Je tomu už dávno, co hvězdný motocyklový kaskadér Johnny Blaze (Nicolas Cage) uzavřel smlouvu s ďáblem, aby tak dokázal ochránit lidi, ke kterým má nejblíže - svého otce a dětskou lásku Roxanne (Eva Mendes). Nyní si však ďábel přišel vybrat svůj dluh. Přes den Johnny zůstává špičkovým kaskadérem, ale po setmění se mění v Ghost Ridera, jehož údělem je lovit rebelující démony. I přesto, že je nucen bezvýhradně plnit ďáblovy rozkazy, rozhodne se se svým osudem bojovat a využít své prokletí a nově nabyté síly k tomu, aby ochraňoval nevinné. (HBO GO)

-OverLord-

Neni to hroznej film, ale ani to neni nic extra. Kdo to drží nad hladinou je skvělej Nicolas Cage a celkově je to taková pohodová a docela slušná komixová podívaná. Nevím, co byste z toho chtěli vymáčknout víc. ()

HAL

Tak matný a nezajímavý film, že si z něj už po krátké době vůbec nic nepamatuju, takže k němu ani nemám co víc napsat. Snad jen že mě asi nesral úplně intenzivně, to bych si ho pamatoval víc. ()

mzss1

Ale jo, bavilo mě to. Zajímavý příběh, který mě chytnul. Dobrá akce, trošku střeštěnost, Mendes bavila, hudba dobrá. Takovéhle role se k Nicolasi Cageovi nejvíc hodí. Film mohl být akčnější a velkolepější, ale nevadí. 80% = **** ()

DJ Obelix

Tak jsem se po dlouhé době přesvědčil, že ne vždy se vyplatí dát na hodnocení na ČSFD. Ghost Ridera jsem si nechal dlooooouho ucházet, nijak mě to po předchozích recenzích nelákal, až jsem si ho pustil jedno nedělní odpoledne jako kulisu k práci na počítači ... kterou jsem po chvíli vzdal a plně jsem se věnoval sledování téhle parádní oddychovky. Ano, je to občas šílený patos, ale ten film se nesnaží hrát si na umělecké dílo, ale naopak svou absurditu dává na odiv. Navíc se ani neřadím do zástupu lidí, kteří nemají v lásce N. Cage, tak jsem si i tohle jeho vystoupení vcelku užil. Ghost Rider je prostě příjemně odsypající jednohubka, která má pár "kůl" momentek a nikoho neurazí. Tedy podle místního hodnocení nejspíš jo. Ale to mně nevadí... ()

Payushka

Musim se priznat - jo, proste se mi to libilo. Ohniva lebka, retez misto bice (wrrraw) a zadek N. Cage (wrrrrrrrrraw)... proste bozi :) Pritom se ale za sebe nemusim stydet - komix duverne znam, jeden mam i doma a nemyslim si, ze jsem nejakej ghostriderovskej negramota. Holt me to chytlo a bavila jsem se. Jedina vytka - ta Mendesova fakt neumi hrat. Mozna by si toho uz mel nekdo vsimnout. ()

Legas odpad!

Šel jsem na Ghost Ridera s očekáváním, že si užiju "guilty pleasure" jízdu, ale dočkal jsem se bohužel jen velice špatného filmu. Ghost Rider vznikl pravděpodobně způsobem "serem na scénář, máme Nicka a hořící lebku". Navíc všechny ty pekelnosti myslí zřejmě vážně. Trocha nadsázky a fungujícího humoru by neuškodila. Příkladem, že to jde, budiž Constantine. Také to není žádný zázrak, ale výsledek je od nedopečeného a neosoleného Ghost Ridera na míle vzdálen. Výčet, co všechno je špatně, by zabral 1 stranu A4, takže Vás tím nebudu ani otravovat. ()

topr harley

Tenhle film měl i světlé chvilky.Nejvíc mě mrzelo že dokázali tak zprznit originálnípředlohu. A Nicolas Cage už mě pěkně vytáčí.Nemůžu si pomoct ale já ho prostě nesnáším. ()

InJo

Další z početné skupiny filmů, u nichž mi ani tak nevadí jejich neskonalá debilita, jako spíš to, že nejsou zdaleka tak cool, jak se tváří (takže ve výsledku jsou spíš k smíchu). Cageovo herecké "umění" jsem zde kupodivu přežil ve zdraví, zato záporáci vedení Wesem Bentleym jsou po všech stránkách tak zoufalí a trapní, až je to k pláči... 40 % ()

Sobis87

Dětinská pitomina...a hlavně naprosto zbytečný film. To radši hodím svoje poslední peníze do krbu, než je rvát do hočícího blbečka na hořící motorce...s hořícím řetězem. Jo a režiséra bych do toho krbu hodil taky ()

