Titul Road to Perdition lze chápat ve dvou významech. Perdition je jméno města, do kterého jede Michael Sullivan (Tom Hanks) se svým synem Michaelem Sullivanem jr. (Tyler Hoechlin). Perdition - zatracení - je také eufemismus pro peklo. A Sullivan senior poznává, že si zvolil životní cestu vedoucí do pekel. Modlí se, aby svého syna od takové cesty uchránil. Je rok 1931, doba velké hospodářské krize. Michael Sullivan, nájemní vrah, pracuje pro irský gang. Do jeho života vstoupí pan John Rooney (Paul Newman). Zachrání mu život dřív, než si Michael Sullivan vůbec uvědomí, že o krk jde. Pan Rooney je pro Sullivana seniora vzorem. Totéž k svému otci cítí Sullivan junior. Annie Sullivanová (Jennifer Jason Leigh) svého muže velmi miluje. Neptá se ho na jeho práci. Má se dobře a je za to vděčná, ale často má strach. Bojí se o děti. Avšak práce zasáhne do života Sullivanovy rodiny. Umírá manželka Annie a jejich starší syn. Michael Sullivan se s druhým synem vydává na cestu odplaty a vyrovnání. (oficiální text distributora)

Anderton

Ešte dnes, po desiatich rokoch od návštevy kina cítim chrbát od drevených sedačiek v zaniknutom kine Hviezda. Chodieval som tam totiž dosť často, aj na tento film. Takže Mendes podstatne štýlovejšie ako v debute, zato omnoho viac akademicky. Oni mu tie oscary nakoniec ale nedali. Nadpriemerná gangsterka, ktorá ale neponúka viac, ako od nej očakávate. Niekoľko silných scén a luxusné obsadenie musia byť pre vás dostatočnou satisfakciou za čas s ňou strávený. Podobnú atmosféru sa podarilo neskôr vytvoriť asi iba Eastwoodovi v Changeling. ()

Carol Pifková

Mna takéto filmy väčšinou neoslovia a častokrát ich skôr prespím, ale tento ma zaujal, nie však ohúril, a nakoľko som ho aj dopozerala dávam lepšie 3*. ()

JosefGruber

Kdo by to byl řekl, že se mi bude tolik líbit Hanks v roli borce s kulometem, který pobije půlku Ameriky. Skvělé obsazení, žádné velké nesmyslné přestřelky, ale v žádném případě ne nuda. Škoda jen, že už v úvodu bylo "řečeno" jak dopadne závěrečná scéna v domě na pláži. Je škoda když autor vytratí závěrečnou myšlenku již v průběhu filmu. 4-5*, 2.5.2014, pc ()

Frajer42

Celkem příjemné mafiánské drama z doby, kdy bylo mafiánství v rozkvětu. Už jsem se lekl, že si zde Tom Hanks zahraje ošklivou roli nájemného zabijáka, ale opět nepřekvapil a zahrál si nájemného zabijáka s dobrem a láskou v srdci. Hlavním problémem snímku je fakt, že jsou filmů podle stejné šablony hrozná kvanta. Kamera i hudba zde fungují, ale co je to platné, když se režisérovi nepodařilo, abych si ke kterékoli postavě vytvořil jakékoli citové pouto. Osudy všech mi byly naprosto lhostejné, a to je v obdobných filmech veliký průšvih. Závěrečná pseudodojemná vsuvka byla naprosto zbytečná. Film měl skončit o pár minut dříve. Slabé 3. ()

boshke

Sympatická gangsterka. Nemohl jsem si moc zvyknout na kníratého Hankse a olysalý Law mne naprosto iritoval. Tu pleš dostal snad za trest; mohl si říct o pár vlasů navíc nebo alespoň o trvalou pokrývku hlavy. Vypadá fakt příšerně. Nicméně příběh je hezký, kostýmy i kulisy též. Navíc je to z mé oblíbené doby, která měla úroveň... 80% ()

Dzeyna

Obrovská poklona Samu Mendesovi. Vážně hodně silný snímek i na to, že je téměř celý o "mafii" a je opravdu zařaditelný do žánru krimi. Prostě film pro chlapy, ale já jsem žrala každou minutu a zajímalo mě, co bude dál a jak to všechno dopadne a držela palce, těm kterým jsem fandila. Vynikající zápletky, příběh, prostředí a dokonce i počasí. Tom Hanks dokázal, že je pan herec a že umí zahrát opravdu cokoliv tak, jako kdyby tak doopravdy žil. Musím pochválit také Tylera Hoechlina, jelikož byl také výborný, ale jediné kdo mi nesedl byl Daniel Craig, jemu role opravdu nesedla a myslím, že ani on se moc dobře necítil v celém snímku, oproti němu Jude Law byl famózní a vyžíval se v tom, v čem vynikal ve své roli a naprosto mě uchvátil. Sam Mendes prostě umí! ()

