Šaman

• USA Medicine Man (více)

Uprostřed mizejícího amazonského dešťového pralesa daleko od civilizace žije zahořklý biochemik, doktor Robert Campbell. Kdysi jeden z nejnadějnějších vědců pracuje uprostřed pralesa mezi příslušníky indiánského kmene. Vědeckému institutu, který financuje jeho výzkumy, se ozve po třech letech jen proto, aby požádal o dokonalejší přístroje a nového asistenta. Na jeho základnu dorazí s novým vybavením doktorka Rae Craneová, která sice přivezla požadované přístroje, ale současně má prověřit Campbellovy výzkumy a rozhodnout o jejich dalším financování. Teprve když Campbellovi oznámí, že institut uvažuje o zrušení jeho výzkumu, neochotně jí prozradí, že je zřejmě na stopě léku na rakovinu. Bohužel ho ale nedokáže ze zkušebních vzorků izolovat. Přes vzájemné antipatie se vědci pouštějí společně do dalšího výzkumu, který se nečekaně stává závodem s časem, neboť k unikátní lokalitě se neúprosně blíží motorové pily a buldozery, pracující na stavbě dálnice. (TV Nova)

Aleee89

Tenhle film jsem viděla dost dávno a nevzpomínám si na něj úplně stoprocentně, ale i když po takové dlouhé době bych byla schopna k tomu filmu něco říct, myslím, že to o něčem svědčí. Ve filmu vás zaujmne především nesmírně charizmatický Sean Connery, kterému to ve svém věku také sluší. Lorraine Bracco jako doktorka je mu zajímavou partnerkou. Džungle je krásná, jakoby další z herců filmu. Příběh a situace (i když zápletka - myslím romantiku - docela tradiční), to všechno je dobře udělané. Mi se to celkem líbilo. Teda líbilo. ()

radektejkal

Film pro pobavení. Tady má Sean Connery poněkud kulatější obličej (někde jsem se zmínil, že už mně 3 lidi označili za dvojníka SC). Měl jsem chuť se nechat pobavit. Pobavil jsem se, proč ne. Jedna otázka mě při sledování filmu přece jen napadla a hodám ji také řešit (samozřejmě to s lékem na rakovinu nemá co dělat). V závěru, když jsem viděl Sweet Lorraine s modrým půlkruhem na čele a s tantrickým symbolem na líčkách, jsem musel doznat: "Proč se sakra taky nelíčím??? Normální je být nalíčen, krucinál!!! A co do hudby, Jerry Goldsmithovi bych i zde dal přednost před Morriconeho klasikou. ()

dyfur

Kladom je príroda.Kladom MOHOL byť režiisér a hlavný predtsvaiteľ,ale NEBOLI....nemastné ,neslané,slovo nuda by to hádam vystihlo najviac. ()

BoredSeal

I bez depresivního konce vyplývá pocit beznadějnosti rozumně smýšlejícího diváka z faktu, že celá planeta klouže do toalety ať natočíte cokoliv, napíšete cokoliv, přečtete si cokoliv. Je nám souzeno skončit v průmyslovém znečistěném pekle, vy, ani vlády s tím nic neudělají a na tom nic nezmění ani snaha tvůrců přispět tímhle dílkem. ()

Martin741

Reziser John McTiernan /Nomads, Predator 1/ natocil tento film Medicine Man ako podla mna akesi ospravedlnenie sa dzungli za ten megaakcny masaker s Arnoldom Schwarzeneggerom z roku 1987. Scenar je priserne priemerny, Connery /Goldfinger, Thunderball, Murder on Orient express/ bol na urovni, ale ani on, ani Lorraine Bracco nedokazali tento film vyzdvihnut do nadpriemeru. Na Slovensku sa film stal stalicou televizneho vysielania, co mi doteraz nejde do hlavy. Vsetko /rezia, strih, herecke vykony, scenar/ je tuna totiz hrozne priemerne. 50 % ()

kaposlav

Včera som si opäť pozrel tento film, ale stále dáva ľudom na zamyslenie. Žial asi väčšinu ľudí nezaujma až tak príroda a súvislosti. Doplatíme na to všetci. 6193 hodnotení je málo na tunajšie pomery. Blbúčke kraviny idú na dračku a sú hodnotené radovo v desaťtisícoch. Aj to hodnotenie 67% nie je adekvátne posolstvu. Asi tam chýbali čierni raperi, zbrane a sci-fi superhrdinovia. ()

Figu

Viděno po spousty letech znovu a názor tak nějak neměním. I přes to, že Connery je úžasnej, Bracco zřejmě v životní roli a příběh filmu společně s příjemným závěrem a rozuzlením stojí za to, tak mě zde film padá na režiji McTiernana! Ten chlap uměl a uměl hodně! Predátor, Pasti, Aféra i třeba Zelený peklo.... To jsou filmečky panečku. Šaman se úplně vymyká z našláplýho řemesla a talentu Johna! A to mě asi sráží hodnocení a hvězdy nejvíc! Každopádně jako svěží dobrodružství s touhou po něčem prahnout to funguje skvěle a člověka to zabaví! 65% ()

Joges

V době svého vzniku (1992) velmi slušný a povedený film. Krásné, nezvyklé prostředí amazonského pralesa, neobvyklé téma, příjemná romantika, slušné herecké výkony a nádherná hudba Jerryho Goldsmitha. Jsou filmy, které se z paměti nevymažou ani po dlouhém čase. ()

C0r0ner

Po tom, jaké špičkové filmy natočil McTiernan, musí být pro každého Šaman krutým kopancem do koulí. Děj je každému jasný od první do poslední minuty, invence neexistuje (leda tak zajímavé prostředí), atmosféra, napětí, akce,... Tady prostě není nic, na co by se dalo spolehnout. Slušná sračka. 30% ()

Juto

Zábavný film, ktorý na niektorých miestach trpí predvídateľným príbehom a nepríjemnými vedľajšími postavami. 6/10 ()

Nivenx

Šaman je opravdu parádním dílem. Od začátku to má takovou příjemnou stopáž a jakmile se na scénu dostane Sean Connery jako lékař v pralese, tak už víte, že film bude mít nějakou tu úroveň. Skvělý děj, super herecké výkony a kamera dělala co měla. Tento film mě vážně vzal 70% ()

ProfesorLotr

Zajímavý a tajemný scénář, který vás na celých 106 minut ( nepočítaje titulky, ale ty mne taky baví ) zabaví. Úžasná, chytlavá hudba ( jojo, Goldsmith se nezapře ). Vtipný a milý film, u kterého se nudit nebudete. 78% ()

dr.fish

Myslím, že se jedná o vtipný a dostatečně pitomý romantický film, který Connery povýšil svým charismatem na klasiku. 80% ()

Tyny

Skvělé dobrodružné drama. Rozhodně jsem nečekala, že to bude tak skvělé. Ta úžasná příroda a zachovalé prostředí. Charisma Conneryho je nepřehlédnutelné. ()