Titul Road to Perdition lze chápat ve dvou významech. Perdition je jméno města, do kterého jede Michael Sullivan (Tom Hanks) se svým synem Michaelem Sullivanem jr. (Tyler Hoechlin). Perdition - zatracení - je také eufemismus pro peklo. A Sullivan senior poznává, že si zvolil životní cestu vedoucí do pekel. Modlí se, aby svého syna od takové cesty uchránil. Je rok 1931, doba velké hospodářské krize. Michael Sullivan, nájemní vrah, pracuje pro irský gang. Do jeho života vstoupí pan John Rooney (Paul Newman). Zachrání mu život dřív, než si Michael Sullivan vůbec uvědomí, že o krk jde. Pan Rooney je pro Sullivana seniora vzorem. Totéž k svému otci cítí Sullivan junior. Annie Sullivanová (Jennifer Jason Leigh) svého muže velmi miluje. Neptá se ho na jeho práci. Má se dobře a je za to vděčná, ale často má strach. Bojí se o děti. Avšak práce zasáhne do života Sullivanovy rodiny. Umírá manželka Annie a jejich starší syn. Michael Sullivan se s druhým synem vydává na cestu odplaty a vyrovnání. (oficiální text distributora)

JohnCZ

Pěkný spíše komorní mafiánský příběh s parádním, ale netradičně trošičku nevýrazným Hanksem. Dobrá atmosféra, dobré herecké výkony, skvělá hudba, ale jako celek v rámci žánru nic extra výjimečného. ()

villon17

Tak trochu jiná gangsterka. Okouzlující a drsná zároveň, se spoustou známejch tváří a neočekávaně očekávanym zvratem na konci :) ()

Skrk

Film, který chce být za každou cenu líbivý, což mu tedy vychází, ale po shlédnutí si na něj za chvíli ani nevzpomenete. Což se u Americké krásy nestalo. Vizuál pěkný, ale dal by se zmáknout ještě lépe. Nečekal jsem, že po Americké kráse skočí Mendes do mainstreamových klišé. Scéna v dešti je pěkná, ale nezdálo se vám, že ani jedna kulka netrefila Paula Newmana, ale jen jeho muže, kteří stáli blízko něj? Navíc, film nebyl zrovna nabitý rychlým tempem, takže to utíkalo vážně pomalu. ()

Marek1991

Vidieť mojich troch obľúbencov ako hrajú zlých chlapíkov v jednom filme bol pre mňa zážitok. Hanks, Newman a Law excelentne, nemám čo dodať. Tento film má veľké morálne poučenie a preto ho odporúčam. Je to celkom jednoduchý, ale zaujímavo detailný film. Nie je to Carlitova cesta, Zjazvená tvár, Americký gangster ani Krstný otec, či Kasíno z pohľadu zložitosti deja, tie samé o sebe priniesli toľko detailov a trikov, že v nich mám mix dodnes a o mafii veľa hovoria, toto je trocha iné. Je to farebne na vysokej úrovni, masové scény z minulosti na výbornú a záver ma príjemne prekvapil. Niekedy stačí jednoduchosť. Možno nie úplne geniálne, ale ja som sa do toho vžil a strhlo ma to. Pretrváva však vo mne pocit, že to chcelo niečo viac, nejaký emočný bonus, preto chápem aj kritiku, u mňa to je na takých 90%, to je u mňa už 5 hviezd, lebo možno by to tu chcelo deťom ešte niečo dovysvetliť ohľadom nesprávnosti pomsty, ešte chcem pochváliť vhodnú hudbu, ono je to kvalitný thriller, ktorý si rád pozriem aj inokedy. Popravde, keby nebol asi by som tomu nevenoval čas teraz po štvrtej hodine rannej v nedeľu, keď by som mal riešiť bakalársku prácu. Na dlhý čas asi môj posledný film, snáď ma nakopne k normálnosti. To vám je avšak si jedno, ak ste sa teda dostali sem, čiže nebude len nejaký ignorant komentárov na tejto stránke, odporúčam vám to pozrieť si, ak vás zaujíma žáner kriminalistiky. ()

