Highlander

• Československo Horal (neoficiální název) (více)

Snímek o muži, jehož cesta vede přes staletí a souboji, který začal v roce 1536 na skotských pláních a skončil o čtyři sta padesát let později v New Yorku. Jeho hrdinou je Connor MacLeod, nyní obchodník se starožitnostmi, který se v prologu utká v podzemních garážích Madison Square Garden v souboji meči s neznámým mužem. Poté co muži usekne hlavu, přijme do sebe mocný proud energie, která unikla z mrtvého těla. I když se děj sám odehrává v současném New Yorku, osnovou příběhu jsou osudy skotského horala, narozeného počátkem šestnáctého století. Connor MacLeod totiž patří mezi nesmrtelné, mezi skupinu vyvolených, kteří procházejí staletími a bojují proti sobě navzájem a všichni společně proti démonickému Kurganovi, ztělesňujícímu veškeré zlo. Každý z nich v sobě má část energie potřebné ke zlomení kletby nesmrtelnosti. Té energie, která po setnutí hlavy přechází do těla vítěze a násobí tak jeho sílu. A jen ten poslední, který v sobě nashromáždí energii všech ostatních jí má dostatek, aby dokázal zlomit kletbu a mohl se stát normálním člověkem. Člověkem, který může milovat ženu, bez obav, že mu zestárne a zemře před očima, může počít dítě. Nejprve je však nutno zabít Kurgana, který jediný se chce zmocnit veškeré energie ne proto, aby zlomil kletbu, ale aby se zmocnil světa a změnil jej v peklo. Během vyprávění se Connor ve vzpomínkách vrací do různých epoch a období svého života. Vrací se do roku 1536, kdy byl ve své první bitvě smrtelně zraněn a po zázračném uzdravení obviněn vesničany ze spolku s ďáblem a vyhnán z vesnice. Do doby, kdy se setkal se španělským šlechticem Ramirezem, který mu vysvětlil, že patří mezi nepočetnou skupinu nesmrtelných a naučil jej všemu, co by měl znát. Po jeho smrti a po smrti své lásky, smrtelné ženy Heather, prochází osamělý Connor staletími až k velkému Shromáždění nesmrtelných, při kterém se má definitivně rozhodnout o vítězi. To je také doba, kdy se MacLeod seznámi s expertkou na metalurgii starých zbraní, Brendou Wyattovou, která se stane svědkem horalova finálního střetnutí s věčným nepřítelem Kurganem. (Bontonfilm)

tyzmrde

Nesmrtelný film !!! Sean Connery je tu víc COOL než James Bond. Je tu nejlepší záporák všech dob a nadupaná píseň Princess of The Universe. K dobrému filmu stačí napsat i amaterský scénař !!! Ještě nikdy jsem neviděl film s lepší atmosférou a film co má větší kouzlo a proto mám Highlandera na prvním místě v TOP 10 !!! ()

wick

Velmi zdařilá fantasy natočená s minimálním rozpočtem. Vyvrcholení kariéry Mulcahyho a Lamberta. ()

Trilobajt

Solidní podívaná, jen ten konec byl takový... takový jaký byl. Jinak Clancy Brown v roli záporáka naprosto geniální - tak má vypadat správný padouch! Už jen kvůli němu jsem uvažoval o 4 **** ()

Merenre

Jako skalní fanda Lamberta nemohu dát míň. Dneska už to vypadá místy značně prčovně, zejména v akčních momentech, ale příběh je to pořád dobrý, originální a napínavý a patří prakticky mezi klasiku. ()

superzurda

Krásný námět a krásná hudba. Nádherný výcvik se Seanem Connerym ale bitky jsou takové nijaké a aby si je člověk méně užil, tak se okolí stane bouřlivé avšak agresivní, což absolutně kazí zážitek. ()

Saxos

Pomalu se blíží 30 výročí od natočení filmové ikony. V době uvedení to byl hit. Pamatuji na sledování na videorekorderu zn. Sanyo systému beta s mechanickým vkládáním videokazety. Film chvílemi barevný, chvílemi černobílý, dabování jedním hlasem to bylo pokoukání. Námět a příběh výborný, Lambert výborný, efekty teď již směšné v roce 1986 výborný a Queen výborný pořád. ()

Shelby14

No teda, to je fakt divnej film. Chvilku super, chvilku sračka, je to na vahách, takže dávám průměr, ale něco do sebe to mělo. Ale ten kultovní status si zatím rozmyslím. ()

fafejt001

K tomu nelze co dodat , prostě výborný film , ve své době nadčasový . Skvělý Lambert i režie , včetně scénáře , hudby , skotské přírody , to posunuli o vyšší level . Pro mne jeden v top 100 . Bravisimo . ()

