Herkules

• USA Hercules: The Legendary Journeys (více)
USA / Nový Zéland, (1995–1999), 81 h 24 min (Minutáž: 44 min)

Kevin Sorbo, Michael Hurst, Kevin Smith, Jeffrey Thomas, Bruce Campbell, Lucy Liu, Simone Kessell, Hudson Leick, Anthony Ray Parker, Brenda Kendall (více)

Série(6) / Epizody(111)

Toto je příběh z dávných časů. Z času mýtů a legend, kdy antičtí bohové byli malicherní a krutí a stíhali lidstvo útrapami. Jen jeden člověk se jim dokázal postavit. Herkules! Herkules vládl magickou silou, jakou do té doby svět neviděl. Ta mohla být překonána pouze silou jeho srdce. Cestoval zemí všude tam, kde se objevili přisluhovači jeho všemocné nevlastní matky Héry. A kdekoliv se objevilo zlo, kdekoliv trpěli neviní, tam se objevil i... Herkules! (monolog)

MM_Ramone

Autori starých gréckych povestí o Herkulesovi a jeho dobrodružstvách sa musia v hroboch obracať, ak vedia o tomto príšernom TV seriáli. Hneď na prvé pozretie mi bolo jasné, že to je stupidný lacný gýč. Dobre, že tam nepobehujú v zipsových bundách a s náramkovými hodinkami. Ku atmosfére antiky a mystického sveta to ani neprivoňalo. * ()

2Pac

ono sa to dalo pozerat zo zaciatku.bolo to neokukane a pouzivane triky boli na akej takej urovni.Po prvych 10 castiach tvorcovia zjavne setrili a dosli im napady,zacali pouzivat az prilis fantasy mixy, ktore cloveka s IQ nad 100 pri ich sledovani bolia a zanechavaju trvale stopy na psychike a sedej kore mozgovej. ()

Davies182

Strašlivé seriálové béčko a zároveň veliká láska mého mládí, zvláště co se týče předcházejících filmů. Tento seriál jsem bezmezně miloval a dlouhé roky jsem si nenechal ujít jediný díl. Minimálně natáčecí lokace byly úchvatné. ()

Phobia

Před 14 lety bych přidala dvě hvězdičky, jenže před 14 lety jsem byla hloupoučký teenager a demenci různých filmů a seriálů jsem příliš nevnímala. Seriálový Herkules je naivní a debilní po všech stránkách, blboučká podívaná pro průměrné americké dítě - násilí v soft podobě, Sorbo akorát v jednom kuse rádoby efektně rozdává rány a kopy na všechny strany, ale nikoho nezabíjí, kapka krve neukápne, aby děti (přesněji jejich prudérní rodiče) nebyly pohoršeny či snad šokovány. Pokud budu chtít řeckou mytologii, vykutám z knihovny Petiškovy báje a pověsti, americkými parodiemi nemá smysl ztrácet čas. Ovšem kdysi jsem holt byla mladá a blbá, proto ze sentimentu dávám 20%. EDIT: Poté, co jsem viděla několik minut ze současných českých telenovel, musím "Herkula" přehodnotit, proti "VéKáVéčkům", "Ordinaci v Růžové zahradě" a podobným ultrazblitkům je "Herkules" inteligentní a zábavný seriál. 30% ()

Hrabka

Herkules a Xena - největší bouchači mého dětství. Jejich příběhy jsem sledoval poměrně často. Napětí, akce a laciné příběhy mně kdysi dávno bohatě stačily. A Xena byla rozhodně lepší. Čím to asi bylo? :-D 45% ()

paascha odpad!

V něčem takhle stupidním a debilním by neměl Sorbo zůstat sám. Měl by tu hrát i Lorenzo Lamas, Cucek Noris a David Carradine. Určitě by se tu neztratil ani Nic Cage nebo Pišta Segal. O něčem svědčí i to, že tento seriál byl zdrojem pro snad ještě větší kravinu jménem Xena. Ta ale alespoň měla kozy a ráda je ukazovala, ale co silák Herkules? 2 bachy: chudáčku ()

JohnnyD

Kým si to držalo serióznu tvár, pobehovali tam monštrá a nebola z toho trápna groteska, tak sa to dalo. Ba dokonca sme to ako deti zbožňovali. ()

Indiana

Na první díly (těch prvních pět pilotních, co trvaly asi dvě hodiny, ty seriálové mě už nezajímaly) jsem se jako malý díval a docela se u nich bavil a Sorbo byl v dětství jeden z mých nejoblíbenějších herců (i když dnes vím, že to je kašpar). ()

