Červený trpaslík

• Velká Británie Red Dwarf
Velká Británie, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

Série(13) / Epizody(74)

morfas

Odzbrojující humor a můj nejoblíbenější seriál. *** Kryton: „Co byste z toho měli? Dali byste v sázku život kvůli androidovi? To je ta lidská vlastnost, které se říká... přátelství?“ Lister: „Nech si ty startrekový pindy takhle brzo po ránu.“ *** Ale teď vážně. Pokud máte pocit, že jste na dně, tohle je seriál, který Vám může pomoci se z toho dna odrazit. STAR-TREK! ()

LakiyL

Po prvej časti si vravím: what the fuck? Postupom času som si ale postavy obľúbil a sledoval som seriál rád. Mal veľa svetlých momentov, no mnohokrát som časť len presedel s miernym úsmevom. Aj preto sa mi veľmi ťažko hodnotí. Najlepšími postavami sú určite Rimmer, Kryton a Kocour :) .Lister bol v podstate najhlavnejšou postavou (ak sa to tak dá nazvať, účinkoval v každej časti) no prišiel mi najmenej sympatický. Nečudujem sa, že Red Dwarf sa stal kultovým seriálom, no ja medzi jeho oddaných fanúšikov nepatrím. ()

dawid

Kult, který jsem nepochopil - tenhle seriál jde buď milovat nebo nenávidět. Já bohužel patřím do té druhé skupiny, nemůžu za to... Ale jo, tak jednou-dvakrát za díl jsem se i usmál, to je ale vzhledem k žánru sitcomu zatraceně málo. Pro mě totální opak genialit jako jsou IT Crowd nebo Black Books (kde jsem se smál pořád a nahlas). Mě totiž nebaví nejen to prostředí ani postavy, které jsou mi takřka odporné. A nerozumím ani zdejšímu vysokému hodnocení, což ale neznamená, že je Red Dwarf hloupost. Jen to vůbec není moje krevní skupina. ()

rottik-cb

„Tohle je skutečnost? A jak to můžeme vědět?“ „Není to fuk? Všechno je ulítlý, ať jsme, kde jsme.“ Kultovní seriál, který přes stále stejné vtipy, brutální trhliny v ději a občasnou nechutnost nepřestává bavit. Dřív jsem hodnotila za 5, po opětovném zhlédnutí všech dílů (ve zkouškovém, samozřejmě) o jednu hvězdičku snižuji. Přesto je to pořád srdcovka. Nevěřte lidem, kteří říkají, že holky nemají rády sci-fi :) Z herců vyzdvihuji Chrise Barrieho v roli Arnolda Rimmera, jeho mimika, ale i celková gestikulace je neuvěřitelná! Poznámka: uživatel Marigold bohužel neměl pravdu a Červený trpaslík neskončil v nejlepším. Fanouškům doporučuji ignorovat existenci úděsné 9. série a přejít rovnou na dobrou 10. :) ()

departed

Neptejte se mě proč, ale já to ze začátku vůbec nemusel. Jenže jsem se k tomu díky hypu ze všech stran dostal, překousl počáteční nechuť a hle, stal se z toho můj druhý nejoblíbenější seriál. Námět je skvělý, posádka sympatická, gagy k popukání chytré, jednotlivé díly dostatečně zábavné a občasnému citování replik se holt už asi nikdy neubráním. Až takhle jsem si to oblíbil. Hodnoceno: 12 sérií. ()

Rimer545

Seriál, který provázel mé dětství a provází mě do ted. Má to originální nápad, hodně humoru a hlavně hodně dílů. Seriál mám do ted na DVD všechny díly. ()

strixa

Je to zvláštní, když jsem viděla před asi 5 lety pár dílů, vůbec jsem se nechytala. Nepřišlo mi to ani vtipný, ani jakkoli jinak přitažlivý a bez pointy. Teď se to snažim svýst na to, že jsem byla ještě příliš malá, že to dávali v pátek pozdě večer, když už jsem byla mrtvá a že jsem to viděla hoodně rozkouskovaně...Jelikož když jsem se do toho znovu zakousla asi před rokem, tak jsem se do tý neuvěřitelný trojky téměř zamilovala. Všichni maj geniální hlášky (mimochodem - velmi dobrej dabing!), dobře hrajou, nápady se sice lehce opakujou, ale pořád je to zábavný. Ještě pořád mám část před sebou, ale už teď tomu musim přiznat nepochybný kvality, který jsem předtim nějak nedokázala ocenit. ()

