Mandolína kapitána Corelliho

Mandolína kapitána Corelliho

Drama / Romantický / Válečný

Velká Británie / Francie / USA, 2001, 121 min

• Morien

Jak si mohla vybrat Cage místo Balea? Ostuda hodná věčného zatracení.(3.9.2008)

Takový standartní americký romanticko-válečný film. A to myslím v dobrém. Sympatický je mi tím, že se mu povedlo vyhnout se všem typickým kýčovitostem, které podobné filmy provází, na druhou stanu práběh kapitána Corelliho také ničím výrazně nevyčnívá. A oba hlavní představitelé byli nevhodně zvoleni a tu lásku jim ani na chvíli neuvěříte.(14.8.2007)

No, knizku jsem necet, takze nemuzu srovnavat, ale film se poved dobre. Mam jen dve drobny a jednu vetsi vytku. Cage je tu strasne kladnej, ale naprosto priserne, ze uz to snad vic neslo, ale co se da delat. A mezi nim a Penelope to nak extra nejiskri. Ta vetsi vytka je fakt, ze 90 minut se tu toho moc nedeje. Nicmene i pres tenhle fakt dokaze film ty dve hodinky perfektne zabavit. Prostredi a atmosfera filmu je super, do toho nadprumernej Cage, perfektni Cruz, naprosto dokonalej Hurt a Bale, pote, co se vrati z valky, taky bezchybnej. Netvrdim, ze se jedna o kdovi co, ale ja mam tenhle film rad.(2.1.2008)

Konecne muzu rict o filmu, ze si hraje na neco, co rozhodne neni a nikdy nebude! Cage opravdu neni ten, kdo by mohl hrat milovniky a romanticke hrdiny.(1.2.2008)

Celou tu dobu mi připadalo, že z toho chtěl John Madden udělat oscarové umělecké veledílo. Nádherné exteriéry, příjemná atmosféra a zručná kamera udrží diváka v pozoru. Pro Penélope Cruz byla tohle role šitá na triko. Ta urputná snaha však byla zbytečná. Mandolína nemá charakteristiky, ani parametry dramaturgicky vyzrálého velkofilmu a utápí se v průměru.(31.5.2004)

• - Nicolas Cage a Penelope Cruz spolu při natáčení prožili románek, který údajně vedl k rozhovoru s jeho tehdejší manželkou Patricií Arquette. (Edgerton)

• - V posledním záběru filmu Notting Hill si Hugh Grant čte Berniéresův román „Mandolína kapitána Corelliho“, který měl v plánu Roger Michell zfilmovat. Jelikož ho ale sklátil infarkt, nahradil ho režisér John Madden. (Aknah)

• - Do role Pelagie byla zvažována Katie Holmes. (Neila__)