Crazer

Ač opravdu nemusím různé kriminální filmy, musím říct, že tenhle film byl velice dobrý a zdařilý. Podařilo se vystihnout chladné a barevně chudé prostředí (doslova typické pro gangsterské prostředí), kterým si mě film získal a vtáhnul do děje. Tom Hanks se skvěle hodil na roli mafiána a 117 minut uběhlo jak voda. ()

corpsy

Nevedel som si predstaviť Toma Hanksa ako gangstera, ale moje obavy boli zbytočné. Nečakajte akčný film, je to skôr dráma založená na kvalitných postavách, ktoré sú skvelo zahrané. Dobrý atmosferický film. ()

liquido26

Perfektní gangsterka se skvělou atmosférou je především hereckým koncertem Hankse, Newmana a Lawa. Film, který mě neuspal ani ve tři ráno. ()

DDT

"Ať padouch či hrdina, jsme jedna rodina".... Teď si připadám taky trochu jako padouch, když chci napsat, že mi to na rozdíl od ostatních nepřišlo zas tak úžasný. Je to sice profesionálně a efektně natočeno a Hanks i Newman jsou taky "oscarově" přesvědčiví, ale.... Nečekám sice od gangsterky nějaký hluboký poselství, jenom patetickou ilustraci výše zmíněný "limonádnický" hlášky ovšem taky ne :(( Navíc nemám rád citově vyděračský filmy (dítě v ohrožení života), našel bych i pár much v logice příběhu ale už toho nechám. Možná mě jenom ty ostatní nadšený reakce příliš navnadily. Ne, nelíbilo se mi to. Tak mě zastřelte.... ()

curunir

Aj by som dal 4*, len si myslím, že tento film mohol mať na viac. Obsadenie je omnoho lepšie ako výkony. Herecké kvality Toma Hanksa ostávajú zreteľne nevyužité, pričom celkovo jeho úloha Michaela Sullivana je pomerne nepresvedčivo zahraná a Jude Law v úlohe chladnokrvného zabijaka je síce zaujímavý, ale do tejto roli sa podľa mňa veľmi nehodí. Jediný kto vyčnieva z rady je legenda Paul Newman a je len na škodu, že vo filme nedostal väčší priestor. Celkové poňatie je pomerne chladné a naozaj za týmto všetkým nie je vidieť režiséra Americkej krásy. Hudba je v celku nudne príjemná, výtvarné spracovanie je na slušnej úrovni. Oscary-neoscary zaváňa to čistým priemerom. ()

PauloZ

Jeden z posledních opravdu vynikajících filmů Toma Hankse. Škoda, že už nenatočil něco podobného, nebo alespoň stejne dobrého. Hudba Newmana je skvělá, ale od něj se nic jiného čekat nedá :) ()

Marsik

Velice kvalitní film se skvělým hereckým obsazením a naprosto perfektní hudbou. Pravda, po prvním shlédnutí (přelom roku 2002-2003) jsem byl z filmu hodně vyplesklý, dnes už to tolik enormní nebylo. Ovšem Road to Perdition budu mít pořád v paměti jako tu zdařilou gangsterku s Tomem Hanksem, který byl dokonalý a pánové Newman, Law a Craig byli v těsném závěsu. Zkrátka děkuji Samu Mendesovi, že natočil film, který si mě získal a myslím, že budu mít toto drama pořád rád. 84% (with J.) ()

Cimr

Hned ve dvou věcech měl Sam Mendes ztíženou práci. Za prvé - po vyloženě dokonalé Americké kráse se od jeho filmu hodně očekávalo, a za druhé - mafiánské téma, kde je po Kmotrech a Mafiánech nesmírně těžké přijít s něčím novým. A zatímco první se mu vcelku podařilo překonat, film je hodně zručně natočený, to druhé vázne. I přes úžasné nápady a dechberoucí scény je Zatracení uvnitř dost obyčejné a tuctové. Škoda že se ke krásně nablýskanému obalu nepřidal i vychytaný vnitřek. Že to Mendes umí jsme si už ověřili. ()

