Po návrate z emigrácie (od r.1974) v novembri 1989 sa Němec vrátil k námetu z konca 60.rokov- ku Klímovej novele Utrpení knížete Sternenhocha, avšak s odstupom od predlohy a až paradizujúcim nadhľadom. Mladé knieža sa ožení s dcérou vojenského vyslúžilca, tá však prejavuje odpor a končí v hladomorni. Knieža, zmietané láskou a výčitkami, zošalie, odmieta jej smrť a miluje sa s rozkladajúcou mętvolou. Dieťa - plod ich jedinej noci lásky - záhadne zmizne, aby sa objavilo na pohrebe rodičov ako položena-polomuž s dvoma hlavami, ponášajúcimi sa na hašterivých rodičov. (oficiální text distributora)

dannyfe odpad!

V 90. letech dostal režisér peníze na každou sračku co existovalo. Tohle nemá s filmováním nic společného. Nechápal jsem když jsem se na to nedávno díval v Tv , že i toto někdo může natočit. Režisér a scenárista nechal soudnost, intelekt a filmové umění někde na pláži v USA odkud se vrátil z emigrace. ()

aannemer odpad!

Totální krávovina a sračka na entou. A tomuhle dekorovanému režisérskému individuu se nelíbí, že Renč dostal stejnou medaili za zásluhy, jako kdysi on od Havla. Je to komedie ()

kokofek

Snaha vytvořit něco co tu ještě nebylo,šokovat a provokovat.Bohužel nemusím herectví Viléma Čoka,který je pořád stejný. Možná snad s odstupem času. ()

MrKrahujec

Tenhle film by vlastně ani nemusel být tak špatný, ale pan Němec bohužel příliš častokrát ucukl. Chápu, že se ve výsledku lekl toho, natočit smrt Sternenhochova novorozeného syna opravdu tak, jak ji Klíma popsal, ale nahrazovat to nějakou pouťovou dvouhlavou figurínou... to už sráží úroveň někam ke Kabaretu u dobré pohody. Dále Vilém Čok se na hlavní roli sice dokonale hodí vizáží, ale s tím hereckým talentem je to prostě slabší, navíc mu ani režisér nepomohl tak, jak by mohl (zcela zbytečně zpackaná scéna první audience knížete u otce Daemony). Pořád jsem si tak musel představovat, jak by tuhle roli asi zvládl třeba David Vávra, který by obličejem vyhovoval stejně dobře a postavou i talentem mnohem lépe. Bolek Polívka se tady se svou rolí minul dokonale, ale to není až tak jeho vina, s touhle postavou, jak je popsaná v předloze, opravdu neměl společného absolutně nic. Co tedy zbývá? Minimálně Chýlková, která padla Klímovi do noty přesně, ta je velkým plusem. Vyhovoval i pan Landovský, překvapivě i Bartoška a Abrhám, který snad jako jediný hrál opravdu zcela "Klímovsky". K mému ještě většímu překvapení se povedlo i použití žižkovského vysílače, jehož obludnost a šerednost tím získala nečekané vysvětlení. Prostě asi takhle - tohle by byl docela slibný nácvik, ale na skutečné zfilmování tenhle geniální román ještě čeká. A diváci s ním. ()

moriero odpad!

Na téhle zhovadilosti je nejlepší pouze hudba Jana Hammera - hlavně Seeds of life, kteroužto písničku pozvedl na vyšší level hlas paní Kubišové. Jinak v tom vidím naivní polistopadovou euforii, kdy nám konečně komouši nemůžou kecat do kumštu, takže si smíme natočit, co chceme. A já celý život toužil vidět, jak si pan Landovský utírá prdel. Ještě mi tam chyběl hnědý proužek na toaleťáku... udělám dohodu se svým mozkem, a za vytěsnění tohoto ehm - filmu?- nebudu 6 měsíců chlastat. ()

sikky odpad!

Stále jsem čekal, zda bude alespoň nějaký zajímavý děj. Nedočkal jsem se, za zmínku stojí jedině Abrhám v roli jakéhosi Quasimoda. ()

robbez

Ladislav Klíma vytvořil fantasmagorii, která ovšem měla filosofickou hloubku. Tento film je pouze úchylnou fantasmagorií v postmoderních kulisách. ()

Martina_K

Na zpracování mé oblíbené knihy jsem vyrazila do kina a nestačila jsem se divit. Něco tak trapného, hloupého a úchylného jsem tedy ještě neviděla. A nemohli to zachránit ani mí oblíbení herci. ()

Kaylar

Pokud si odmyslím otřesné ozvučení filmu, nepřijde mi, že si zaslouží až tak nelichotivé hodnocení, jaké zde získal. Pro mě má snímek své kouzlo, ať už se jedná o vizuální ztvárnění fiktivního knížectví nebo o herecké výkony Viléma Čoka a Ivany Chýlkové, jakož i některé bizarní postavy a postavičky filmu. Navíc jsem přesvědčena, že se tvůrci i herci při jeho natáčení královsky bavili. Podotýkám, že knižní předlohu neznám, a proto mé hodnocení není ovlivněno její znalostí a možností srovnávat. ()

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů