Mandolína kapitána Corelliho

Capitaine Corelli

Mandolína kapitána Corelliho

Drama / Romantický / Válečný

Velká Británie / Francie / USA, 2001, 121 min

První hodinu jsem si myslel že hodnocení tady je děsně nespravedlivé. Ovšem druhá půle mu dává za pravdu. Jakmile dorazí Němci začne být snímek naprosto neukočírovatelný. John Madden, který má na svědomí Zamilovaného Shakespeara, totiž dokáže vložit spoustu citu do romantických scén, ale také dokonale pohřbít válečnou akci. Nicolas Cage slušný výkon a Penélope Cruz další odhalené scény.(23.11.2010)

Když nic jiného, jde pokud vím o jediný film který zpracovává epizodu 2. sv. války, kdy se v roce 1943 dostaly do křížku italské a německé jednotky na Kefalonii a okolních ostrovech a Italové skončili přesně tak, jak to snímek ukazuje. Co se týče knižní předlohy - film se s ní nedá srovnat a to je "Mandolina" ve srovnání s ostatní Berniéresovou tvorbou celkem "všedním" příběhem. Hrozím se toho, co by vzniklo třeba po zfilmování jeho jihoamerické trilogie.(29.7.2007)

Konecne muzu rict o filmu, ze si hraje na neco, co rozhodne neni a nikdy nebude! Cage opravdu neni ten, kdo by mohl hrat milovniky a romanticke hrdiny.(1.2.2008)

• Tetsuo

Dokonale vykastrovaná adaptace.(11.11.2004)

John Madden z toho rozhodně mohl udělat lepší film, ale nevim, proč. Všechno mi to přišlo perfektní (výprava, konečná válečná scéna, herecké výkony atd.), ale přesto jsem se neubránil pocitu, že to mohlo být udělané ještě lépe.(29.10.2005)

• - Do role Pelagie byla zvažována Katie Holmes. (Neila__)

• - Nicolas Cage a Penelope Cruz spolu při natáčení prožili románek, který údajně vedl k rozhovoru s jeho tehdejší manželkou Patricií Arquette. (Edgerton)

• - V posledním záběru filmu Notting Hill si Hugh Grant čte Berniéresův román „Mandolína kapitána Corelliho“, který měl v plánu Roger Michell zfilmovat. Jelikož ho ale sklátil infarkt, nahradil ho režisér John Madden. (Aknah)