Krissty

Tolik skvělých herců pohromadě se jen tak nevidí. Paul Newman, Daniel Craig, Tom Hanks, Stanley Tucci a Jude Law jako taková třešnička na dortu. Nikdy by mě nenapadlo, že by mě někdy mohl odpuzovat, ale tentokrát byl opravdu nechutný, divný... A přesto si myslím, že se jedná o jednu z jeho nejlepších rolí!!! Mimoto mě velmi mile překvapil Tyler Hoechlin. Dále musím vychválit hudbu a kameru, obojí skvělé. Jak to ten Mendes dělá??? Na gangsterky nejsem, ale tahle mě svojí atmosférou a příběhem úplně dostala! ()

agentmiky

Jeden z nejlepších filmů odehrávající se ve třicátých letech minulého století.Sam Mendes ho zrežíroval výborně.Tom Hanks by měl dostat Oscara,protože to zahrál brilantně.Aspoň se ve filmu objevil i Paul Newman.Příběh je ve filmu výborně uspořádaný a po chvilce ho začnete hltat jedna báseň.A nesmírně vás upoutá.I hudba byla dobře vybraná.Prostě práce odvedená na jedničku.Hodnocení:90% ()

Turiec

Dobrá kamera aj réžia a veľmi dobré herecké obsadenie. Ale príbeh vykresľujúci charakternosť mafiánov a nájomných vrahov ozaj nemusím. Stále to sú zabijaci, aj keď majú radi svoju rodinu a dodržiavajú slovo. To sú síce nevyhnutné podmienky správneho chlapa ale (ako aj vo filme vidieť) nie sú postačujúce. ()

Wysch

Před šesti lety jsem na tom jako patnáctiletý byl v kině se svojí ségrou (ta byla tehdy z Hankse úplně promočená, ačkoliv jí už dávno přešlo dvacet), dneska o šest let starší človíček na to koukám úplně stejně jako ona tehdy - čili přihazuju ještě jednu hvězdu. ()

Adman

Sam mendes je génius, nepadlo to už někde? Všechno do sebe dokonale zapadá, takže se skokem dostáváme do Ameriky ve třicátých letech. Žvot to vůbec nebyl jednoduchý. Co rozhodovalo o životech ostatních byly především peníze a zbraně. Michael Sullivan (Tom Hanks) a jeho syn, též Michael Sullivan jr. (Tyler Hoechlin) se po vraždě zbytku milované rodiny rozhodne o pomstu. Život zabijáka ho však potkal náhodně, když již neměli moc co do obživy, rozhodl se stát se jedním z nich. Hlavími přednostmi filmu jsou herecké výkony a kamera. U Toma Hankse se s tím dalo počítat, ale velice mě překvapil malý Tyler Hoechlin. Do toho táhlé záběry s osobitou kompozicí jen a jen přidávají na příjemném zážitku, který tento snímek rozhodně poskytuje. Pro každého syna je otec hrdinou. ()

frashmaker

Krásné obrázky, kvalitní herci avšak něco tomu filmu chybělo. Zasloužil by si asi trošku inteligentnější děj a zápletku. Náladou mi to připomínalo trošku L.A. confidential, ale závity se člověku vůbec nezavařily a vpodstatě to bylo jen o tech obrázcích. Slabší 4 pro film, který měl jistojistě dalekovětší potenciál. Rozhodně však neurazil. Musím však říci, žei když Hanks zabil v tomto filmu spoustu lidí, tak pro mě jeho osoba asi nedokáže ve filmu býti postavou zápornou. Stejně jako Hopkins v Hannibalovi.... ()

Paxxx.cz

Solidní mafiánský film, sice né tak dokonalý ve srovnání s kmotrem, ale zástupy hereckých es v čele s Tomem Hanksem a skvělý příběh to je záruka kvality - 80%. ()

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga