Akta X - Návrat

(série)
Drama / Horor / Thriller / Mysteriózní / Sci-Fi / Komedie
USA, 2016, 4 h 18 min (Minutáž: 42–44 min)

Tvůrci:

Chris Carter

Kamera:

Joel Ransom

Hudba:

Mark Snow

David Duchovny, Gillian Anderson, Mitch Pileggi, William B. Davis, Lauren Ambrose, Robbie Amell, Joel McHale, Annet Mahendru, Annabeth Gish (více)

Epizody(6)

Téměř 14 let po odvysílání původního seriálu se otevírá další strhující kapitola Akt X v šesti epizodách, za kterými tradičně stojí tvůrce a producent Chris Carter. V hlavních rolích slavných agentů FBI, Foxe Muldera a Dany Scullyové, se opět představují David Duchovny a Gillian Anderson. V roli Waltera Skinnera, náměstka ředitele FBI a nadřízeného obou agentů, který zručně balancuje na hraně mezi loajalitou k oběma detektivům a odpovědností vůči nadřízeným, se jako obvykle objevuje Mitch Pileggi. Užijte si návrat jednoho z nejdéle vysílaných sci-fi seriálů v televizní historii, popkulturního fenoménu, který se může pyšnit cenou Emmy i Zlatým glóbem. (Magic Box)

bidja

x-files! 3 dny mi nešlo přidat hodnocení, jenom u tohoto díla. Napsal jsem adminovi a už to jde, ale hvězdičky hodnocení jsou u ostatních hodnotících černé. x-files! ()

Heero

Bohužel, starý dobrý X-files jsou pryč a jiný už to nebude. Od této nové série, která mohla hodit po 14 letech neuvěřitelný come-back, potenciál a námět na to měla, jsem čekal opravdu hodně. Skalní fanoušky X-files musím zklamat. Toho, kdo nechce být zklamán, odrazuji. Z X-files S10 se stala trapná komedie, která ovšem v popisku žánru chybí. Problém je to, že kdybych si chtěl pustit komedii, tak si nepouštím Akta X. Z mysterióznosti, záhadnosti a paranormálních jevů nezbylo vůbec nic. Mulder je znuděný, nebaví ho to, a vlastně sám řekl, že ničemu z toho, co bylo, již nevěří. Na Scullyovou je žalostný každý pohled, já nevím co to je, jestli nějaký botox, či co, ale ta její držka nám naznačuje, že je čas se na to vykašlat a říct X-files papa. Viděno 5 dílů a the end. I dont want belive. ()

Standic1

První díl jakž takž, ale vrátil mě do těch zlatých časů, kdy jsem se na Akta X těšil jako na Vánoce a druhý díl mi to potvrdil. Co se týče třetího dílu, tak to je čistě komedie, neříkám, že špatná, ale prostě to nemá s atmosférou Akt X nic společného a po pravdě, ač jsem se bavil, tak mě díl dost zklamal... Čtvrtá část měla zatím asi nejblíž legendě jménem Akta X, ale nevím čím to, ale ačkoliv tu bylo nevysvětlitelné "monstrum", tak atmosféra nikde. Předposlední (pátou) epizodu snad ani nelze komentovat, to je to nejhorší z celé první série. Zdálo se mi, jako by chtěli tvůrci představit novou dvojici, která nahradí Muldera a Scullyovou, ale opravdu doufám, že se mi to jen zdálo, stejně jako bych si přál, aby se mi pátá epizoda jenom zdála. Díky bohu za poslední šestou epizodu, která mě udržela v napětí po celou dobu a spolu s první a druhou epizodou tvoří perfektní podívanou. U toho to mělo ideálně zůstat, ale bohužel, takhle jsme se ani zdaleka nepřiblížili klasice z 90.let. ()

Nolanofil

Strašne pritiahjute za vlasy, až som tomu nemohol uveriť. Nostalgia funguje minimálne. Potenciál bol aj je v Aktoch X, chýba len kvalitný, zaujímavý scenár, v ktorom by dialógy častejšie dávali zmyseľ, ako nedávajú. ()