Kothy

Hodně dobrý film od Sama Mendese. Mapuje mafánský život v 30. letech v USA. Obsazení je hodně nadupané. Celé je to hlavně o pomstě. Tom Hanks tu podává hodně silný výkon. Ve filmu se dost cestuje. Se svým synem totiž utíká před vrahy. I atmosféra filmu je super. Tak nějak to asi tehdy vypadalo. A prý je to podle komixu. Je tam zmínka i o Al Caponem. "Jsem rád, že jsi to ty." ()

Sašenka165

Film se skvělými herci (skvělými postavami - úchylný fotograf Law, ganster Hanks se synem...), se skvělou hudbou, se skvělým příběhem a skvělým závěrem. No není to skvělé? ()

Fingon

70% Nepotrpím si na gangsterky ani na filmy utápějící se v nedostatku světla, nemluvě o tom, že mě prvních čtyřicet minut film neskutečně nudil. Naštěstí se to poté napravilo... ()

Ant

Dokonalá atmosféra mafiánských 30.let s neuvěřitelnou sbírkou herců. Přesto mi tu něco scházelo a to větší gradace děje. Připadalo mi, že všechno důležité se stihne udát během první půlhodiny a pak už dějový motor začne povolovat. To ale nic nemění na tom, že je to skvěle natočený film o vztahu otce a syna a jejich cestě do zatracení. 80% ()

nascendi

Ďalšia, už neviem koľká gangsterka. Ani neviem, podľa čoho ju mám hodnotiť. Zdá sa mi, že som už podobných filmov videl viacero. Nepopieram, dobre sa na to dívalo, herci dobre hrali, veď to neboli len takí nejakí, horšie to už bolo s počúvaním niektorých americky dojemných a premúdrených dialógov. Som rád, že existujú tri hviezdičky, ktoré riešia každý problém. ()

Slarque

Prvotřídní stylové gangsterky jsem měl spojené především se jménem Martin Scorsese, ale zatímco Gangs of New York jsou stále odkládány, má tu zdatnou konkurenci. Sam Mendes potvrzuje svou hvězdnou reputaci a laťku nastavenou Americkou krásou nijak nesnižuje. Perfektní kamera, skvělá hudba a o hereckých výkonech ani není třeba mluvit, protože už by tu těch superlativů bylo příliš. ()

Tomco

Tak včera /2.2.09/ som si dal po niekoľkých rokoch repete a zmenilo sa akurát to, že som už na Paula Newmana nazeral cez fakt, že už nie je medzi nami. Rozhodne nadštandardný a celkovo filmársky do detailov vycibrený počin. O hviezdičku však dole. ()

Bachy

Neuvěřitelně krásně natočené. Mám rád tohle období, slintám nad stylem oblečení a nad každým auťákem. Road to Perdition je především o skvělých hercích a krásném prostředí. Neuvěřitelně podmanivé záběry. Jeden za druhým. Taková mafiánská jednohubka. Není to rozsáhlý, vleklý opus o velkém mafiánském impériu. Je to "jen" kraťoučký příběh z prostředí gangsterů a je hodně povedený. ()

Rocky62

Road to Perdition bych zrovna neoznačil za napínavou podívanou, za to jsem však nalezl jiné kladné stránky, kterými se může tenhle film pochlubit. Především je to chladná a tajemná atmosféra a nádherná hudba Thomase Newmana, která tento počin zvedá do výšin. Na kvalitě také přidává slušná porce cool scén a kvalitní herci. Za mě tedy lehký nadprůměr. ()

FrodoF

Skvělá gangsterka, které se téměř nedá nic vytknout, ale chybí jí něco čí by mě vyloženě strhla. Je to krásne (kamera Conrad L. Hall je opravdu nádherná), ale poněkud chladné, proto nemůžu dát 5*. ()

Chrustyn

Skvělá gansterka s výborným obsazením a vynikající dobovou atmosférou. Jako vždy výborný Tom Hanks a stylově natočená přestřelka v dešti. ()

iamek

Road to Perdition je pro mě jen obyčejná gangsterka. Úpřímně nevím co bych měl o Road to Perdition napsat. Vyzdvyhnou můžu snad jen skvělé herecké výkony a slušnou atmosféru. ()

klerik

Nepoznám predlohu. Základný konflikt je fajn. Atmosféra i obsadenie je fajn. Hudba je fajn. Niekoľko scén ostane v pamäti dosť dlho. Ale scenár mal tri zásadné chyby - pre príbeh je zbytočná odbočka so starým párom (rozhovor otca so synom mohol prebehnúť kedykoľvek inokedy), vykalkulované finále (ktoré je tam očividne nasilu) a Jude Law (v takomto prevedený zbytočná postava). Vzhľadom na pecky, aké sú v tomto žánri (KRSTNÝ OTEC, KASÍNO, CARLITOVA CESTA) som čakal podstatne viac... ()

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga