Je tomu už dávno, co hvězdný motocyklový kaskadér Johnny Blaze (Nicolas Cage) uzavřel smlouvu s ďáblem, aby tak dokázal ochránit lidi, ke kterým má nejblíže - svého otce a dětskou lásku Roxanne (Eva Mendes). Nyní si však ďábel přišel vybrat svůj dluh. Přes den Johnny zůstává špičkovým kaskadérem, ale po setmění se mění v Ghost Ridera, jehož údělem je lovit rebelující démony. I přesto, že je nucen bezvýhradně plnit ďáblovy rozkazy, rozhodne se se svým osudem bojovat a využít své prokletí a nově nabyté síly k tomu, aby ochraňoval nevinné. (HBO GO)

genetique

Na 'Ridera' som sa tešil porovnateľne ako na 'Transformers', no po zmietnutí kritikou, svetovým aj tuzemským hodnotením som sa rohodol nevyhodiť za kvalitné kino pol môjho týždenného vreckového a teraz toho ľutujem. Ľútosť síce obchádza také aspekty akými sú herecká vyspelosť, scenáristická logickosť a zhmotnenosť postáv, no to mi v tomto zábavnom kúsku, ktorý predviedol Cage a spol. viac-menej neprekážalo. Sklamaný som bol viac z nijak zvlášť prevedených súbojov a ukrutne trápnou, no musím povedať doslova debilnou lebkou, ktorá je to prvé, čo si na 'ohnivákovi' divák všimne. Každopádne som bol ale prekvapivo spokojný a budem rovnako ak sa pokračovanie rozbehne. Cage na to kažodpádne ešte má a na svoj vek vyzerá bohovo akčne. 80%. ()

Madison

Po dopozeraní tejto snímky mnou preletela jedna otázka: ,,Mám vôbec rada komiks?" Došla som k záveru, že áno, pretože to by som v tom prípade nezbožňovala Batmana a iných kultových hrdinov. Dokážem tolerovať filmy prispôsobené len na efekt a sama sa takým filmom nevyhýbam. Ale čo malo, preboha, znamenať toto?! Ak si režisér myslel, že divák čoby inteligentná osobnosť tešiaca sa na plnohodnotný zážitok, je schopný uspokojiť sa len s výdatnou porciou pekných (a postupne otravných) trikov, tak musím skonštatovať, že "divácky" záujem nebral tak celkom vážne. Jeden z tých filmov, pri ktorých by som s radosťou ignorovala pocit, že to celé vzniklo len ako obyčajné dvoj-hodinové pobavenie bez štipky relevantných nápadov, postrehov a inteligentného scenára. Ani filmový labužník nemôže "skúsnuť" všetko. ()

zelvopyr

Ta ženská se mi líbí (v obličeji, ty prsa jsou trochu moc), od Cage jsem si nic nesliboval, protože žádný herec není.... tak jsem čekal, že půjde o bezproblémovou trojhvězdičkovou zábavu.... no ale bylo to trošku topornější a nelogické, a efekty mě skoro uváděly v smích... ()

Eliott

50% zhruba odpovídá. Efekty a akční scény jsou často nedostačující, ale rozhodně to není špatný film. ()

3DD!3

Mark Steven Johnson je přímo neskutečný babral. Zmršil snad všechno z čeho se dalo vykřesat napětí a temnota komiksu. Jediné co křesal on, byli vtípky, některé přiznávám byli někdy dobré, ale většina spíš ne. Cage si roli užil, jen co je pravda a jeho přehrávání (muselo to být úmyslné jinak si to nedovedu vysvětlit) je místy i zábavné. Triky se moc nepovedly. Na to, že se na nich pracovalo přesčas je to vlastně docela žalostné. Většina démonů vypadá digitálně až běda a sám Ghost Rider má občas velké rezervy. Je tu sice pár "must see" věcí (ghostrideří motorka a kůň jedoucí bok po boku), které se povedly, ale na to jaký potenciál GR měl je to moc špatné. ()

Hitman_47

Ono je škoda, že je to spíš komedie...Ghost Rider by mohl být o dost lepší, kdyby byl stylizován jako horrorová akční jízda. Co se týče Cage tak jeho výkon je holt hodně závislý na celkem hloupém komediálním scénáři, proto hlavně v první půlce se pořád snaží být neuvěřitelně vtipný....ve chvílích, kdy o to nikdo neusiloval, tak mu to celkem šlo. Určitě je to zprasení předlohy, ale jelikož jsem z předlohy viděl všehovšudy jeden sešit, tak mě to až tak moc střeva netrhá ;) Já se nenudil a scény s Ghost Riderem samotným byly natočeny celkem dost zručně...ostatně, já byl jeden z těch, kterým se i trailer líbil. Ovšem kdyby se náhodou točilo pokračování, tak bych to pro jistotu nechal na někom jiném, než na MSJ. Přeci jenom...Ghost Riderovi očividně PG-13 a komediální přístup moc nesluší. ()

