Je tomu už dávno, co hvězdný motocyklový kaskadér Johnny Blaze (Nicolas Cage) uzavřel smlouvu s ďáblem, aby tak dokázal ochránit lidi, ke kterým má nejblíže - svého otce a dětskou lásku Roxanne (Eva Mendes). Nyní si však ďábel přišel vybrat svůj dluh. Přes den Johnny zůstává špičkovým kaskadérem, ale po setmění se mění v Ghost Ridera, jehož údělem je lovit rebelující démony. I přesto, že je nucen bezvýhradně plnit ďáblovy rozkazy, rozhodne se se svým osudem bojovat a využít své prokletí a nově nabyté síly k tomu, aby ochraňoval nevinné. (HBO GO)

Don Maty

Pozeral som dávno a dal som dve hviezdičky. Pozeral som teraz a mal som chuť dať ešte menej. No z úcty k frajerskej horiacej lebke nemôžem. Ghost Rider ako postava je cool. Tak brutálne cool, že som sa za videním tohto filmu kedysi zabíjal. Ale už vtedy som bol sklamaný a som i teraz. Zmrhačiť niečo takéto, pekelného lovca hajzlíkov, ktorého nezastaví ani samotný Mefistoteles. Tak to už je niečo. Ale predstavte si, že ho posadíte na debilnú motorku a obmotáte ho do debilných reťazí. Plus k tomu ho samozrejme dáte do najdementnejších scén na svete (Prvá Cage-ova jazda na motorke - pri tej sa mi rozum zastavoval) A to nehovorím o mizernom hereckom výkone protagonistu. Katastrofa...2* ()

Kackucka

Říkala jsem si, že vezmu tento film na milost a podívám se na něj ještě jednou. Byla to úplně stejná blbost, úplně stejně blbě udělaná, jako si ji pamatuju z kina. Krize. ()

Daggeron

Keď príde do reči meno Nicolas Cage, zakaždým si ako prvú vybavím jeho postavu Ghost Ridera. Na tomto diele a najmä na imidžovej horiacej lebke som sa vždy zabával a schuti smial, pritom som film doteraz videl iba v útržkoch a nikdy nie celý. Preto som si povedal, že je čas dobehnúť zameškané a pozrieť si ho od začiatku do konca. Ale nič sa nezmenilo. Ghost Rider je stále rovnako pitomý. Vo svojej podstate asi nemá nič, čo by zaujalo a po technickej i obsahovej stránke patrí do odpadu. Má síce niekoľko pekných kamerových momentov, sympatickú Evu Mendes i milého Cagea, ale v rámci komiksových adaptácii predstavuje pravdepodobne úplné dno. Nevadí, že digitálne efekty nie sú nijakým spôsobom výnimočné, problém je, že sú miestami amatérske a trápne (či trápne zábavné). Príbeh je ešte tragickejší ako všetko ostatné. Obsahuje more klišé, nedisponuje žiadnymi nápadmi a jednotlivé súvislosti pôsobia nelogicky a absurdne. Po polhodine je vám preto šuma fuk, čo sa udeje v ďalšej scéne. Postráda tiež akúkoľvek zaujímavú negatívnu postavu, tieto bledé ksichty by mohli očariť možno tak pištiace pätnásťročné fanynky Twilightu. A rozuzlenie? What the fuck? Ja teda neviem, ale dnes si z toho filmu nepamätám s výnimkou horiacej lebky, motorky a reťaze takmer nič. A o čom bol dej netuším už tým dupľom. Trošku mi to je možno aj ľúto, pretože nech je Nicolas Cage aký je a nech používa dookola ten svoj čudesný výraz na tvári, ja ho mám celkom rád. Ale toto bol neskutočný krok vedľa. Nie po stránke jeho výkonu, ale z hľadiska výberu filmu. Guilty pleasure? Ani náhodou. Je to hlúposť na entú. Avšak až tak primitívna hlúposť, že je sem tam vtipná. Takže ak oželiete nudu, dopozeráte do konca, viete byť nad vecou a nad tuposťou niektorých tvorcov si dokážete povzdychnúť, tak sa na tej horiacej prašine musíte aspoň trochu pobaviť. Hoci sa to nedá označiť inak ako celé zle, za pobavenie musím tú jednu dať! Ale dvojku si už radšej nepozriem. ()

gefr

Že se nám Nicolas poslední dobou upisuje stále k větším sra*kám na to jsem si už zvyknul, ale ten jeho účes už byl prostě moc. Nemá to hlavu ani patu, hlavní kostlivec je sakra špatně animovaný, chemie mezi postavami tu neexistuje, jediné co bych nechal je partička zlobivejch kluků co pomáhali Big Bossovi, zbytek vystřihnout a spálit. ()

