Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Easy Company konečně dorazila do Německa, přičemž se setkala s překvapivě malým odporem. Poprvé za dlouhou dobu si jednotka konečně může trochu vydechnout a nabrat síly. Hlídka v nedalekém lese narazí na opuštěný nacistický koncentrační tábor, který je stále ještě plný vyhublých vězňů. Místní obyvatelé, kteří popírají, že by kdy zaslechli o jeho existenci, jsou pověřeni jeho "úklidem". Z Berlína přichází nečekaná zpráva o Hitlerově smrti. (HBO Europe)

(více)

Recenze (32)

fabecc1222 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Z dnešního pohledu je humorné vidět Hardyho, ušopleska, jako začínajícího herce, kdy si jeho postava spletla válku s bordelem, a příjela vyklátit vše, co se hejbe, i takto začíná mnoho velkých herců...To je taková úsměvná chvilka, kdy jinak v tomto díle nepadne ani jeden výstřel, ale i tak patří k těm nejlepším, a co se týče emocí, tak určitě nejdrásavějším. Muselo být vážně těžké potkávat takovéto tábory, a jejich oběti, a následky co si každý odnesl. Něco takového je naprosto devastující pro každého, kdo to musel zažívat, a být obětí takovéhoto lágru. Snad už jsou takové věci navždy pryč. ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Podruhé jsem ubral hvězdičku z hodnocení, znovu jsem to udělal jen proto, že si tvůrci zbytečně rozšířili děj, jen aby mohli zapůsobit na city. V mém výtisku Ambroseovy knihy každopádně pasáž s koncentračním táborem chyběla a v seriálu se podle mě objevila jen kvůli Stevenu Spielbergovi. Jinak samozřejmě naprosto souhlasím s tím, že koncentrační tábory, gulagy, internační tábory pro americké občany japonského původu i nucené práce v našich jáchymovských dolech byly hnusné svinstvo. ()

Reklama

BROKEN_ 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Dost možná nejlepší díl seriálu. Od té části kdy Američané najdou koncentrační tábor, to začne ždímat emoce tak moc, že jsem si vzpomněl na Schindlerův seznam. Musel jsem to v některých momentech přetočit, nedalo se na to dívat. Ale důvod proč je to nejspíš nejlepší díl seriálu, jsou nejen ty emoce, ale hlavně to jak je to natočené, neskutečný. Mě jsem mrazení po celém těle. ()

junxi91 

všechny recenze uživatele

Tak tohle byl zatím asi nejdrsnější díl, který jsem viděl. Už tehdy před více než 15ti lety mě to dostalo do kolen, stejně jako dneska. Protože v tomto díle se již nesetkáme s bojovými scénami, dělostřeleckým ostřelováním a štěkajícími kulomety, ale s něčím daleko horším - s koncentračním táborem plným zubožených a polomrtvých vězňů. Smutné bylo to, že se ti chudáci nemohli ani najíst a museli zůstat uvnitř. Možná tohle byla ta odpověď na otázku "Proč bojujeme?". ()

Foltest 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Válečné scény z válečného seriálu už prakticky vymizely. Bohužel, život vojáků na okupovaném území není natolik zajímavý, aby se seriál bez bojových záběrů obešel. Nalezení koncentračního tábora je jistě velmi silný moment, přesto mu chybí nějaké hlubší pozadí a věřím, že daná tematika šla zpracovat lépe. Závěrečné pohřbívání vězňů Němci je dobré, ale opětovně, až na ženu důstojníka wehrmachtu, zde divák vidí pouze němé tváře, ke kterým nemá žádný vztah a to, že jsou přinuceni vězně pohřbít, mu je kvůli tomu takřka jedno. Seriálu by prospělo více pracovat s jednotlivými charaktery. ()

Galerie (3)

Zajímavosti (4)

  • V epizodě je scéna, kdy kapitán Lewis Nixon (Ron Livingston) vejde do domu aby hledal alkohol, následně vezme do rukou fotografii německého důstojníka a hodí ji na zem. Na fotografii je generálmajor Anton Dostler. Ten byl zastřelen popravčím komandem poté, co byl zajat spojeneckými silami. Tato událost se stala v roce 1945 v Itálii a byla jedním z mála případů, kdy byl vysoký německý důstojník souzen za válečné zločiny během druhé světové války. Vysvětluje to nevraživý pohled ženy, která Nixona překvapí při prohledávání pokoje. (l3ricktop)
  • V této epizodě se podruhé objeví na několik vteřin Tom Hanks. Tentokrát v roli francouzského vojáka, který vyvede ze stodoly a následně popraví 2 německé vojáky. (fisus)
  • Landsberg proslul velkou věznicí, v níž byl po nezdařeném pivním puči internován Adolf Hitler a napsal zde svůj programový spis „Mein Kampf“. Za druhé světové války zde byl největší koncentrační tábor na území vlastního Německa. Tábor byl osvobozen 27. dubna 1945 12. obrněnou divizí armády Spojených států, nikoliv 101. výsadkovou divizí. Na příkaz generála Taylora povolily americké síly zpravodajským médiím zaznamenávat zvěrstva a nařídily místním německým civilistům a strážcům, aby se nad mrtvými zamysleli a pohřbili je holýma rukama. Po osvobození sloužil tábor jako útočiště válečných uprchlíků. Později zde byli vězněni a popravováni nacističtí váleční zločinci. (Maulincio)

Reklama

Reklama