Jordan

zvláštnym spôsobom nevyvážený film. úplne vedome, cielene a poučene robené béčko s krásnymi béčkárskymi momentmi, s úplne užívajúcim si Cageom, ktorý si túto postavu užíva a dáva jej potrebnú šťavu, s krásnou Mendes v obtiahnutých šatočkách a krížikom na krku, slizkými béčkovými záporákmi, no pritom s pár veľmi patetickými, nechcene smiešnymi a prehnane brakovými zábermi (úvod s mladým blazeom), nie veľmi vydarenými efektami a možno trochu prehnanou minutážou, predvídateľným klišéovitým príbehom (ktorý je len chabou variáciou na faustovskú tému). príjemné obsadenie (fonda - diabol, elliott - kovboj - už po tristopiaty raz) a uzemnená výprava a hudba. čo ale najviac robí z tohto filmu takú rozpačitú záležitosť, pri ktorej som si na pár miestach hovoril, že to nie je vôbec zlé a na pár miestach zasa, že to je úplne zlé, ktorá kolísa kvalitou z piatich bodov do odpadu, je nevyvážená réžia v spojení s nejasným zámerom (scenáristickým i produkčným) - na jednej strane chceli urobiť "áčko" konkurujúce silnej vlne komixových adaptácií súčasnosti, no na druhej strane cítim aj cielený pokus o "zábavné" béčko a brak, ktorý by sa komixu (a príbehu) tohto typu hodil oveľa viac. ()

Kudly4

Jako celkem pohodička, film jsem včera viděl už po třetí asi, ale hodnocení dávám až teď a musím říct, že i na potřetí jsem to vydržel až dokonce (fakin reklamy). Zábavný akční fantasy s Cagem a s pěknou Mendes. Mně se to líbilo a věřím tomu, že až to někdy opět zastihnu v TV, rád se na to podívám znovu. ()

Anderton

Komentovať Cageovo adrenalínove skákanie medzi filmami takých kvalitatívnych rozdielov nemá zmysel, každá recenzia na tie slabšie začína ťukaním na hlavu, kde zase nechal hlavu (zhorela mu). Ale inak sa nedá. Na komixových hrdinov nemá, len by mu to mal niekto povedať, najlepšie nízke tržby, čo v tomto prípade nevyšlo, film bol velký hit (preboha). Mendes, Bentley a Fonda sú rovnako znudení a nevýrazní. M.S.Johnson spadá do kategórie Anderson a Rattner. ()

Frajer42

Ghost Rider je docela fajn, ale jinak je to tedy pořádná hovadina. Ale jako jo...Když hodně chcete, tak se to dokoukat dá. Sice ten závěr je totální debilita a záporák je téměř čistá 0, ale dokoukat se to skutečně dá. Jen je potřeba od toho moc neočekávat. Celý film naštěstí brzy po dokoukání zcela zapomenete. Lepší * za Nicolase. ()

AppleCore odpad!

Myslel jsem že půjde o totální nářez a vono tohle, naprostá pitomost, trapnej záporák a ještě trapnější konec no prostě špatný. ()

Kothy

Nicolas Cage se snaží zachránit svoji kariéru. Ani komixový hrdina mu k tomu nepomohl. Aspoň že tam hraje pěkná Eva Mendes. :) ()

Fingon

Ale jó, pokusy o humor mě bavily a pravá sranda nastane, když Cageovi chytne hlava, ten zbytek se dá přežít. ()

predators

Za 4*, ale s odřenýma ušima. Největší podíl tomu dávám za vynikající nápad hrdiny. Škoda stupidního scénáře. A ničení padouchů mohlo být též zvládnuto lépe. Ale i tak se mi to líbilo.70% ()

Nicholas Cage jako temný Spider-Man

Nicholas Cage jako temný Spider-Man

05.07.2018

Nicolas Cage (Skála, Tváří v tvář) už má s komiksovými filmy nemalé zkušenosti. Zahrál si Ghost Ridera, skvělou roli ztvárnil v Kick-Ass, a Tim Burton z něj kdysi málem udělal Supermana. A teď – teď… (více)

Komiksová kázeň Sama Mendese

Komiksová kázeň Sama Mendese

31.10.2008

Fámy, drby, klepy

Fámy, drby, klepy

07.09.2008

Krotitelé duchů 3, Ritchieho Sherlock Holmes, Ghost Rider 2 a čtvrtý Shrek se setkali v dnešní novince, která je sice plná různých dohadů, ale bulváru a bizarnostem typu „Cher v roli Catwoman“ se… (více)

Kazatel je mrtvý

Kazatel je mrtvý

28.08.2008

Nelekejte se, tohle není další nekrolog. Neumřela žádná osobnost. Umřel projekt. Ultradrsná komiksová série Preacher (pár dílů vyšlo i v češtině) o odpadlickém knězi, který putuje Amerikou, válčí s… (více)