Radek273

Už je to holt starší kousek, u kterého nemůžeme čekat nějaké skvostné efekty. Na druhou stranu určitě zaujme, myšlenka vůbec není špatná a nakonec i to provedení slušné kvality dosáhne. Takže překvapivě koukatelný kousek. ()

moriero

NESMRTELNÁ klasika, Queeni, dech beroucí nájezdy kamery a prolínačky... a ten samotný příběh je asi nejvíc. I když ve zpětném pohledu - pro současnou generaci může trochu drhnout psychodelický osmdesátkový feeling. A často mi Kurganovo procházení dlouhými chodbami připomínalo Arnieho v Terminátorovi jedničce. Who wants to live forever? ()

Bezejmený

Na mě až moc ujeté a navíc se scénami a střihem, které na sebe často ani náznakem nenavazují. Kult v tom bohužel nevidím. Spojení Queen s filmem dobrý, Roxanne super. Herci ok. Ale celkově prostě blbost. Chválím propojení časových rovin i spousta odkazů na ně. ()

Sunwheel

Legendárne béčko pre celú rodinu. Božský Škót hrajúci španielskeho mentora Francúzovi hrajúceho Škóta v pomerne jasnom pomstiteľskom príbehu plnom pekných žien, čiernych zloduchov a oddychovej zábavy v spojení s Queenmi pripomínajú tie bezstarostné roky detstva, kedy som ten film miloval. Jednoduché dobrodrúžstvo pri ktorom človek vypne a necháva sa unášať (aj) škótskou prírodou a klasickými súbojmi. Nebyť časti deja v "súčasnom" svete, mohol to byť áčkový fantasy veľkofilm. ()

Heywood

V dnešní době by ten film asi neobstál na tak vysoké hodnocení. Souboje s meči jsou slabé, hlavní hrdina jen tupě čumí, herci mají "normální" nikoliv super vybělené zuby, hlavní hrdinka dnes není sexy...ale i tak v roce 2022 jde o námětově originální film, Queen stále na nebi toho nejlepšího, Skotsko je pro milovníky "staré Anglie" půvabné a neodolatelné a tak těch 75% platí a platí. ()

Predator77

Po pravdě u tohohle filmu jediné co tak stojí za zmínku tak je fajn hudba a fajn prostředí jinak zbytek je vyloženě tragický po herecké výkony až po strašný děj a postavy o kterých se toho moc nedozvíme a akce která je strašně natočená i na dnešní poměry a pokud se nikdo rozhodne natočit k tomuhle veledílu nějaký novodobý počin tak doufám že zmíněné chyby hodlají opravit protože na něco podobného se už koukat rozhodně dál nehodlám. ()

PTuranyi

Slušný akčný film s nefalšovanou B-čkovou atmosférou 80-tych rokov. Produkcia je však prekvapivo dobrá a pocit tajomného magična je celkom hmatateľný. Prekladanie Kamenovej hudby svojráznymi Queenovskými opusmi mi už také vydarené nepripadá. Herecky je najväčšou hviezdou Sean Connery, ktorý už mal v tom čase za sebou všetky bondovky a Meno ruže. Christopher Lambert hoci už mal na účte Tarzana bol oproti Connerymu začiatočník a jeho prechod od vystrašeného kukuča na začiatku k sebavedomému bojovníkovi na konci je predsa len trocha kostrbatý. Najslabšie je na tom Clancy Brown v roli Kurgana, pre ktorého to bola jedna z prvých rolí a pôsobí až príliš excentricky. 70% ()

Reboot Highlandera se hýbe kupředu

Reboot Highlandera se hýbe kupředu

28.10.2023

O rebootu kultovního Highlandera se mluví už od roku 2008, až v roce 2016 se ale začaly kolem projektu dít nějaké věci – nejprve byl oznámen Chad Stahelski (John Wick) jako režisér, a později Henry… (více)

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

31.08.2023

Už to bude pěkných pár let, co byl oznámen reboot kultovní akční sci-fi fantasy Highlander v čele s Henrym Cavillem a režisérem Chadem Stahelskim (John Wick) za kamerou. Jenže Cavill měl od té doby… (více)

Chad Stahelski natočí černého samuraje

Chad Stahelski natočí černého samuraje

21.10.2022

Netflix ukořistil služby režiséra Chada Stahelskise (John Wick), který teď pro streamovací službu natočí adaptaci populární knižní série Black Samurai. Scénář k filmu napíše Leigh Dana Jackson … (více)

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022