Mandolína kapitána Corelliho

Capitaine Corelli

Mandolína kapitána Corelliho

Drama / Romantický / Válečný

Velká Británie / Francie / USA, 2001, 121 min

Průměrná romance, na které mě nejvíce zaujalo překrásné prostředí, do kterého je příběh zasazen. Myslím, že hodnocení, které zde na csfd snímek má je naprosto odpovídající. Z herců mě nejvíce zaujal legendární John Hurt v roli otce. Ostatní herci odvádějí své standartní výkony, ale nic čím by se mi nějak vryli do paměti nepředvedli. Nebojím se říct, že tohle je nejslabší snímek jaký John Madden natočil. Bohužel jsem už jen s ohledem na obsazení a režii čekal mnohem víc! Slabší tři hvězdičky, ale co vím jistě, že podruhé už bych to vidět nemusel...(1.1.2009)

• Morien

Jak si mohla vybrat Cage místo Balea? Ostuda hodná věčného zatracení.(3.9.2008)

Vždy si rád pozriem iný pohľad na vojnu, než ten klasický 'zákopový'. Môj výber podnietili aj dvaja obľúbenci z mojej Topky hercov a samozrejme meno na poste režiséra. Všetci môje uspokojenie však naplnili len do slabej polovice. Čo je totiž dôležitejšie na romanci, než romantické iskrenie a citové vžitie sa s postavami. Na tomto to totálne zlyháva. Nezachraňuje to ani žehliacich posledných tridsať minút, navyše ani Bale ani Cage sa mi do svojich rolí z pohľadu národnostného výzoru vôbec nehodili. 65%.(8.2.2008)

Štandartné ingrediencie pre priemerný film: krásna žena, vojna, nepriateľ, zblíženie, láska... romantika jak sviňa a (opäť) prehrávajúci Nicolas Cage.(9.11.2004)

Když nic jiného, jde pokud vím o jediný film který zpracovává epizodu 2. sv. války, kdy se v roce 1943 dostaly do křížku italské a německé jednotky na Kefalonii a okolních ostrovech a Italové skončili přesně tak, jak to snímek ukazuje. Co se týče knižní předlohy - film se s ní nedá srovnat a to je "Mandolina" ve srovnání s ostatní Berniéresovou tvorbou celkem "všedním" příběhem. Hrozím se toho, co by vzniklo třeba po zfilmování jeho jihoamerické trilogie.(29.7.2007)