M1k9

Ach jo, to je další zklamání. Velká škoda, protože tito dva herci by si zasloužili top projekt. Oba dva stále vypadají a hrají skvěle. / \ Scénář je pár minut nadějný, ale pak postupně vyšumí až do odpadu. Díly se zase nedrží jedné dějové linie a je to snad ještě větší b***el než kdysi. Defacto všechno je v tom nejlepším případě maximálně tak dobré jako před patnácti lety. Takže dnes - > u b o h é. Dobře, nerozumím tomu. Asi zase cílí na jinou klientelu ala nenáročný divák s lehkou demencí toužící především po vyvrcholení vztahu M a S. / \ Přiznám se, že jsem mylně čekal něco speciálního, už i kvůli sebevědomé redukci dílů na šest. 4/10 ()

Košoun

Na návrat X-Files jsem se opravdu těšil, i když nepatřím do skupiny ultra fanoušků, kteří by viděli každý díl původního seriálu. Ale vždycky pro mě bylo sledování X-Files zárukou kvality. Nové díly mě ale zklamaly, především tedy po scenáristické stránce. "Pilot" ihned odklání celý směr seriálu k bláznivé konspirační teorii, dialogy jsou vyloženě pitomé a nezachraňují to ani herci, na kterých se tedy také podepsal zub času. Druhý díl zase odskakuje od nějaké ucelené dějové linky a předkládá týdenní případ. Chris Carter se zřejmě snažil o retro dojem, který se také moc nepodařil. Některé záběry, střihy... vypadají vyloženě amatérsky. V dnešní době už je televizní zábava na jiné technické i obrazové úrovni (pokud zabrousím do vod sci-fi tak třeba geniální Sense8 nebo z těch nadpřirozených vod The Whispers), tohle je krok zpět. Možná je to dobré pro ty "ultra fanoušky", ale pro běžné diváky se obávám budou nové X-Files nudnou a ničím nezajímavou podívanou. ()

barteca

Zatím jen průměr, očekávání bylo větší. Oba parťáci jsou stejní , ale nemají moc co hrát. Scénář je jakýsi toporný , polopatický, chybí atmosféra, hudební podkres mrtvý....... uvidíme. Souhlas Freemind : ... Vizuálně i obsahově to stále smrdí devadesátkami, na rozdíl od originálních řad to ale není ani trochu roztomilé. Trestuhodně líné technické provedení doplňuje debilní, přestřelená zápletka, která splácala dohromady.... I jako parodie slabé.... ()

El-Barto

Na návrat Akt X jsem se fakt těšil, ale je to zklamání. Nejlepší je třetí epizoda, která přišla s parodickou sebeshazující polohou, která tomu kupodivu sedla. Upřímně jsem se smál a bavil se a to proto, že Darin Morgan to psal s obrovským nadhledem a citem. Zároveň ale pod kupou hlášek a skoro až komediálních gagů nezapomněl na příběh a hlavní postavu. Tou je Guy Mann a jeho příběh nejen že vyvolává záchvaty smíchu, ale taky citelně řeže do podstaty lidský nátury. Bravo za tuhle epizodu, oceňuju odvahu pustit se do něčeho tak jinýho, než na co jsme zvyklí. Jinak jsem se ale v ani jediný další epizodě starých dobrých Akta X, který máme všichni tak rádi, nedočkal. ()

Matli

O třech hvězdičkách nejsem moc přesvědčen, ale budiž, vyšlo to jak to vyšlo. Začátek série vypadal hodně slibně a k tomu ty nostalgické vzpomínky, ale pak to sklouzlo k mlácení prázdný slámy bez špetky atmosféry s hromadou keců na usnutí. Snad už nebude další série. 41% ()

Ben Nevis

Bohužel pro mne spíše zklamání. Všechny původní sezóny jsem neviděla, ale snad pokračování nemělo být jenom pro skalní fanoušky, kterým už není -náct a jsou zhýčkanější. Některé díly byly vtipné (viz ten ještěrkodlak), ale začátek a závěr se věnují hlavní zápletce, do které zamotali snad všechny konspirační teorie, co existují. Poslední díl má být spíše upoutávka na další sezónu než seriózně vedený závěr. ()

