Dr. Jeffrey Wigand, bývalý vysoký představitel jedné velké americké tabákové společnosti, měl díky své pozici přístup k řadě informací o negativním vlivu cigaret na lidské zdraví, a hlavně věděl, jak společnost v tomto ohledu lže veřejnosti. Poté, co byl z firmy pro své názory propuštěn, se na něj obrátil producent úspěšného investigativního televizního pořadu Lowell Bergman s prosbou o pomoc při sestavení reportáže odhalující praktiky podobných firem. Wigand zprvu odmítá, ale později svolí. Někdejší zaměstnavatel mu však začne vyhrožovat a nechá ho sledovat. Přesto se Wigand odhodlá Bergmanovi pomoci. Když je reportáž natočena, vedení televize se ji bojí odvysílat, aby proti sobě nepoštvalo mocné tabákové firmy. Mohlo by to totiž ohrozit plánovaný velice výhodný prodej televizní stanice. (TV Nova)

Tomesh

Al Pacino je genius, ten chlap se mi snad zdá.. Úchvatný film, který vás nenechá vydechnout ani na okamžik, a který sledujute s otevřenými ústy. Velmi zajímavý popis fungujicích vztahů a souvislostí na americkém trhu a lobby tabákových firem, které jsou téměř všemocné, i když ve filmu tohle vše hraje vlastně vedlejší roli. Hlavně jde totiž o obět cti, rodině a spolehnutí se na druhého. Zřejmě jsem nucen přehodnotit svůj žebříček top ten filmů, protože tento klenot tam musí viset. ()

PanFilmov

Brutálne brutálny film, síce strašne dlhý jedine to mu zazlievam, niektoré scény boli príliš prekrútené a zbytočne natiahnuté, ale na môj celkový dojem z filmu to nemá žiaden dopad, ten super príbeh mi proste nedal vydýchnuť, bol som stále v napätí čo sa bude diať, ako sa zvrtne sled udalostí a skutočnosť, že snímka je natočená podľa skutočných udalostí, u mňa film pozdvihla na ešte vyššiu úroveň. Takáto špičková filmárska práca sa často nevidí. Len tak mimochodom, toto je druhý film, ktorý som videl o tabakovej problematike, ešte viac ako ten prvý ma utvrdil v tom, že fajčenie je úplne zbytočný prepich, zbytočne kazenie zdravia a ešte si za to platíme, je to choré!!! ()

SkyHawk

Hloubkou prosetý film Michaela Manna vyprávějící o odhodlání, strachu a bezbrannosti vědce/doktora (Russell Crowe), který se na úkor sebe a své rodiny postaví proti převeliké a bohaté tabákové korporaci, aby ji zruinoval. Na to ale on sám nestačí a tak přichází na scénu důvěryhodý a čestný novinář (tedy, tak jak to jen novinářů jde - Al Pacino) a spolu začnou s bojem. Napětí a atmosféra taková, kterou v jiných filmech budete těžko hledat. Skvělé herecké výkony a za kormidlem člověk a svém místě. To vše dává dohromady precizní, strhující a krásnou podívanou. ()

Unnamed

Po Heatu konečně další Mannův sledovatelný film. I přes pomalé tempo a dlouhou stopáž dokáže film dost dobře udržet pozornost, s očekáváním jsem sledoval každičký záběr a k neustálému pocity napětí zcela jistě přispěla i výborná hudba. Ústřední motiv pravdy, morálky a integrity mě oslovil natolik, že s radostí dávám filmu 5*. ()

Sany33

Filmy inšpirované skutočnými udalosťami sú vždy niečim zvláštne. Nech je film akokoľvek nudný nemôžete mu uprieť, že ak nad ním uvažujete ako nad realitou zdá sa vám to úžasné. Ako sa jeden človek dokázal postaviť nadnárodným korporáciam na výrobu a distribúciu tabaku a ako odhalil ich špinavé praktiky aj keď vedel, že ak vyjde s pravdou na svetlo príde o všetko. Pacino a Crowe držia nad vodou celý film, ak by sa film sústredil iba na to podstatné a vynechal niektoré tlachy moje hodnotenie by mohlo byť vyššie.70% ()

zdenny

Muž, který toho věděl příliš mnoho, ale divák z toho nevěděl skoro nic. Na to, o jaké se jednalo téma a herecké obsazení, šlo o docela planý film. Pořád jen "budu mluvit", "nebudu mluvit", "budu mluvit", "nebudu mluvit"... U tak dlouhé stopáže jsem na to neměl moc nervy a trpělivost. Každopádně nám film v celé své kráse ukázal, že rozhodnout se jít proti systému, velké firmě, nebo v tomto případě proti obojímu, nese svá nezvratná a velmi drastická rizika. Člověk nakonec začne pochybovat sám o sobě. A ne tak ani o tom, zda to celé má nebo nemá cenu, jako spíš o tom, je-li ještě duševně zdráv. ()

toyrider

Film od filmu s Pacinem si říkám, že už to snad nemůže být lepší a pak tohle.Naprosto brilantní herecký výkon, ostatní herci jistě prominou. ()

