Činorodý šéf údržbářů zemědělských strojů Vavřinec má neustále vše pod kontrolou. Umí zaměstnat všechny kolem sebe, velmi rád se plete i do záležitostí ostatních členů svojí početné rodiny. A především vkládá velké naděje do perspektivní dcery Štěpánky. Touží z ní mít vysokoškolačku. Jenže všechno se zkomplikuje, když se dívka zamiluje do Tomáše ze sousední vesnice. K posledním Vavřincovým výstřelkům patří i příprava svatby, o které netuší, že už není potřeba. (TV Nova)

Vesecký

Překvapivě nízké hodnocení velmi dobré české komedie. Komedie z dob, kdy ještě česká vesnice byla skutečně tou jednou rodinou, kde si nehrál každý na svém písečku, ale naopak byl součástí vesnického kolektivu. Takto skutečně naše vesnice tenkrát žily. A také mezi námi žili takoví tchánové, které jen s mírnou nadsázkou zobrazil Jaroslav Dietl a se svým typickým herectví předvedl Josef Bláha. Uzurpátoři a velitelé našich rodin, které byla nutno poslouchat. A přitom lidé, kteří ve skutečnosti měli otevřené srdce a vše dělali pro dobro rodin, i když někdy dost nešťastně. ()

Olík

Ničemu neubližující totalitně jezeďácká záležitost postavená na dobročinném herectví pana „Pepíčka“ Bláhy. I přes, na svou dobu celkem slušnému hereckému obsazení, se Tchán spíš než do zlatého fondu tuzemské kinematografie zařazuje do zástupu nepříliš výrazných počinů tohoto časového období, které nad vodou, více než děj, drží výkony nesmrtelných československých herců. ()

Realmond

Komedie která je sice dějově průměrná, ale o to víc poukazuje dost autenticky na situaci v životě která se může stát. Navíc pan Brodský je zde opravdu výbornej jako děda s vtipným narážkami a pan Bláha v hlavní roli zde podává také dobré herecké kvality. Celý snímek je navíc odpočinkový a přijemný. ()

BigBang

Velký výkon p. Bláhy, tradičně suverénní příběh a postavy p. Dietla; pí Veškrnovou dle mého názoru v tomto snímku vidíme nejpůvabnější - mladou, štíhlou a v roli nikoli přihlouplé. Vedle toho však i dost poklesků: podivný nejstarší pár tehdy mladého p. Brodského a báby Tutovky; trochu moc přetažená zápletka; nevěrohodná prosperita venkova plného mladých lidí. ()

TSZ

Takovéhle kolaborace neschopných tvůrců s hereckou špičkou své doby by se snad měly trestat na hrdle. Neuvěřitelná blbost, která je nejen megadebilně natočená a napsaná, ale i úmorně nevtipná až hrůza. ()

Mykhaluu

Herecký koncert pana Bláhy!!! :) Jaký ten člověk byl asi v civilu?!? :) Každopádně tohle dílko, ačkoliv v době normalizační a její znaky nesoucí, poctivě napsané, zahrané, fajn hrůzička!!! ()

ostravak30

Za mě bohužel souhlasím a plně akceptuji nízké hodnocení. V tomto filmu bohužel těžko hledal nějaké úsměvné momenty. Sám jsem měl co dělat, abych neusnul. Film je totiž spíše otravně nudný. Jednou z příčin je podle mě i to, že bych viděl na hlavní roli třeba V. Menšíka nebo Mi. Kopeckého, ale Josef Bláha se na roli vysloveně nehodí. ()

Tominni

Taková kratičká vesnická komedie plná kombajnů, zemědělské techniky a hlavně Josefa Bláhy, které se snaží mít všude vše pod kontrolou a ne vždy to vychází. Tak jako to tak úplně nevychází celému filmu. ()

Frog.cz

Ale jo, když se na to člověk podívá z odstupem podruhé a vnímá všechny zvraty a humory tak se pobaví. Hvězdu navíc jsem přihodil za ten nový Sovětský kombajn KOLOS v originálním novém stavu. Jako bývalý zemědělec oceňuji tento stroj....Ale celkově od  Jaroslava Dietla slabší dílo.... ()

natalanka

Souhlasím s tím, že je to oddechová komedie, kde Brodský a Bláha dialogově táhnou. A jak říkají všichni...na nedělní podvečer to ujde. :-)) ()

Danulinda

Škoda, že "Spejbl" Josef Bláha nedostal více příležitostí v hlavních rolích, neboť kdekoliv se objevil, byl vynikající. ()

Saxos

Dášenka většinou hrála správná nablbla a kam až to dotáhla, dáma naše první. Normalizaci už pochopí málo lidí a multikulturou bude ještě hůř. Tady dobře jako vždy - Bláha, Skopal, Brodský. ()