Wallis3

Akta X na mě dýchla znovu opar tajemna a konspirací. V dílech se ledacos vysvětlilo a ledacos zůstalo bez odpovědí. První dva díly a poslední nám poodkryly, jak to s tou konspirací je. Setkání s tou obživlou ještěrkou, co se mění v prachsprostýho člověka zas byla komedie a to mi nesedlo. Ani Mulder na tripu tam nemusel být. Nesedlo to proto, že na to, jak se to rozjelo, bylo moc málo dílů, aby do série zakomponovali i takovej zbytečnej krok. A po shlédnutí posledního dílu CHCI PROSTĚ UVĚŘIT, že se nám Akta X v budoucnu otevřou a dočkáme se pokračování. ()

gazogazo odpad!

Akta x si to davaj a to je moc dobře! Prestreleny Béčko který inovuje. Sice bez revoluce ale přesto slušně a hlavně je to neskutečná prdel :D takže zatím 4 a buď půjdeme na odpad nebo na plnou palbu, protože tohle nemůže dopadnout někde mezi ........ tak jdu na odpad I když je to místy strašně dobrý D důraz na detail a stání na příběh, epizoda 3 jasně nejlepší, zbytek slusnej, ale spíš slušně k pláči ( pribehove) ()

frype

Obrovská chyba 3. epizódy. "Humorný" diel prišiel príliš skoro a vlastne ani nemal nikdy prísť. Znevažuje to celú sériu. Možno to bolo povinné na odľahčenie a odvedenie pozornosti...neviem. Uvidíme čo bude ďalej. ()

tranquill

"Zvolili jsme si velké věci ne proto, že jsou snadné, ale proto, že jsou těžké!" Už to není ono, linku to má, ale také to dokáže sklouznout i k frašce. Suma sumárum průměr. "A já chci věřit, musím věřit..." ()

Baron Noktur

Bohužiaľ revolúcia sa nekonala. Carter si zabil seriál a zabil aj mytológiu, zabil všetky časti v predchádzajúcich sériách a zabil aj nádej na ďalšie časti v klasickom duchu. Chris Carter Akty X zrodil a nakoniec ho aj sám zabil. Je mi veľmi smutno. Mytológia Akty X je definitívne ukončená, všetko je vysvetlené. Odteraz žiadne I want to believe nebude, už žiadne naháňanie za mimozemšťanmi, za mužom s cigaretou, žiadne záhady spojené s konšpiráciami nemôžu byť, všetko je odhalené otrasnou pointou. Čo vlastne chcieť viac od Akty X? Aby Mulder začal naháňať mimozemšťanov? Načo? Sága skončila, hoci hrozne. 9 sérii seriál krásne budoval mytológiu najtajomnejšiu, len aby ju v dvojčasti My Struggle tak potupne zničil. Akty X už nemajú žiaden zmysel. Ani budúce časti, ani bohužiaľ tie, ktoré tak milujeme. 10 seria nemala nikdy vzniknúť. ()

Likan7

Chápu, proč byli fanoušci nasraný. Čekat takovou dobu na další Akta X a dostat tohle, tak by mě kleplo. Nechápu, proč hlavní příběh série, který je rozdělený na 2 díly, první a poslední, nenechali na celou sérii. Je dostatečně atraktivní a nedošlo by k těm čtyřem failům mezi nimi. ()

bearmeedek

Po mnoha letech se vrací původně zcela uzavřený projekt. Filmová společnost se nechala přemluvit a byla natočena nejkratší série o 6-ti dílech. Každý díl je v jiném duchu. Nová série nijak neohromí, ale zároveň svým fanouškům nabídne známé postavy a návrat k některým otázkám. Druhá epizoda je slušný hororek, ta třetí spíš parodie. Závěr série si hraje na apokalyptický film a zachránit lidstvo může jediná osoba, a ta to samozřejmě zvládně. Tady to asi s důvěrou diváka trochu přehnali. Jinak je to dobře natočené, důraz na detaily, skvělé masky, perfektní scéna s výbuchem v galerii po teroristickém útoku. ()

Gardenboy

Jediný dobrý diel? Slabé, veľmi slabé. Mytologické diely jak z pendolína, čo tam robila "vtipná" epizóda a dva scenáristicky veľmi slabučké diely. Takto si comeback nepredstavujem. ()