Dr. Jeffrey Wigand, bývalý vysoký představitel jedné velké americké tabákové společnosti, měl díky své pozici přístup k řadě informací o negativním vlivu cigaret na lidské zdraví, a hlavně věděl, jak společnost v tomto ohledu lže veřejnosti. Poté, co byl z firmy pro své názory propuštěn, se na něj obrátil producent úspěšného investigativního televizního pořadu Lowell Bergman s prosbou o pomoc při sestavení reportáže odhalující praktiky podobných firem. Wigand zprvu odmítá, ale později svolí. Někdejší zaměstnavatel mu však začne vyhrožovat a nechá ho sledovat. Přesto se Wigand odhodlá Bergmanovi pomoci. Když je reportáž natočena, vedení televize se ji bojí odvysílat, aby proti sobě nepoštvalo mocné tabákové firmy. Mohlo by to totiž ohrozit plánovaný velice výhodný prodej televizní stanice. (TV Nova)

Dromed

Jako nekuřák mam v pi*i co do toho cpou. Každý normální člověk ví co je to za svinstvo. Takže tèma je pro mě irelevantní. A jako film to byla nuda plna keců politikaření a americké (tedy stupidní) logiky. ()

Han22

Michael Mann, režisér mě absolutně kdysi nadchnul Posledním Mohykánem a poté ještě Nelítostným soubojem i Collateralem. Všechno dechberoucí filmy, pak přišel ale Miami Vice a pro mě naprosto zoufalá, k smrti ubíjející nudná blbost, která neměla ani špetku kouzla starého seriálu, o nějaké akci (měl to být akční film!) nemluvě. Byl jsem zvědavý na Insidera a jako jo, šlo to, ale nadšení nepřišlo. Al Pacino je skvělý herec, bez pochyby a jeho boj s větrnými mlýni v CBS mi přišel jako nejlepší část filmu. Russel Crowe je k nepoznání, fyzicky skvělej, ale herecky to tak super není. A příběh mi prostě přijde naivní, nevím kdy se má příběh odehrávat, ale to odhalení, že nikotin škodí zdraví a způsobuje závislost, které se tak marně snaží tabákové firmy zastavit mi prostě přijde na palici postavený. Že by Američani byli tak hloupí a musel jim to někdo říct v televizi? Jinak film je to celkem slušnej, jen mi přišel jako slušně zrežírovaný a dobře zahraný nic. ()

jondoe

toto dokaze iba par eziserou..z nie moc zaujimaveho tematu urobit film od ktoreho neodide clovek aj ked ho to taka tema vobec nezaujima.vyborny pacino. ()

Seti

Námět byl fajn, herci byli fajn ale ta stopáž byla skutečně krutá. V určitých pasážích film ztrácel úplně tempo a dostavovala se...nuda. Z mého úhlu pohledu měly střihačské nůžky rozhodně přitlačit, protože hledět třeba dvě minuty na detail tváře hlavní postavy mi nepřišlo úplně nejzábavnější. Al Pacino i Russell Crowe byli výborní což ale o celkovém dojmu říct nemůžu. Ne, že by mi něco výrazně chybělo (no možná trochu toho filmařského šmrncu), ale spíš pár věcí přebývalo. Dobrý film, ale od Manna znám lepší. Mírné zklamání :-( 3,5* ()

Mistickzz

Snímok určite kvalitný, no natočený pre vybraný okruh ľudí, ktorý majú radi novinárske filmy. Mann patrí k režisérom so svojou rétorikou a výpoveďou jemu vlastnou. S vynikajúcou a špecifickou kamerou a zaujímavou hudbou. Výber hercov je fantastický, či už Pacino, Crowe či Plummer. No i tak je to pre mňa zbytočne naťahovaný a niekedy špatne vysvetlený a natočený film. Mann má určite na viac čo potvrdil či už v Nelítostnom súboji, Alim alebo Collateralom. 69% ()

xaver

Ty filmy proti kouření mi tak trochu připadají jako hon na čarodejnice. Jsem nekuřák, lépe řečeno dávno napravený kuřák, ale nesouhlasím s metodami současného boje proti kouření. Ten snímek jenom ukazuje, co je již dávno všeobecně známo. Kouření je škodlivé, přesto na něm všechny státy vydělávají nehorázné sumy. Největší pokrytectví všech dob. Státy povšechně mají monopol na výrobu a obchod s tabákem a tabákovými výrobky, nutí výrobce uvádět, že kouření způsobuje smrt, ale bezostyšně na tomto obchodu se smrtí vydělávají. Takže ten film neměl být o tabákových společnostech a před soudem neměly stát tyto splečnosti, nýbrž představitelé státu, kteří tento obchod organizují! Jenom trojku dávám proto, že herci za to nemohou. ()

Nassau

I never left a source hang out to dry, ever! Abandoned! Not 'til right fucking now. When I came on this job, I came with my word intact. I'm gonna leave with my word intact. Fuck the rules of the game! (9/10) ()

