Činorodý šéf údržbářů zemědělských strojů Vavřinec má neustále vše pod kontrolou. Umí zaměstnat všechny kolem sebe, velmi rád se plete i do záležitostí ostatních členů svojí početné rodiny. A především vkládá velké naděje do perspektivní dcery Štěpánky. Touží z ní mít vysokoškolačku. Jenže všechno se zkomplikuje, když se dívka zamiluje do Tomáše ze sousední vesnice. K posledním Vavřincovým výstřelkům patří i příprava svatby, o které netuší, že už není potřeba. (TV Nova)

blackrain

Při obědě přirovnal Vlastimil Brodský svého zeťáka Josefa Bláhu ke kardinálovi Richelieu a měl téměř pravdu. Tomu jsem se upřímně zasmála, protože jsem si představila pana Bláhu v červené sutaně obklopeného svou osobní gardou, která by ho chránila před mušketýry. ()

topi

"A sakra, kam nemůže čert, tam nastrčí esenbáka!" Pohodovka, ve které řádí Josef Bláha a chce pro rodinu jen to nejlepší. " Já už v patnácti vypadl z domu! " (tchán Vavřinec - Josef Bláha). "Aby ses ve dvaceti vrátil s holou prdelí." (děda Vavřinec - Vlastimil Brodský). "Ale s řadou nabitých zkušeností!" (tchán Vavřinec). Zkrátka a dobře odpočinková nenáročná podívaná. ()

BoredSeal

Vesnická pohoda ve společnosti dobrých herců - dokonalý Bláha a zábavně hláškující Brodský (scénář od Dietla). Tempo pozvolné, prosté adrenalinu, ale je fajn si připomenout, jak nevinnou zábavou se dřív lidi uměli bavit. ()

rakovnik

Průměrný film z vesnického prostředí o starostlivém tatínkovi. Zábavu a humor by sice člověk pohledal, ale na druhou stranu neublíží, navíc se na něm ani příliš nepodepsala normalizace. Nenáročný film pro nudné odpoledne s povedeným obsazením. ()

cariada

Vesnickou komedie v čele s bravurním J. Bláhou ,kterou tv nova vytáhla z archivu ted jí celkem často reprízuje. Závání dost podprůměrností ,ale díky J.Bláhovi či V.Brdoskému. se to drží v príjemné rovině. Takhle se žilo na vesnici,kdy to tam ještě žilo ne jako dnes ,kdy je to spíš jen víkendová záležitost pro luftáky. ()

zette

Nenarocna komedie, ktera stoji na herectvi Josefa Blahy. Vetsinou se filmy toci na tchyne, stejne tak i ruzne vtipy, zde je to ovsem prijemna zmena. Jinak se jedna o slabsi veselohru, ktera i pres kratkou stopaz postrada vetsi tempo. ()

pytlik...

Hrůůůůza. Bláha měl patrně pocit, že emancipace žen nepokračuje tak rychle, jak by si přál. A tak si řekl, že jim půjde naproti, že se začne přibližovat ženským, aby to neměly tak daleko. A tady mu to vyšlo náramně, byla z něj tchýně jak vyšitá. Ovšem body nestrhávám za námět, ale za děj, zpracování, dialogy, zkrátka za všechno. ()

Master19

Pominu-li ukrutně naivní scénky s "Dášou a Sváťou", vychází mi docela dobrá komedie, bohužel na dosti obehrané téma. Za možná nejlepší pasáž považuji scénku z kolejí. "No pojď ty ukřivděnej..." :-) ()

cross

Celkem příjemná česká oddychovka, která není ani příliš komedií, ani příliš dramatem či budovatelskou "sračkou". Prostě jednoduchá, ale odpočinková filmová záležitost... ()

lskala

Jak hodnotit a komentovat tyhle Československé totalitní filmy?! Jako průměr? Asi jo, protože jsou všechny skoro stejně obsazené, příběhově se příliš neliší, hudební doprovod není téměř žádný... 50% - 3*** ()

herr_carter

To je tak, když zapnete v neděli po obědě náhodně televizi v domnění, že si hodíte nohy nahoru a necháte svoje myšlenky mizet u pořadu typu Rady ptáka votvíráka, nebo receptář prima nápadů s Přemetem od Podlahy. A on je tam film Tchán z konce sedmdesátých let. Skvadra herců klasická a úměrná té době, hodnocení 54 procent dává tušit , že by mělo jít o těžký průstřel průměrem...taky úměrný době, kdy sice vzniklo hodně filmů , ale taky jich hodně zapadlo. Takhle mile jak Tchán mě už dlouho nic nerozesmálo. Skvělý Bláha v rouše Hitleří co se za každou cenu snaží lajnovat všechno všem podle sebe a jediný, kdo mu pravidelně vzdoruje je dědek Brodský, který ho stírá od rána do večera, to všechno za zdatné podpory známějších herců a hereček, hodně povedený film.............moje hodnocení = 8 z 10. ()

Jiří K.

Josef Bláha v roli tchána ve velmi dobrém filmu poukazující humornou formou na generační problémy otec - dcera, resp. otec - zeť. Dnes se již nic podobného z normálního života netočí. Je to škoda. Josef Bláha byl skvělý herec. ()

klúčik

Je zaujímavé, že tak výborný herec ako bol J.Bláha sa tu dočkal , že si zahral hlavnú postavu. Film o otcovi, ktorý sa do všetkého staral a o všetkom rozhodoval!!!. 55%. ()

Heero

Jeden z nejhorších československých filmů, které jsem takhle jednu neděli jedním okem protrpěl. Toho, kdo by tomuhle chtěl celou tu hodinu věnovat plnou pozornost, upřímně lituji. ()