Kilos35

Dobrý nápad, ale využitý tak z 30% .. Když už začne být ve filmu nějaká akce a trochu se vše tak nějak promaže a rozjede, je konec. Např. scéna kdy jede na motorce a vedle něj na koni. Najednou se však akce utípne, koníček odcválá a už se zase nudím :D ()

J.Mayen

No na svoji dobu rozhodne highligt, trikove, ale pribehove spis slabsi, ja Nicolase nejak nemusim, neobdivuju, takze bych spis hrdinu v hlavni roli nekoho jineho. Nicmene stejne o trochu trikove pokulhava za svym nasledovnikem, coz je asi logicke. ()

Víteček

Jedno se tomu musí nechat. Pobavit, i když nechtěně to dokázalo. Ve chvíli, kdy se Sam Elliot sebral a odcválal do tmy jsem se regulérně rozesmál. Ve skutečnosti na tom ale bylo špatně skoro vše; způsob jakým to bylo natočeno, postavy, příběh, zpracování, tupé dialogy, padouši, animace i ty špatné rekvizity (třeba ta nedopínající blůza). 25 %. ()

BaronMartin

Hned na začátek si musíme říct toto. Nicolas Cage je bez debat totální magor a totální génius v jedné osobě. Pravděpodobně neexistuje herec, který by hrál takto šíleně, takhle brutálně přehrával a hrál stylem, jak kdyby byl pod dávkou dost silných drog, zároveň by ale byl smrtelně vážný a myslel svůj herecký výkon naprosto seriózně. Tohle je prostě Nick Cage, a kvůli tomu ho tak moc miluju. A právě Cage je podle mě jeden z mála dobrých aspektů tohoto filmu. Mimo něho je totiž Ghost Rider dost průměrný až podprůměrný nudný akční film. Příběh je totálně céčkový klasický superhrdinský origin, který není vůbec ničím zajímavý a vůbec ničím nepřekvapí, a kdy už něčím, tak maximálně tím, jak moc logických děr má. Záporák Blackheart / Legion, který má btw naprosto geniální český překlad, jelikož tyto jména přeložili jako Zloduch a Množství.... ach ano, výborné :D je naprosto generický, brutálně nezajímavý padouch. Abych něco pochválil, hudba je dost dobrá a vizuál samotného Ghost Ridera taky není špatný. Kromě toho všeho je ale prostě Ghost Rider hrozně průměrný film. Není tady vůbec nic zapamatovatelného, nic unikátního, prostě nic zajímavého. Neexistuje jediný důvod, proč byste se na tento film měli dívat, jelikož existuje milion filmů na stejné téma, které to ale zpracovávají stokrát lépe. Dobře, jeden důvod, proč se na tenhle film podívat, by se našel. A to je Nick Cage. Pokud zbožňujete tohohle herce a jeho šílené přehrávání, tak doporučuji do sebe kopnout trochu alkoholu a tenhle film se pro vás rázem stane jedna obří komedie. Cage tu hraje klasicky Cagovsky, dělá si tu svoje Cagoviny a výsledek je totálně bláznivý herecký výkon, šílené výrazy, obličeje a pohyby. Cage je prostě a jednoduše naprosto boží, asi jako vždycky, a pokud ho zbožňujete, budete ho zbožňovat i tady. Pokud ho rádi nemáte, tady budete trpět. Ghost Rider celkově je naprosto průměrný, ale jako fakt brutálně průměrný. Jeden z nejprůměrnějších, nejgeneričtějších, nejzapamatovatelnějších a nejobyčejnějších superhrdinských filmů vůbec. Pokud nemáte rádi Nicka Cage, nemá cenu se na to dívat. Pokud ho rádi máte, milujete jeho šílené herectví, tak se klidně podívejte, dost pravděpodobně vás to bude bavit. Dobrý film to ale rozhodně není. Lehce podprůměrný nudný film, který pozvedává herecký výkon Cage, který jeho fanoušky rozhodně nezklame. Hodnocení: 45% ()

maruji

1. Nicoal Cage neumí hrát. 2. Mark Steven Johnson neumí režírovat. 3. Efekty jsou hrozné. 4. Scénář je příšerný. 5. Film je nudný. Za co tedy dávat jednu hvězičku? Kdo to chce zjistit, nechť jde do kina. Funguje tato reklama? ()

