Šaman

• USA Medicine Man (více)

Uprostřed mizejícího amazonského dešťového pralesa daleko od civilizace žije zahořklý biochemik, doktor Robert Campbell. Kdysi jeden z nejnadějnějších vědců pracuje uprostřed pralesa mezi příslušníky indiánského kmene. Vědeckému institutu, který financuje jeho výzkumy, se ozve po třech letech jen proto, aby požádal o dokonalejší přístroje a nového asistenta. Na jeho základnu dorazí s novým vybavením doktorka Rae Craneová, která sice přivezla požadované přístroje, ale současně má prověřit Campbellovy výzkumy a rozhodnout o jejich dalším financování. Teprve když Campbellovi oznámí, že institut uvažuje o zrušení jeho výzkumu, neochotně jí prozradí, že je zřejmě na stopě léku na rakovinu. Bohužel ho ale nedokáže ze zkušebních vzorků izolovat. Přes vzájemné antipatie se vědci pouštějí společně do dalšího výzkumu, který se nečekaně stává závodem s časem, neboť k unikátní lokalitě se neúprosně blíží motorové pily a buldozery, pracující na stavbě dálnice. (TV Nova)

klerik

McTiernan sa snaží zbaviť nálepky "ten, čo točil Die Hard" a ide mu to. Romantika funguje, prostredie je nádherené... a ľudstvo skazené... ()

Chrustyn

Po akčních peckách jako "Predátor" a "Smrtonosná past" si John McTiernan odpočinul tímto pohodovým ale docela zdlouhavým snímkem o civilizací zhnuseném postarším doktorovi, který našel azyl v džungli, který mu narušuje návštěva ambiciózní a navíc pohledné doktorky. Connery je jistota, stejně jako hudba Jerryho Goldsmithe ale jinak nemá film co nabídnout a funguje pouze jako zabiják těžké nudy, kdy není do čeho "píchnout". ()

Arsenal83

Veľmi priemerný až podpriemerný snímok z divočiny, kde Connery síce patrí, ale nejaká romanca medzi dvomi postaršími persónami, to nie je, čo každý divák musí vidieť. Film pripomínajúci Gorily v hmle a podobné žánre, teda určené naoko širokému spektru divákov, ale inak to nikoho nezaujíma. ()

heyda

Tenhle film mám velice rád. Zaprvé výborný Connery, zadruhé úžasné prostředí pralesa, příběh nenáročný. Prostě povedený film, ale nic, co by vás vytrhlo ze židle. 8/10 ()

honajz

Ekologická agitka s pomalu se rozvíjející love story na pozadí, kterou vytahuje z bažiny průměru Sean Connery a pár docela dobrých dialogových scén. ()

seale

Tady jsem byla ve svém živlu. Krásný exteriér, dobrodružství a vědecké téma, podkres libozvučnou hudbou. ()

malylada

Nebýt Seana, na kterého se vždy skvěle dívá a posledních dvaceti minut, jednalo by se bezpochyby o nejhorší McTiernanův film. Vůbec se nepodařilo využít prostředí amazonských pralesů a celý děj za honbou zázračného léku připomíná těžkou nuda. Příběh by byl o dost záživnější, kdyby vynechal romantickou zápletku, které nevěříte ani nos mezi očima. Když se rozuzlení scvrkne na posledních deset minut, hlesnete jen unavené ach joooo...... 4/10 ()

Terva

CITÁT - Proboha ženská, musím s vámi tak diskutovat? Prostě to udělejte!......... Snímek s krásného prostředí, s milou hudbou a šarmantním Seanem Connerym a to je tak vše. Jakási nedodělaná snaha o nalezení léku na rakovinu a podstrkování divákovi jakési myšlenky a těžařských společnostech. CITÁT - Joko. Říkaj tomu Joko? Tohle vypudí veškerý kafe z pultů. To by mě, ale nesměli chytit s protigrogovýho přímo na letišti. Chce to cukr, smrdí to jak hovno........ Scénu okolo 66 minuty jsem nějak nechápal, Doktorka při svém příjezdu létá nad stromy jako orel a najednou jí tady vadí výšky - je to nelogické. Hlavně ta její nenadálá hysterie. Je to celkem nedůstojná scéna. A ten konec? To jako mělo být co? No nic slabých 50% ()

