdy protože když už nic tak jakousi kostru film alespoň má (díky knihy takže ani tady nic moc zásluha), a na Kefallénii a Penelope Cruz, se docela dobře kouká. Madden ale zabil snad úplně všechno a výsledkem je neuvěřitelně povrchní slátanina, která je mnohdy spíše k smíchu. Ono, mezi romantikou a kýčem je mnohdy hrozně tenká linie, kterou Madden suverejně přestřelil. A Cage jako italský milovník? O more mio! Bella bambina at two o'clock! (11.7.2011)