Šaman

• USA Medicine Man (více)

Uprostřed mizejícího amazonského dešťového pralesa daleko od civilizace žije zahořklý biochemik, doktor Robert Campbell. Kdysi jeden z nejnadějnějších vědců pracuje uprostřed pralesa mezi příslušníky indiánského kmene. Vědeckému institutu, který financuje jeho výzkumy, se ozve po třech letech jen proto, aby požádal o dokonalejší přístroje a nového asistenta. Na jeho základnu dorazí s novým vybavením doktorka Rae Craneová, která sice přivezla požadované přístroje, ale současně má prověřit Campbellovy výzkumy a rozhodnout o jejich dalším financování. Teprve když Campbellovi oznámí, že institut uvažuje o zrušení jeho výzkumu, neochotně jí prozradí, že je zřejmě na stopě léku na rakovinu. Bohužel ho ale nedokáže ze zkušebních vzorků izolovat. Přes vzájemné antipatie se vědci pouštějí společně do dalšího výzkumu, který se nečekaně stává závodem s časem, neboť k unikátní lokalitě se neúprosně blíží motorové pily a buldozery, pracující na stavbě dálnice. (TV Nova)

kaze

Sean Connery je neodolateľný. Veľmi pekný oddychový film, ktorý však stačí raz vidieť a viac vás nezaujme. ()

zahadum

Tento film by si zaslúžil lepšie spracovaný scenár, lebo námet je pomerne originálny a zaujímavý. Výprava je fantastická a McTiernan sa zase ľahko a profesionálne pohybuje v pralese. Podľa mňa je najslabším miestom v príbehu iskrenie medzi Connerym a Bracco..film je tak zbytočne miestami vtipný kde sa to nehodí. Suché a ironické hlášky by sa viacej hodili Clintovi Eastwoodovi. K čomu mám 100 % obdiv je soundtrack ! Vo filme je cítiť aj obohratú ekologickú agitáciu. Celkovo film hodnotím nízko a len vďaka hudbe a krásnej prírode dávam slabé tri hviezdičky. ()

tragos

Dobrý dobrodružný film s neobvyklou -- a také dobrou -- zápletkou. Bohužel nezanechá výraznější dojem (až na ty ... samozřejmě :)) ()

zabro

Connery tady vubec neni ve sve kuzi. On ze by mel hrat jako nejakeho vedce nekde v pralese? Tak to se me opravdu nezda. ()

helloween93

Pohodový dobrodužný film o protivném doktorovi z atraktivního prostředí Amazonie. Hudba Jerryho Goldsmitha dodává filmu zajímavý podtón. Film sice nemá ten potřebný tah na branku, ale ve finále je to zábava. 3* ()

Ombak▼Penari

Jeden z mých oblíbených filmů. Ano, není to nic převratného, ale je to velice dobře natočeno a s příjemnou lehkostí. Film má ale jeden problém - obsahuje totiž zároveň podstatné ekologické poselství, jehož vážnost a důležitost je však poněkud zatlačena do pozadí zmíněnou lehkostí a úsměvností snímku - jaksi to nejde dohromady. Každopádně dobrý příběh v krásných exteriérech, s dobrými herci a s podle mě naprosto skvostnou hudbou. ()

Kingjiri

Dle hodnocení se spoustu lidí dokonce nadprůměrně pobavilo, jenže já měl k aspoň průměrný zábavě dost daleko. Nejvíc mi vadilo často až násilný přeskakování v rámci filmovejch žánrů. Dobrodružnou nebo badatelskou scénu najednou z ničeho nic následoval pokus o romantiku nebo komedii, přičemž nějaký komediální scény mi svym hudebnim doprovodem a stylem humoru přišly vhodný spíš pro dětský publikum. Situaci kupodivu nezachránil ani Sean Connery, kterej prostě neměl co hrát. Výprava byla jediná věc, co se mi fakt líbila. ()

Bobšule

Překrásné prostředí, překrásná hudba, překrásný Sean Connery, pro mne dost podstatná hlavní myšlenka a "romántika, romántika". - Každou položku lze chápat jako můj důvod pro jednu z hvězdiček. :-) ()

waska

Dobrý film umocněný skvělým výkonem Conneryho, pohodovou hudbou a nádherou amazonského deštného pralesa. Rád se na tento film kdykoliv podívám. ()

Likan7

Ve všem naprosto průměrný, často spíš podprůměrný film, který ale od horšího hodnocení zachraňuje krásná hudba a v těchto rolích neobvyklý Sean Connery. Za chvíli ale nebudu vědět o čem to bylo... ()

7duster

nádherné záběry amazonského pralesa, dokonalá Goldsmithova hudba a charismatický Connery - nemůžu jinak než za **** ()