Činorodý šéf údržbářů zemědělských strojů Vavřinec má neustále vše pod kontrolou. Umí zaměstnat všechny kolem sebe, velmi rád se plete i do záležitostí ostatních členů svojí početné rodiny. A především vkládá velké naděje do perspektivní dcery Štěpánky. Touží z ní mít vysokoškolačku. Jenže všechno se zkomplikuje, když se dívka zamiluje do Tomáše ze sousední vesnice. K posledním Vavřincovým výstřelkům patří i příprava svatby, o které netuší, že už není potřeba. (TV Nova)

Johgas

Mě ten urejpanej manipulativní otec v podání Josefa Bláhy pobavil. Náhodou tam byly dobré hlášky, vznikklé hlavně z dialogů mezi pány Bláhou a Brodským. Podle mě zde položili základ k Návštěvníkům. Jinak to za řeč nestálo a jednou stačilo. Velmi vlezlá doprovodná hudba Ladislava Štaidla. ()

Cesty timem

Jedna hvězda navíc za Pepu Bláhu. Možná byly ještě někteří herci, co byli takoví báječní tátové a tchánové. Ale bylo jich pár a Bláha to byl asi ten nejlepší. Byl to miláček. ()

lingering odpad!

Takovou sračku aby pohledal. Agroromance na pozadí sžíravého portrétu despotického patriarchy. Vrcholná scéna: první svatba, která vypadá jako pohřeb. ()

Hombre8

Slušný průměr normalizační zábavy prostého lidu, tentokráte pro zemědělce. Navíc s výchovným podtextem. 65%. ()

Lkprak

Taková docela příjemná komedie a moralita, o "pan tátovi", který to sice myslí dobře , ale při prosazování onoho dobra neváhá jít až za hranu ubohé manipulace a intrikaření a ignorovat skutečná přání svých blízkých. Smutné je, že takových "pan tátů" je kolem nás víc než dost. ()

GH98

Příjemná komedie s jednoduchou zápletkou. Zábava docela dobrá, herci podávají dobrý výkon, nicméně na pravou průměrnou dobrou českou komedii to nemá. 65% ()

raininface

Režisér Míka pracoval tak, že se vždycky ráno sebral a šel na houby a nechal film točit kameramana. Podle toho to taky dopadlo. ()

pupidup

Dobre se na to kouka, dobri herci...a jedna hvezda navic za hnojarnu v Suchdole.. nostalgie kachlickovych chodeb..ktere duverne znam..😀. ()

Nellaron

Pomerne kratučký film s výborným Josefom Bláhom v úlohe svokra, ktorý pchá nos tam, kam nemá. Z toho samozrejme vyplývajú rôzne komické situácie. Príjemný filmík na nedeľné poobedie. ()

Kelinej

Rozvleklý bakalářský příběh vhodný spíš pro televizi než pro kina. Když ale divák podlehne atmosféře, raz dva má věrohodný zážitek socialistické vesnice. Snímek táhne ke třem hvězdám Josef Bláha, který byl na přelomu sedmdesátek a osmdesátek v nejlepší formě. ()