poster

Mandolína kapitána Corelliho

 • Velká Británie

  Captain Corelli's Mandolin

 • Francie

  Capitaine Corelli

 • Slovensko

  Mandolína kapitána Corelliho

Drama / Romantický / Válečný

Velká Británie / Francie / USA, 2001, 121 min

 • Yardak
  ***

  Průměrný film se skvělými herci.....bohužel očekával jsem o dost lepší film. Po čase se Vám totiž všechno vypaří z hlavy, že ani nevíte jak :). Nejlepší je Cage, jak hraje na mandolínu operu :-).(1.9.2007)

 • Chrustyn
  **

  Kýčovitá slaďárna z krásného řeckého prostředí, kde se odehrává "velký" milostný příběh na pozadí druhé světové války. Válku rozhodně nečekejte ale připravte se na hrající a zpívající vojáky a jednu kýčovitou romanci o tom jak ona miluje jednoho ale bůh ví proč se zamiluje do jiného. Asi proto, že má mandolínu.(12.2.2012)

 • Sašenka165
  ****

  Předem říkám, že jsem knižní předlohu neviděla ani z dálky, přestože ji lidé v mém okolí vychvalovali. Možná proto mě film vůbec nezklamal. Zajímavý příběh mě od začátku docela chytnul. Nenašla jsem tam žádná slepá místa, u nichž bych se nějakým způsobem nudila. Párkrát jsem se slušně zasmála, i když jde o téma velmi vážné. Herecké výkony krásné Penelope Cruz a "ztrápeného" Nicolase Cage byly... no, jak to říct. Přesně takové, jaké byste od nich očekávali. Tedy ne ohromující, ale slušné a nikterak neurážející. Christian Bale v roli nevzdělaného Řeka také nebyl špatný a John Hurt jako starostlivý Pelagiin otec byl vyloženě skvělý. Film podkreslovala příjemná ale (bohužel) nepříliš výrazná hudba. Rozhodně to nebyl špatný film a příjemně se mi na něj koukalo. A tu knižní předlohu si asi budu muset přečíst!(3.2.2008)

 • AngelAngie
  ****

  Krásný filmový zážitek ..(20.5.2008)

 • korbitch22
  ****

  překvapivě solidně natočené romantické drama,zase z trochu jiného kouta 2 světové války.pro mě vděčné téma.(24.12.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace