Šaman

• USA Medicine Man (více)

Uprostřed mizejícího amazonského dešťového pralesa daleko od civilizace žije zahořklý biochemik, doktor Robert Campbell. Kdysi jeden z nejnadějnějších vědců pracuje uprostřed pralesa mezi příslušníky indiánského kmene. Vědeckému institutu, který financuje jeho výzkumy, se ozve po třech letech jen proto, aby požádal o dokonalejší přístroje a nového asistenta. Na jeho základnu dorazí s novým vybavením doktorka Rae Craneová, která sice přivezla požadované přístroje, ale současně má prověřit Campbellovy výzkumy a rozhodnout o jejich dalším financování. Teprve když Campbellovi oznámí, že institut uvažuje o zrušení jeho výzkumu, neochotně jí prozradí, že je zřejmě na stopě léku na rakovinu. Bohužel ho ale nedokáže ze zkušebních vzorků izolovat. Přes vzájemné antipatie se vědci pouštějí společně do dalšího výzkumu, který se nečekaně stává závodem s časem, neboť k unikátní lokalitě se neúprosně blíží motorové pily a buldozery, pracující na stavbě dálnice. (TV Nova)

egones

Ak sa človek potrebuje zrelaxovať pri filme ťažko by hľadal vhodnejšiu variantu ako "Medicine man", vynikajúci soundtrack Jerryho Goldsmitha len dopĺňa atmosféru pohodového života v pralesi s domorodým kmeňom. ()

vlk++

Je to už sice dvacet let (téměř) starý film a Sean Connery už byl v té době bůh, ale ani po tolika letech nic netratí na svém půvabu a právě proto nemůžu jinak než 5*. No, možná čtyři a půl, ale pokud musím zaokroulit, tak nahoru ;). A Lorraine Bracco je v něm neuvěřitelně sexy. Tedy občas. Dost často :). Takže těch 5* ;). Právě dokoukáno na Nova TV. ()

LadyKarol odpad!

Velmi otravná hlavní hrdinka doktorka Rea a Sean Connery, vzhledem k velmi slabé dějové lince, scénáři, měl zřejmě nalákat diváky, ale tím to haslo. Nalákal, ale pak není o čem... ()

Maiween

celkom to slo. no myslim, ze vzhladom na putavost nametu sa to dalo urobit trocha zaujimavejsie, mozno menej americky.. ()

burg

Hodně nedoceněný film - pokud má člověk splín na duši, měl by si pustit Šamana. Uklidňující hudba, pohodová atmosféra, jeden z mých oblíbených "přírodních" filmů. A navíc - kde jinde můžete vidět Seana Conneryho s koňským ohonem na zádech hrát golf uprostřed amazonské džungle:) ()

Dasulinda79

Podle mě výborný filmek - stále aktuální téma, humor, dobrý scénář a Seanovi tu roli opravdu věřím. Ráda se na něj tak 2x do roka podívám - dokonce ho mám i na VHS :D ()

Grindelwald

"Jídlo a koupel." Film se pomalu rozjíždí a když se konečně dopracuje k hlavní podstatě, zase nečekaně skončí. Bohužel. Vše by docela ušlo, ale konec, který je smrsknutý do deseti minut, film pokazil. Role samotářského doktora Roberta Campbella prostě Seanu Connerymu nesedla, herečka Lorraine Bracco zase neprojevila žádný dobrý výkon (nedivím se, že dostala nominaci Razzies za nejhorší herečku). Mezi plusy patří především výborná hudba od Jerry Goldsmithe, extrémní výprava a dobrý scénář. Jinak nic moc. 4/10 ()