Le_Chuck

Že sa na panďulákov s horiacimi hlavami nechodí kôli príbehu je mi jasné, že budú mať nejakú tú traumu, aportujúcu motorku a nebúde chýbať mentor šedivý vlas a nevinný kučeravý černoušek prežijem. Ale aby som čakal hodinu 20 na prvú "akú-takú" akciu je silná káva aj na človeka, ktorému sa páčil Daredevil. Trapné, smiešne, bez nadsádzky ani o pol hviezdy lepšie ako tragický Covenant. Že komix, pche. 30% ()

kitano

Nebyť jedného starého kovboja, dám tomu odpad. Je strašné, do akých kravín dokážu hollywoodski producenti vraziť prachy, ak je niečo v kurze. (2/10) ()

Kaka

Nejstupidnější komiks za posledních několik let s nehorázně tlemícím se Nicolasem Cagem, jehož příčesek je zajímavější než on sám. Ghost Rider je absolutně nulový a Johnson je lůzr první kategorie. Dalo se vymačkat aspoň něco, přece jen tématicky to není tak úplně zabité. Ovšem to by si Johnson nesměl hrát na rádoby borce, který dokáže efektně pospojovat romantiku (nic moc), akci (málo) a mysterióznost (k smíchu). Rádoby mýtický děj opředený legendami je asi stejně záživný, jako řádění samotného Ghost Ridera. A to nemluvě o faktu, že režisér vykrádá kde se dá (kdo v závěru nevídí Bladea, nechť si koupí brýle). Nějak extrémně to nevytrhne ani nehorázně rajcovní Eva Mendes. A ta tuna trapných klišovitých keců všude kolem ? To tu dlouho nebylo. ()

Lavran

Mnohdy se se smíchem přistihnu, že i po tolika "sračkách" stále nestačím žasnout nad nespoutaným umem některých režisérských vizionářů. Johnson je přímo diletantský ďábel! Ghost Rider se může směle zařadit do čela anti-logického hnutí, kde bude kralovat ještě dlouhá léta po zániku světa (vlastně i vesmíru). Haj hou ()

viperblade

Trailer jsem viděl v kině a řekl jsem si : "To by mohlo být super!" Pak jsem to viděl na DVD. Jsem rád, že jsem ušetřil nějaký ty prachy a nešel do kina. Byla by to škoda... zklamání, hlavně Nicolasi, máš takové role zapotřebí? ()

castor

Mark Steven Johnson zřejmě na filmové škole prospal několik lekcí. I scénář si napsal sám, takže můžeme kopat jen do jedné hlavy. Vizuálně poměrně zajímavý, režijně nedovařený, romanticky klišovitý a scénáristicky naprosto debilní!! 30%. ()

MM_Ramone

Z času na čas si rád pozriem filmovú adaptáciu nejakého komiksu. Zvlášť, keď to pochádza od ľudí z Marvel Studios.Tento krát som siahol po titule "Ghost Rider". Nebol som sklamaný. Dostalo sa mi toho, čo som očakával. Jednoduchý príbeh, dobré filmové efekty a Nicolas Cage meniaci sa na démonického horiaceho skeletona; nezničiteľného lovca na pekelne silnej motorke. Zapredal svoju dušu diablovi a preto mu musí slúžiť ako "Ghost Rider". Tento príbeh by sa dal určite spracovať omnoho surovejšie, temnejšie, ale aj v tejto podobe kindercomix popcornu je stráviteľný. *** ()