Zagros

Opravdu to točil Michael Mann? Režisér Nelítostného souboje a Posledního Mohykána? Na rovinu říkám, že mě Insider zklamal. Silné téma, výtečný režisér, kvalitní obsazení, … samé dobré ingredience. Přesto vzniklo nemasné neslané filmové dílo. Dávám rozpačité tři hvězdy. Nebyl to řemeslně úplně špatný snímek, když ale zůstanu v kuchyni, najedl jsem se, ale nepochutnal jsem si. Už úvodní část a představovačka postav novinářů během jiného případu, byla zbytečně dlouhá, nebavila mě a postavy mi stejně moc nepřiblížila. Samotná hlavní postava mi přišla velmi nesympatická, i když to bylo asi dle scénáře a byla obstojně zahraná. Snaha o diskreditaci svědka byla vcelku dobře udělaná. Nicméně silná myšlenka jednotlivec vs. mocná korporátní mašinérie nevyzněla tak, jak by měla. Gradace příběhu byla pozvolná, nedokázala mě napnout a vyvolat větší emoce. Jen poznámka na závěr. Ze současného pohledu se zdá až nepochopitelné, že se muselo bojovat o důkaz škodlivosti cigaret. Vždy se podivuji nad tím, že je potřeba něco tak zjevného dokazovat a jaký je obecně proti bourání stereotypů a předsudků tvrdý boj. Pochopit to dokážu, jde přece o obrovské prachy a člověk jako jednotlivec je nepodstatný. ()

Hopper

Solídny film, ktorý ale trochu trpí naťahanosťou, Al Pacino je štandardný, t.j. dobrý, zato Crowemu som až do konca nevedel prijsť na chuť a nielen kvôli tomu, že je taký vytlstnutý. Proste nepresvedčivý. Pokiaľ niekomu tento žáner ale padne, tak určite neodíde sklamaný a pravda zase raz zvíťazí (ako inak). ()

Rssa

Jeden ze slabších Mannových filmů, což znamená "velmi dobrý". Přehršel hereckých hvězd, každá zahrála parádně. Příběh zapeklitý, trošku zdlouhavý, úhly kamery zajímavé. Jediné co tomuhle filmu chybí je tempo. 80 % ()

Theraphosa

Stručně řečeno, kdyby se tento snímek nechlubil titulkem "dle skutečných událostí", asi bych to již v polovině utnul. Příběh je sice velice pestrý a zajímavý, ale šťáva z něj vyprchá v prvních 30 minutách a dál se už jen odehrává to, co si myslíte, že se odehraje. Herecké výkony byly působivé, výkon R. Crowa mi zde splýval s výkonem v čisté duši. Celkově bych to zhodnotil jako snímek ničím nepřekvapující (každej snad ví, jak na tom cigára sou...) ,sympatický (dle skutečnosti) , ovšem zbytečně zdlouhavý.65% ()

Holina

A tady už to rejža přehnal, o co tu vlastně šlo? Prakticky u každé scény se už ruka líně natahovala k ovladači, aby přepla tu táhnoucí se nudli, když tu přišel střih. Aha a v téhle scéně jde o co? No je mi líto ale nejdu s davem, tohle prostě bylo ukrutně nezáživné ()

Mazlik4

Nejlepší protikuřácký film co znám! Vážně nevýdaná protikuřácká revolta! Věřím, že částečně založená na pravdě. Takovýhle tvrdý útok proti tabákovým společnostem mě příjemně překvapil. Vřele doporučuju všem co chtějí seknou s kouřením ... ()

Paity

Trochu mne mrzelo, že to není dotaženo do konce. Přesto vás to udrží v pohovce, když vidíte, jak se "špína zametá pod koberec". Ocenil bych zejména výkon Russella Crowa, který skvěle hraje muže pod tlakem nadnárodních korporací, které mají své lidi všude. Al Pacino hraje svou klasiku, čili první ligu. Jak jsem již říkal, slušelo by tomu určitá dotaženost, ale možná že to byl záměr autorů. Pro mne pět hvězdiček. ()

kolemjdouc

ve své době mohl mít děj nějakou váhu i když šáhnout na zisk korporacím je téma živé v každé době.Pro mě nezajímavě natočené ()

pjotr76

Když se nad tématem zpětně zamyslím a vezmu li potaz, že to je vytvořeno dle skutečné události, přijde mi, že tady zase někdo umí ten zázrak - totiž jak udělat z prdu kuličku. Jak ta původní událost, vzhledem k velmi pofiderní celosvětové kampani proti koncernům výrobců cigaret (již léta bez valného výsledku) tak vlastní film je zajímavý, však ve své podstatě s velmi malým dopadem jak na diváka tak na antikuřáckou kampaň. ()

Radim

Skvělá záležitost. Pomalu se rozbíhající drama vtáhne a nepustí. Vedle skvělého Al Pacina a k nepoznání namaskovaného Crowa ale musím zmínit hudbu - Lisa Gerrard, dámská polovina hudební formace "Dead Can Dance", která stála u zrodu World Music, dodala filmu drive a znásobila emoční náboj některých scén. ()

kobe6

První věc co mi trochu požitek kazila je neúnosná délka. Jinak solidně zrežírované což je u Manna tradice, tu bezvýchodnou situaci Crowea jsem prostě cítil i sám na sobě. Russell a Al vždy dělají z filmů trochu lepší kousky než doopravdy jsou. Prostě ta délka sráží mé body tomuto lehce nadprůměrnému filmu. Slabší 4 ()

Zemřel herec Michael Gambon

Zemřel herec Michael Gambon

28.09.2023

Zdravé fast-foody?

Zdravé fast-foody?

21.12.2005

Kvalitu jídla bude připravovaný film FAST FOOD NATION posuzovat jinak, než z lékařského hlediska. V připravovaném dramatu režiséra Richarda Linklatera se vše bude točit okolo nejvyšších špiček… (více)