Dr. Jeffrey Wigand, bývalý vysoký představitel jedné velké americké tabákové společnosti, měl díky své pozici přístup k řadě informací o negativním vlivu cigaret na lidské zdraví, a hlavně věděl, jak společnost v tomto ohledu lže veřejnosti. Poté, co byl z firmy pro své názory propuštěn, se na něj obrátil producent úspěšného investigativního televizního pořadu Lowell Bergman s prosbou o pomoc při sestavení reportáže odhalující praktiky podobných firem. Wigand zprvu odmítá, ale později svolí. Někdejší zaměstnavatel mu však začne vyhrožovat a nechá ho sledovat. Přesto se Wigand odhodlá Bergmanovi pomoci. Když je reportáž natočena, vedení televize se ji bojí odvysílat, aby proti sobě nepoštvalo mocné tabákové firmy. Mohlo by to totiž ohrozit plánovaný velice výhodný prodej televizní stanice. (TV Nova)

Honkyn

Tento film inspirovaný skutečnou událostí je pro mě hodnotný hlavně svým obsahem, nikoli formou. V dnešní době, kdy je morálka v úpadku je každé dílo, jenž poukazuje na humanistické a vyšší ideály společnosti důležité, neboť je třeba vypravovat a šířit zprávy o osudech lidí, kteří jsou schopni podstoupit osobní oběť ve prospěch ostatních. Takový námět je pro mne smysluplný na rozdíl od filmových děl, jenž oslavují trestance, lidi bez skrupulí a činí tak z nich hrdiny (viz. např. Kájínek, Bestie Karla apod.) Ač je Insider snímkem poněkud zdlouhavým, za celou dobu jsem se nenudil. Jen víc takových filmových lahůdek, které probouzejí v lidech to dobré a pravdivé! ()

míšapes

rozhodně mě mnohem víc bavila první půlka, zejména pasáže Crowe/Venora - náznaky, pohledy, dotyky, chlad a pod povrchem spousta emocí. takže pro mě je vrcholem filmu scéna s mytím rukou (tu jsem si pustil hned několikrát). druhá půlka filmu se pro mě z dramatu "vztahového" stala dramatem "soudním", směřuje se k očekávanému konci a přiznám se, že mě místy nudilo, jak dlouhá a hrozně strastiplná ta cesta je. ()

Kivis

Klasický Mann se všemi klady i zápory, které k němu patří. Mohl to být strhující dvouhodinový film, místo toho je to o třicet minut delší místy se dost táhnoucí film s lehkým aroma dokumentu. Nejsilnější stránkou jsou uhádané dialogy, s kterými se nikterak nešetřilo a to je moc dobře, protože Al Pacino i Russell Crowe se umějí vztekat a hádat opravdu provtřídně. Moc se mi taky líbilo velice věrně zachycené novinářské prostředí se všemi jeho vztahy a lidskými i ekonomickými tlaky. Škoda, že s postupem času vyprchalo tajemno, které se tvořilo kolem Wigandovy rodiny. Způsob, jakým vystupuje Crowe v té televizní show, je taky úchvatný, akorát to Manna asi uchvátilo natolik, že to tam nacpal tolikrát, až mi to neustálé opakování už začínalo jít chvílemi na nervy. Zkrátka hodně dobrý, ale zbytečně dlouhý film. ()

zero_zelo

Když se na to podívám s odstupem, přečtu tady komentáře, tak ano, víceméně průměrnej snímek, al pacino klasika, russela by člověk skoro ani nepoznal ... herecký výkony odpovídají jejich kvalitám. nicméně mě na tom asi nejvíc vzal ten námět a boj. chvílema sem se trošku zamotávala do postav a děje a jmen všech konglomerací, který chtěj něco někde zašumět .. ale tak to asi chodí. nicméně celkově 85%? proč ne, celou dobu sem byla nervózní a všechno a všichni mě srali, takže sem tomu filmu asi uvěřila. a o to jde :) ()

DorianGreene

Ojedinělý emocionální zážitek. Film je barevnou sondou do světa velkých médií, reflektuje i jejich vztahy a boje s byznysem. Russell Crowe začíná po zhlédnutí tohoto snímku vážně atakovat moji desítku nejoblíbenějších herců. ()