D.Moore

Režisér Daredevila se vrátil a sklidil stejný úspěch jako onehdy s latexovým čertem. Ach, ta ironie. Ghost Rider je trapný. Neskutečně. Do odpadových pekel jsem ho neposlal jen proto, že si to film tak úplně nezaslouží. Hlavní vinu očividně nese Mark Steven Johnson, který by nebyl schopný zajímavě natočit snad ani scénář Forresta Gumpa, kdyby se mu nedejbože dostal do rukou. Pakliže se jeho nudnému režisérskému stylu všechno a všichni ostatní přizpůsobí (a vzejdou z toho mdlý Nicolas Cage, který přitom byl ideální castingovou volbou, tupě vypadající a jednající, ačkoliv krásná Eva Mendes, směšný Peter Fonda a debilní záporáčci), nemůže vzniknout nic dobrého. Jen rádoby drsňácká podívaná, která dokáže potěšit snad jen skalní milovníky motorek a kožených bund a řetězů, mezi něž ovšem nepatřím.__P.S. Neskutečně mě rozesmíval Sam Elliott, jenž si podle všeho zopakoval postavu z Big Lebowského (ať už o tom věděl nebo ne). ()

Niktorius

Ghost Rider mě přesvědčil, že Fantastic Four si tři hvězdičky zaslouží. Vážně nevím, co by v Ghost Riderovi stálo za pozornost. Maximálně tak dva záběry by se našly (přeskakování vrtulníků je cool), jinak je to nuda, šeď a k tomu blbost na kvadrát. Nicolas Cage je dobrý herec, takže nechápu proč v poslední době předvádí tak neskutečně tupé kreace v neskutečně hloupých filmech. Po naskočení závěřečných titulků vyvstane zásadní otázka: Byl směšnějších ten Cageův příčesek, nebo ta hořící lebka jeho démonického alter-ega? ()

Spooner

Tak Steven Johson celou dobu řikal, jak hodně má komicsovou předlouhu rád a že jí určitě neudělá ostudu. Tak tomuhle se nelze nezasmát. Ghost Rider totiž svými "kvalitami" dosáhl až na samé komicsové dno, které doteď měla pod palcem Catwoman. Ghost Rider je ale ještě horší. Prvních 15 minut jsem si připadal jako v nějaký telenovele, protože to byla fakt hrůza. Nakonec to ale byla skoro nejlepší část filmu, protože pak už přišlo neředěný peklo. Dementní postavy, ještě dementnější dialogy, příšerné triky i scénář. Cage by měl po tomto výkonu radši chodit kanálama a Eva Mendes vůbec poprvé není krásná. Na to už musí mít člověk fakt "talent", aby dokázal tolik věcí sprznit. No a Johnson ho evidentně má. ()

2Pac

Jednoduchy "machovsky" filmik, ktory (aspon dufam) ze nemal ambiciu, utocit vyssie ako na primarnu nervovu sustavu. Ako Lima vtipne poznamenal ,,urceny na domace zuvanie"... ()

petero

Mark Steven Johnson ma tentoraz až tak nepotešil ako v prípade Daredevila. Ghost Rider je podobne ako Ultraviolet preefektovaný a pozerať sa na súboje dvoch digitálnych postáv postráda potrebné grády a charizmu hercov. Celé je to nejaké divné, nemastné neslané a nedotiahnuté. Namiesto očakávaného krvavého hororu som dostal rozprávkový žvást. ()

Reiniš

Zbytečný a hloupý film, který mě připravil o dvě hodiny života. Říkám si, jestli je sledování podobných snímků vůbec ještě zábava. Cage je loser a tvůrci v Hollywoodu by už mohli konečně začít používat hlavu a ne jenom vyhazovat peníze za takovýhle kraviny. Filmy podle komiksu mám rád a třeba i mnohými zatracovaný Daredevil se mi líbil, ale tohle je silný kafe (břečka) i na mě. ()

Nicholas Cage jako temný Spider-Man

Nicholas Cage jako temný Spider-Man

05.07.2018

Nicolas Cage (Skála, Tváří v tvář) už má s komiksovými filmy nemalé zkušenosti. Zahrál si Ghost Ridera, skvělou roli ztvárnil v Kick-Ass, a Tim Burton z něj kdysi málem udělal Supermana. A teď – teď… (více)

Komiksová kázeň Sama Mendese

Komiksová kázeň Sama Mendese

31.10.2008

Fámy, drby, klepy

Fámy, drby, klepy

07.09.2008

Krotitelé duchů 3, Ritchieho Sherlock Holmes, Ghost Rider 2 a čtvrtý Shrek se setkali v dnešní novince, která je sice plná různých dohadů, ale bulváru a bizarnostem typu „Cher v roli Catwoman“ se… (více)

Kazatel je mrtvý

Kazatel je mrtvý

28.08.2008

Nelekejte se, tohle není další nekrolog. Neumřela žádná osobnost. Umřel projekt. Ultradrsná komiksová série Preacher (pár dílů vyšlo i v češtině) o odpadlickém knězi, který putuje Amerikou, válčí s… (více)