JohnCZ

Charismatický Sean Connery vs. nesympaticky se pitvořící Lorraine Bracco. Co do výpravy je to hodně komorní, ale určitá dobrodružná atmosféra z toho dýchá a ústřední příběhová linka o hledání léku proti rakovině vzbuzuje zvědavost. Upřímně ale, čekal jsem asi trochu víc. Zhruba v polovině, kdy něčím věčně posilněná hlavní hrdinka neustále někam padá a hystericky u toho ječí, mě film začal skoro až otravovat. V závěru film zase zvážní a líbily se mi vkusně zakomponované eko pointy, ovšem určitá pachuť z nesympatického komediálního prostředku zůstává. ()

corpsy

Sean Connery je sympoš od narodenia a práve on zachraňuje celý film, v ktorom akosi nevidno režijné majstrovstvo osvedčeného Johna McTiernana. ()

GodComplex

Jerry Goldsmith hned v uvodu da jasne najevo kdo v tomhle filmu bude panem. Zanedlouho na to, se k nemu prida dalsi master - Sean Connery. Vse se odehrava pod reziserskou taktovkou McTiernana v krasnem prostredi destneho pralesa, ve kterem uz to ma reziser nacviceno z dob nataceni Predatora. Nicmene ano, jinak je ten film vlastne dost nudny a dalo se z nej vytriskat vic, nemluve o tom, ze Lorraine Bracco patri do zenskych kousku z kategorie extremne otravnych. 6/10 ()

Orlau32

Strašně jsem váhala zda dám 3 nebo 4 hvězdičky. Nakonec nezvítězil film (tedy jeho námět), nýbrž herecké charisma Seana CONNERYHO. Podobných námětů už zde bylo hodně, ale Sean je p r o z a t í m jenom jeden. ()

Maq

Mám pro tenhle film slabost. Připouštím, že jeho romanticko-dobrodružná zápletka není nijak světoborná. Ale příběh není špatný, dialogy jsou slušné, zaujme i hudba, a především nádhera a relativní věrohodnost zobrazení deštného pralesa. Moc příjemná, uvolněná záležitost. ()

italka63

Tenhle film asi má opravdu spoustu drobných neduhů, ale stárnoucímu a přitom třeskutě charizmatickému Connerymu prostě nešlo odolat v roli morousovitého doktora, který hledá lék na rakovinu a je vytržen ze zaběhnutého stereotypu příjezdem mladé lékařky......jako mladého jsem ho nesnášela, ale s věkem přišel šarm.......úžasná hudba skvěle zakomponovaná do děje, pro mě moc hezká scéna, kdy děti běhají s prskavkami po pralese v doprovodu hravé hudby, a nádherné scenérie přírody....nemůžu dát jinak než čtyři hvězdy. ()

Derek

john mctiernan sa zaprisahal po nakruteni predatora, ze uz nikdy nebude nic tocit v dzungli a bum ho par rokov na to sa tam opat vydal, avsak namiesto arnieho a vesmirneho lovca sa rozhodol pre mix romantiky a dobrodruzneho filmu. mctiernanov rezijny styl je tu pritomny i vdaka opatovnej spolupraci s kameramanskym veteranom mcaplineom (s ktorym pracoval prave na predatorovy) sa dockame jeho hratok so strihom a sustavnym pohybom kamery. connery ako doktor snaziaci sa najst liek na rakovinu je vynikajuci (ako i jeho uces ktorym sa inspiroval od skladatela jerryho goldsmitha), ale lorraine bracco a jej sustavne vrestanie zacne po chvily otravovat. podobne ako u mctiernanovho neskorsieho romantickeho filmu "thomas crown affair" mam pocit ze prave tie sladke pasaza su mierne tazkopadne, trocha drhnu a spomaluju cely fim, naproti tomu akcnejsie sceny su nakrutene s lahkostou a prirodzenostou pre akcneho genia mctiernanovho formatu. rozhodne nie najhorsi kusok z johnovej filmografie, ale film ktory ma trochu dalej k jeho najlepsim dielam... ()

Skip

Škoda toho podivně nezdařeného konce. Jinak ale dobrý dobrodružný film s ekologickým poselstvím. ()