RXP

Mám rád fantasy filmy, kde sa novinári správajú ako ľudia a nie ako krysy,samozrejme ani tu neboli všetci úplne čestní, ale to preto, že je to inšpirované skutočnými udalosťami.Fantastická dráma z prostredia veľkých zvierat, ktorá keď sa rozbehne, nechá človeka pravidelne dýchať až s príchodm záverečných titulkov. Charizmatická postava Al Pacina súkala zo seba jeden silný monológ za druhým podľa perfektne a s citom napísaného scenára Michaela Manna. Človek si ani neuvedomuje, čo tí ľudia museli podstúpiť, aby tabaková spoločnosť priznala, že v cigaretách je nikotín. V podstate o nič nešlo a ľudia si veselo fajčia dalej, aj s povedomím o nikotíne, ale išlo o princíp a o to, že ľudia si zaslúžia byť informovaní. ()

jakup57

Veľmi slušné, čo sa týka výkonov Al Pacina a Russella, ale príliš dlhé, často som strácal to správne napätie...Tých 75% si to však zaslúži. V reálnom živote klobúk dolu pred pánom Bergmanom a Wigandom... ()

pirate

Je mi líto, ale bohužel byl tento film až příliš zdlouhavý a často nudný. Ani skvělé herecké obsazení mu nepomohlo. 30 - 35%. ()

zekon

Nejdřív hrozný zmatek, pak se vyjasní a pak se to neskutečně táhne. Téma skvělé a nádherná ukázka malosti a bezmoci běžného člověka proti obrovskému molochu, ale tak nějak málo záživné. ()

J.Gotti

Pro mě překvapující životopisné dění. Russel Crowe zahrál PANA Jeffrey Wiganda PERFEKTNĚ. Věřil jsem mu to po celou dobu filmu. Překvapivě pro mě decentně zastínil Pacina. Příběh o totalním spadnutí na dno života a o tom že né každému je lhostejné co se tu ve světě deje. ()

vobrn

super téma, neuvěřitelně rovnoměrně našlápnuté 2h40min, top obsazení. 16 let jsem Insidera neznal a mnoho let jsem takto nadupaný biák neviděl. Proti všem dnešním efekty nabušeným spektáklům bez děje je to velké osvěžení. ()

pan_Bily

Dávám 4* ale nejsou úplně čisté. Spíš je to tak 3,5*. A to kvůli tomu, že v některých pasážích děj neplynul úplně svižně a napínavě a přišlo mi to až moc zdlouhavé. Klidně by mohla být kratší stopáž. ()

gatuso

Videno na dvakrat. Prvni puli jsem nedal kvuli spanku a na druhou se podival s odstupem nekolika dni. Slabota. Nevim, cim je film u jinych divaku tak vyjimecnym. Tuctova 2h o korporatnich svinstvech. Znale nepekvapi. ()

Mark1983

Přiznám se, rozhodoval jsem se mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, a druhá varianta zvítězila díky určitým pasážím, jenž více upoutaly mou pozornost. I když se jedná o téma "tabákového průmyslu", podobný přístup je u všeho, ač se každý bojí jen o svou reputaci, která vítězí nad spravedlností a zdravým rozumem. A jak se řeklo v tomto filmu, také si někdy na tomhle světě připadám jako Alenka v říši divů. ()

Kamil111

Zasloužené nominace na Oscara, ale to nejlepší se mezi ně nevešlo: soundtrack. Jeden ze nejlepších filmových soundtracků posledních dvaceti let. ()

Bogrant

Príliš dlhé, príliš nezaujímavé, príliš vykalkulované. Čo na tom, že je to herecky skvelé (Pacino znovu hviezdi), režijne spoľahlivé, keď to nemá takmer nič, čím by to upútalo. Dialógová hra nervov, v ktorej sem-tam padne tvrdšie slovo, ale nič nevyrieši. Mann je dobrý režisér, ale skrátiť to o pol hodinu, bol by Insider o stupeň lepší. ()

Zemřel herec Michael Gambon

Zemřel herec Michael Gambon

28.09.2023

Zdravé fast-foody?

Zdravé fast-foody?

21.12.2005

Kvalitu jídla bude připravovaný film FAST FOOD NATION posuzovat jinak, než z lékařského hlediska. V připravovaném dramatu režiséra Richarda Linklatera se vše bude točit okolo nejvyšších špiček… (více)