Stegr

90% - Nejlepší z nejlepších byl Hercules. Ještě teď mám v živé paměti, jak jsem den co den byl v 16.35 připraven u televizní obrazovky a netrpělivě čekal, až už konečně skončí reklamy... ()

salahadin

Od příjemně hloupé podívané k martyriu...a to velmi brzy, už po pár dílech. Sorbo asi nestudoval na Sorbonně, k snídani má sorbent od firmy Sorboss s.r.o. nebo sorbát draselný (syntetický konzervant)...zkrátka výrobní fantasy značka Sorbo nefunguje ani s podpůrnými prostředky. ()

Allien.9

Herkula jsem milovala a jako malá jsem nevynechala snad jediný díl. Dlouhý cool slogan, který provázel úvodní titulky umím i po těch letech celý nazpaměť. Takže mi nezbývá než hodnotit čtyřmi hvězdičkami... Dala bych i pět, ale pozdější přehnané díly s "nesmrtelným" Ioalem byly na sebevraždu.:-D ()

Idaho

Ačkoliv jsem jako malý četl řecké báje a pověsti dokolečka, tahle věc se mi docela líbila. Chraň bůh, abych v tom hledal nějaké Řecko, ale zábavu na všední odpoledne, kdy na vesnici nebylo kam jít, proč ne? ()

mzss1

Když jsem byl malý, tak jsem tehle seriál docela bral, viděl jsem ho až na pár výjimek celý. Hlavní hrdina Kevin Sorbo výborný. Pár dobrých kousků a bojů zde bylo. Nic víc už si nepamatuji a nic mi to neříká už. Takže ve výsledku kriticky a objektivně hodnotím na silný podprůměr. Tudíž na 34% = ** ()

kingik

Většinou mě díly bavily pro svoji nápaditost. Některé díly byly dokonce perfektní. Seriál se nebral moc vážně a to na něm bylo sympatické. Kevin Sorbo v roli Herkula na diváka pomyslně pomrkával a tak řada jeho dobrodružství byla spíše vtipná než napínavá. Z dnešního pohledu si asi divák žádá víc, ale neexistuje seriál, který by na antické postavy pohlížel až v rovině parodie a přitom zachovával dobrý vkus. Produkční dohled Sama Raimiho byl na přijatelném výsledku znát a svému bratrovi Tedovi v seriálu pár roliček věnoval. 60% ()

MaedhRos

Byla to pitomost, ale bavila mě. S postupem času se to navíc přestávalo brát vážně - a tvůrci občas přicházeli s geniálně švihlými nápady. Ares jako bůh lásky v paralelním universu... Apollon brázdící vzduch na cool prkně... Hurst jako prsatá učitelka tance... a výtvarná soutěž s hláškou "nekopíruj, Xeroxi"... A málem bych zapomněla na cool Vlada Ţepeşe tuším v poslední epizodě... Krása...:-))) K dokonalosti tomu chybí jediné - mělo to být náležitě švihlé už od začátku. ()

Carol Pifková

Keď som bola malá tohoto seriálu som sa nevedela nabažiť no dnes už mi príde nezaujímavý a mnohé veci nezmyselné pretože vtedy som tomu nechápala a zdalo sa mi v ňom všetko super. Dávam 3* ()

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

22.03.2013

Byl vydatnou posilou v Rychle a zběsile 5. Vlastně kdykoliv byl na plátně, kradl si show pro sebe (není divu, že právě on měl privilegium pronést jedno povolené „f*ck" v PG-13 filmu). Drsný agent… (více)

Další fantasy geroj chystá návrat

Další fantasy geroj chystá návrat

24.11.2009

Údajně povedený /233940/>Solomon Kane si pořád ještě nenašel amerického (a světového) distributora, nového Conana začne Marcus Nispel natáčet až na jaře v Bulharsku, ale už jsou tu plány na… (více)

Starověký Řím na plátnech i obrazovkách

Starověký Řím na plátnech i obrazovkách

01.04.2009

Nikdo neví, odkud ta móda najednou přišla (vždyť posledně tady byl průšvih s názvem Poslední legie), ale najednou filmové a televizní tvůrce ohromně zajímá antický Řím. Kromě plánovaného… (více)

Lev, čarodějnice a druhý díl

Lev, čarodějnice a druhý díl

28.11.2006

Popularita střapaté anglické siroty s jizvou na čele a úspěch filmové adaptace legendární trilogie Pán prstenů to byly hlavní impulzy, které před před pár lety spustili mánii po všem, co by se dalo… (více)