AweDuckling

Deset hvězdiček z pěti. Při málokterém seriálu jsem tak často brečela smíchy, jako při RD. Moje srdeční záležitost a spolehlivý lék na špatnou náladu. A přiznám se: naprosto miluju ten český dabing. ()

LadyPig

Věc názoru. Já se prostě nebavím, humor mi nic neříká, nepřijde mi to vtipné ani zábavné. Odpad tomu nedám, jelikož to není žádná trapárna ani tak. Ale víc než jednu hvězdičku udělit nemůžu, bohužel... ()

lyinx

Mám rád humor. Mám velmi rád britský humor. Ale nemám rád Red Dwarf. Celé mi je to tak hrozně nesympatické a často trapné... Respektuji, že ten seriál je tam kde je. Několikraát jsem tomu dal šanci ale my kamarádi prostě nebudeme :-) ()

apollines

Když jsem byl menší, nebyl jsem schopen pochopit ten potenciál. Teď už jsem ale starší a názor? Naprosto geniální seriál. Jsou tam i malé chyby, ale ty prominu. Shlédnuto několikrát a stále to má říz... ()

smajly

Britský humor je velice specifický. Já sám jej ve velké míře zas tak moc nemusím...ale tady je to jiná. Už to pro mě ani není parodie na sci-fi seriály, ale svébytný a originální seriál, který díky výborným hercům baví i po opětovném koukání. Škoda jen, že dílů zas tak moc není, ale jak praví klasik, v nejlepším se má přestat. Revival v podobě třídílného zpátky na zemi se mi nelíbil, proto se trochu obávám plánované 9. série. Jinak ale vzdávám hold břitkým přirovnáním /Eso/Rimmera jako: "Kápnul jsi na to, tvoje myšlení je rychlejší než děcko po prvním kari". Klobouk dolů 90%. ()

Megynka

Jak napsal Galandriel, tento seriál buď musíte milovat nebo nenávidět. Bohužel patřím k té druhé skupině. Seriál mě neoslovil, opravdu jsem se snažila a dívala se asi na 20 dílů, ale absolutně nic mi nepřišlo vtipné, navíc prostředí, ve kterém seriál je se mi taky vůbec nelíbí. ()

celticek

A1..samozřejmě v českém dabingu, v angličtině jsem to neviděl a ani po tom netoužím..Já hraju na kytaru? Má snad moje hlava tvar legrační kostky ledu? :DDD ()

Jacccob

Zapomeňte na Big bang, Přátele nebo HIMYM, král všech komediálních seriálů je tady. Takhle chytrý a chytlavý humor nikde jinde nenajdete, a pokud ano, tak jen protože to obšlehli od tohoto veledíla. Kult jako hrom, každá postava je geniální, a ty hlášky a dialogy jsou jedna velká dokonalost. "Viděl jsem westerny, umím mluvit kovbojsky, řeči nechte na mě........ bílé víno a minerálku prosím." ()

Talina

Abych řekla pravdu, z počátku jsem se na to moc koukat nechtěla...říkala jsem si, že je to starý seriál, že to bude něco jako M.A.S.H.(ten seriál nesnáším), ale opak byl pravdou, a já bych si možná i za ty domněnky nafackovala, protože tohle je prostě božské dílo! Zbožňuju Listerovo "Rimma" a Catovo "How am i looking" a Krytonovo "Smííg híííd" -> prostě všecko! A i když tady někdo chválí český dabing, tak když jednou uslyšíte originál, té české snaze se jen opovržlivě smějete... ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019