Simon@

Už od té doby co chodím na tyto stránky, všímám si skutečnosti, že zdejší hodnocení jsou až příliš drsná. Zvlášť u tak zajímavého filmu jako je tento. A to tvrdím, byť je všemi shazován. Jo, jasně. Bylo tam pár chyb a určitě se to dalo zpracovat lépe. Ale vzhledem k tomu, že jsem Nicka nikdy moc nemusela a v tomhle filmu se mi POPRVÉ vcelku líbil, nemohu prostě hodnotit jinak. Klidně můžete kroutit hlavama, ale to je tak všechno. ()

Belerofon

Podprůměrná adaptace bez jakéhokoliv nápadu nebo originality, triky jsou mdlé a těžko záživné, Eva Mendes jako sexbomba od vedle funguje díky bohu (nebo spíš díky jejím křivkám) dobře. Nicholas Cage hraje svůj průměr. Režisér Johnson předvádí to samé co v Elektře a Daredevilovi, rutině natočil látku, kterou dostal a víc se s tím nepáral. Už od trailerů to vypadalo zle, vlastně trailer je asi tím nejlepším z filmu...hořké zklamání nad jinak slušným potenciálem námětu, kterým bezpochyby Ghost rider je. ()

kissilen

POZOR, MOŽNÝ SPOILER!!!!! nápad nebol zlý, ale veľa vecí hej. Tento film som si pozrela po vypočutí kladných aj záporných recenzií a musím sa priznať, že som z toho dvakrát nadšená nebola. Horiaca lebka síce vyzerá efektne, ale celý dej mi pripadal ako narýchlo načarbaný na kus papiera. Postrádala som akýkoľvek moment prekvapenia a z toho, ako rýchlo dobro vyhrávalo nad zlom mi bolo až do plaču. To naozaj nejaký cucák, čo vie akurát jazdiť na motorke a svoje nové schopnosti ešte v podstate len objavuje, musel behom pár minút sundať rad radom všetkých tých dlhými rokmi skúsených ZLÝCH? neodporuje to trochu zdravému úsudku? ()

Sonick odpad!

Ne každý komiks musí být zfilmován. Je pravda, že když dojde k takovému boomu zfilmovávání komisků a počítačových her jako v poslední době, konkurence bude větší než kdy dřív. Jenže tvůrci Ghost ridera si tento fakt asi neuvědomili. Jedna věc je vytvořit film plný akčních scén a kousků komiksových hrdinů, ta druhá - příběh s hrdinou s dvěma tvářemi a hlubším zamyšlením. U Ghost ridera se snažili začlenit od obou něco. I to lze. Jenže v tomto případě se to hrubě nepovedlo. Příběh je laciný. O ničem vypovídající jsou scény, do kterých se plete hrdinouva láska. Souboje mezi hrdiny nestojí za nic. A sem tam nějaký ten výrok o osudu, legendách nebo údělu na světě je snad ještě víc k ničemu. Pro vše zmiňované hodnotím tento filmový počin jako omyl. ()

JHappy

Tak nevím co se vám natom vše nelíbilo, ale mě ten film chytil už na začátku až do konce jsem se bavil. Příjemný a zábavný film + Nicolas Cage které vždy můžu. ()

Akyno odpad!

Najhoršia vec akú Nicolas Cage dokázal splodiť. Skutočne ma nenapadá jedna jediná vec, ktorá by si zaslúžila pochvalu. Idiotský príbeh, príšerné efekty, hlúpe herecké výkony, nevýrazná hudba. Hodte to do koša a zapáľte kým to niekoho naserie viac než mňa. ()

Nicholas Cage jako temný Spider-Man

Nicholas Cage jako temný Spider-Man

05.07.2018

Nicolas Cage (Skála, Tváří v tvář) už má s komiksovými filmy nemalé zkušenosti. Zahrál si Ghost Ridera, skvělou roli ztvárnil v Kick-Ass, a Tim Burton z něj kdysi málem udělal Supermana. A teď – teď… (více)

Komiksová kázeň Sama Mendese

Komiksová kázeň Sama Mendese

31.10.2008

Fámy, drby, klepy

Fámy, drby, klepy

07.09.2008

Krotitelé duchů 3, Ritchieho Sherlock Holmes, Ghost Rider 2 a čtvrtý Shrek se setkali v dnešní novince, která je sice plná různých dohadů, ale bulváru a bizarnostem typu „Cher v roli Catwoman“ se… (více)

Kazatel je mrtvý

Kazatel je mrtvý

28.08.2008

Nelekejte se, tohle není další nekrolog. Neumřela žádná osobnost. Umřel projekt. Ultradrsná komiksová série Preacher (pár dílů vyšlo i v češtině) o odpadlickém knězi, který putuje Amerikou, válčí s… (více)