Padesát odstínů černé

Fifty Shades of Black

Päťdesiat odtieňov čiernej

Komedie

USA, 2016, 88 min

"Proč mě potřebuješ trestat"? "Protože jsem 51 odstínů zkur*enosti!" Slušná parodie, v níž je i smysluplná kritika debilního originálu. Každopádně je to o dost lepší, než 50 odstínů šedi. 54%.(10.7.2016)

Nemohu si pomoct, ale Marlon Wayans v dnešní době zachraňuje žánr parodií. Není to žádný Leslie Nielsen ani Charlie Sheen, ale tohle je zaručeně to nejlepší co dnes dostanete.(23.4.2016)

No je to nakládačka:), rozhodně to není pro žádné citlivky ani estetické duše, ale jako parodie je to výborné. Vytýkat tomu slaboduchost děje je nesmysl - téměř otrocky a zrcadlově to exponuje originál. Takže pokud jste "šediny" neviděli ani nečetli - vadí to - přijdete minimálně o polovinu smyslu parodovaného. Zakopaný pes nízkého celkového hodnocení bude tedy nespíš v tom, že ti, co mají originál v nábožné úctě, jsou tímto počinem pobouřeni, a ti, co by dokázali ocenit parodii, zase pohrdají originálem natolik, že ho neznají. Mimochodem ústřední pár je mnohem víc sexy v této "black" verzi, kam se na ně Dakota s Jamiem hrabou...(5.7.2016)

Originál jsem neviděl ani jej neplánuji, ale na parodii s Wayansem jsem byl zvědavý a vcelku to obstálo. Překvapivé je, že situační humor je zde poněkud trapný až absurdní, ale naopak potěší vtipné dialogy, při kterých jsem se párkrát hezky zasmál. Ke konci se film už docela táhne, ale na pobavení to postačí. 55%(3.5.2016)

Parodie mám vlastně rád a těch novějších jsem viděl většinu, abych tak řekl nebo zkrátka celkem dost. Od Leslie Nielsena se tento podžánr počínaje prvním Scary movie posunul někam úplně jinam a hodně lidem to zkrátka je proti srsti. Sází se na ten nejjednodušší humor, jaký je možné předvést a pokud člověk nechce takzvaně vypnout mozek a ideálně vzít s sebou pár podnapilých kámošů, či se zkrátka patřičně naladit, trailer jasně ukáže, že by měl tento kousek a jemu podobné, vynechat. Já se bavil vesměs dobře..po nějaké době jsem chtěl dokonce napálit 4 hvězdy, ale na to je hlavně závěr příliš infantilní a místy nudné. A bezpochyby nebetyčně hloupé. Hangover Games ale dokazují, že může být hůř. A uvedení do českých kin naznačuje, že můžete být v kině zachráněni od českých pecek jako Lída Baarová nebo Decibely lásky. Takže vlastně fajn...6/10...[22.02.2016_Cinestar_Anděl](22.2.2016)