šerminator

Klasický Al Pacino v roli, jaké mu sedí nejlépe. Zde hraje reportéra (producenta), který ač chce udělat senzační reportáž, tak má morální hodnoty a ochraňuje svůj zdroj informací co to dá. Pro Pacinovy fanoušky rozhodně nebude tenhle film zklamáním. Russel Crow taky na vynikající úrovni - dost podobný výkon jako v Čisté duši. Film přes svou délku vůbec nenudí, naopak jsem dychtivě čekal každou další scénu. Ve filmu je dobře vidět, jak funguje ta slavná americká "demokracie" a svoboda slova. Film o pravdě a nakládání s ní, jak se to komu hodí. O tom jak chtějí velké korporace zdiskreditovat jedince, jen aby se neprovalily nekalé praktiky. O to lepší, že snímek je podle skutečné události. ()

mkubalikova

Precizní filmařina! Napínavým způsobem odvyprávěný autentický příběh hrdinství a vytrvalosti dvou mužů. Pacino a Crowe skvělí, potěšil mě Plummer. 90% ()

Autogram

Aj malé dieťa vie, že cigarety škodia a spôsobujú závislosť. Nie však v Amerike, kde takéto fakty musí potvrdiť súd, inak by boli nepravdivé a výrobca cigariet by si na nich zgustol s miliónovým odškodným, ak by to niekto tvrdil. Na takomto americkom paradoxe a výborných hereckých výkonoch je založený tento film. A presne tak si predstavujm pokazený thriller, ktorý má napriek dobrej téme príliš veľa minút a tá zdĺhavosť nevyvrcholí zaujímavým záverom. ()

Pipes

Zajímavý a napínavý film s výbornými hereckými výkony a přesvědčivou atmosférou. Zpracování ale mohlo být o chlup zajímavější. ()

Almásy

ak niekto dokaze lepsie skombinovat herecke vykony s premakanou reziou, fantastickou hudbou a strasne prijemnou zdlhavostou ako Michael Mann, tak potom je uz iba Boh. ()

FIBO

Rozhodně zajímavej film, herecky i filmově zvárněný na dobré úrovni. Akorát mi vadila sem tam až přílišná délka některých scén, sem tam se téměř nic nedělo a člověk se chvílema nudil. Film nese hodně pravdivou myšlenku o jednotlivci vs. spol. gigantu, co je jednotlivec v porovnání monstrózní společnosti. A nedej bože, aby jednotlivec takovou společnost "ohrožoval" :) Vcelku smutnej leč pravdivej obrázek o dnešní době. Zpátky k filmu, jediné, co mu na můj vkus škodí je jeho délka, která možná až uměle budí dojem složitosti/bezmocnosti právě s ohledem na čas. Je to jen můj názor, ale kdyby film byl o hodinu kratší, nemyslím, že by mu to na něčem ubralo. Vcelku - hodně slušnej film, kterej je nositelem určitý myšlenky, ale pro jeho neakčnost a dýlku to nejspíš nebude jeden z dalších filmů, který si rád o zimních večerech pustím. ()

ranp

Slušný film, kde na mě přesvědčivě působil především Al Pacino. Jde o docela zajímavé nahlédnutí do zákoutí tabákového průmyslu. Jeffrey Wigand se tady pustil do boje s velkou přesilou. Riskoval hodně a je otázka, zda tím, jak vše dopadlo, více získal nebo ztratil. Film je však bohužel s velké části pouze "popisný" a moc navíc toho nepřidává, nicméně za zhlédnutí Insider rozhodně stojí. ()

Zemřel herec Michael Gambon

Zemřel herec Michael Gambon

28.09.2023

Zdravé fast-foody?

Zdravé fast-foody?

21.12.2005

Kvalitu jídla bude připravovaný film FAST FOOD NATION posuzovat jinak, než z lékařského hlediska. V připravovaném dramatu režiséra Richarda Linklatera se vše bude točit okolo nejvyšších špiček… (více)