Mandolína kapitána Corelliho

Capitaine Corelli

Mandolína kapitána Corelliho

Drama / Romantický / Válečný

Velká Británie / Francie / USA, 2001, 121 min

No, knizku jsem necet, takze nemuzu srovnavat, ale film se poved dobre. Mam jen dve drobny a jednu vetsi vytku. Cage je tu strasne kladnej, ale naprosto priserne, ze uz to snad vic neslo, ale co se da delat. A mezi nim a Penelope to nak extra nejiskri. Ta vetsi vytka je fakt, ze 90 minut se tu toho moc nedeje. Nicmene i pres tenhle fakt dokaze film ty dve hodinky perfektne zabavit. Prostredi a atmosfera filmu je super, do toho nadprumernej Cage, perfektni Cruz, naprosto dokonalej Hurt a Bale, pote, co se vrati z valky, taky bezchybnej. Netvrdim, ze se jedna o kdovi co, ale ja mam tenhle film rad.(2.1.2008)

Vždy si rád pozriem iný pohľad na vojnu, než ten klasický 'zákopový'. Môj výber podnietili aj dvaja obľúbenci z mojej Topky hercov a samozrejme meno na poste režiséra. Všetci môje uspokojenie však naplnili len do slabej polovice. Čo je totiž dôležitejšie na romanci, než romantické iskrenie a citové vžitie sa s postavami. Na tomto to totálne zlyháva. Nezachraňuje to ani žehliacich posledných tridsať minút, navyše ani Bale ani Cage sa mi do svojich rolí z pohľadu národnostného výzoru vôbec nehodili. 65%.(8.2.2008)

Kniha už delší dobu zaujímá místo na mém seznamu, nicméně jsem se k ní pořád ještě nedostala, takže nejsem schopna posoudit, nakolik je film předloze věrný nebo ne. Nicméně po zhlédnutí filmové Mandolíny se mě zmocnil značně rozpačitý dojem: právě jsem zhlédla snímek, ve kterém je romantika hodna jakéhokoli průměrného romantického slaďáku (nehledě k tomu, že Cage ani Cruz zrovna nejsou mými šálky kakaa), navíc i to něco je utopeno v nepřiměřené délce. Emoce veškeré nijaké, postavy mě ani minimálně nezaujaly. Děj neustále přepíná mezi romantikou, válečným filmem a tragikomickými momenty, aniž by je někdo dokázal spojit do jednoho uvěřitelného a působivého celku po vzoru opravdu dobrých filmů z období války. Ani zásahy vojsk do obyčejného života města nepůsobí nijak věrohodně a veškeré scény, kde mají přijít na řadu emoce, postrádají náboj a opravdovost. A varování: nekoukejte na dabovanou verzi, jinak vám jistojistě vyrazí kopřivka!(5.5.2005)

Průměrná romance, na které mě nejvíce zaujalo překrásné prostředí, do kterého je příběh zasazen. Myslím, že hodnocení, které zde na csfd snímek má je naprosto odpovídající. Z herců mě nejvíce zaujal legendární John Hurt v roli otce. Ostatní herci odvádějí své standartní výkony, ale nic čím by se mi nějak vryli do paměti nepředvedli. Nebojím se říct, že tohle je nejslabší snímek jaký John Madden natočil. Bohužel jsem už jen s ohledem na obsazení a režii čekal mnohem víc! Slabší tři hvězdičky, ale co vím jistě, že podruhé už bych to vidět nemusel...(1.1.2009)

• Tetsuo

Dokonale vykastrovaná adaptace.(11.11.2004)

• - Do role Pelagie byla zvažována Katie Holmes. (Neila__)

• - V posledním záběru filmu Notting Hill si Hugh Grant čte Berniéresův román „Mandolína kapitána Corelliho“, který měl v plánu Roger Michell zfilmovat. Jelikož ho ale sklátil infarkt, nahradil ho režisér John Madden. (Aknah)

• - Nicolas Cage a Penelope Cruz spolu při natáčení prožili románek, který údajně vedl k rozhovoru s jeho tehdejší manželkou Patricií Arquette. (Edgerton)