Náčelník Apačů Abahachi a jeho pokrevní bratr Ranger se starají o dodržování míru a spravedlnosti na Divokém Západě. Potíže nastanou, když si Abahachi vezme od kmene Šošonů půjčku na financování nové knajpy. Narazí na padoucha Santa Mariu, ten na něj sehraje habaďůru a práskne do bot i s vypůjčenými penězi. Oba odvážné muže pak u Šošonů očerní a obviní je z vraždy syna náčelníka Lstivého Mloka. Šošoni neváhají a vykopou ze země, pro nedostatek válečných seker, skládací židli. Westernová parodie může začít, a ušetřena nezůstane ani Leoneho klasika... (oficiální text distributora)

soukyd33

Super hlášky, super nápady, super scény. 😀 Nemám co vytknout, ale je to průměrná komedie (parodie). Herecké výkony slabé, ale tady to ani jinak nejde. Poznámka: Doporučuji shlédnout s titulky forced, v místech kde se mluví cizím jazykem. Poznámka: Ta horská dráha na konci. 😂 Hvězdiček 4 ()

Miroslav.Zac

Slavné parodovací trio ZAZ v novém miléniu už prakticky nic nového nepřineslo a tak bylo nasnadě, že jejich práci převezme někdo jiný. Překvapivě jimi byli Němci, kteří po roce 2000 natočili pár slušných parodií, mezi nimiž právě Manituova bota velmi vyčnívá, protože paroduje něco, co dobře známe a co velmi milujeme. Protože žánr parody komedií je už prakticky mrtvý, je fajn, že filmy jako M. bota jsou, protože příležitostí se u něj zasmát, je opravdu hodně. ()

Jurator

Rozhodně povedená parodie na Vinnetouovky, která paradoxně alespoň trochu napravila jejich pověst po paskvilu Vinnetou se vrací. Scénář, postvy i děj vzhledem k zaměření nemají chybu a mnohdy jsem se u toho řezal smíchy. ()

ado7

100%, ked poznate bullyparade a mate pusteny original v nemcine. V opacnom pripade horko-tazko 30%. Slovensky preklad tuto vybornu komediu doslova pochoval... ()

Svratkin

Zasmál jsem se, ale asi hlavně proto, že se směju rád a když už se něco paroduje, tak ještě radši.. Jinak bych to hodnotil jako slabší dílko, situace nejsou až tak originální, spíše řadím do kategorie "parodie - našim nejmenším..." ()

Krikri77

Výborná parodie na mayovky a jiné indiánky. U většiny (ne-li u všech) německých filmů mně přepadají záchvaty studu za herce, ale tady se nic takového nekonalo. Naopak jsem si je všechny hodně užila. Neodfláknutá výprava, vtipné pointy, dokonale zvládnutý žánr. ()

Stingray

Jako ten kdo vyrostl na chrabrém a čestném Vinnetouovi jsem se tady výborně bavil. A daleko lépe než u většiny amerických parodií poslední doby. ()

LukasCL

Vinnetoua mám rád a tak mě tato parodie na něj velmi potěšila a pobavila. Řada vtipných gagů, film nenudil ani chvíli. I když to parodovalo hlavně Poklad na Stříbrném jezeře, tak narážky na ostatní díly z "Velké čtyřky" nebyly taktéž nejhorší. 80% ()

SoHai

Spíš pocitově čtyři hvězdičky. Jinak je to skvělá ukázka německého typického humoru, srovnatelného s filmy jako 7 trpaslíků (mimo jiné též parodie), nebo Dva nosáči a video, který mám rád, ale mnohem radši si pustím italskou či francouzskou komedii. ()

RAPTTTOR

Tak… dejte ruku na srdce(nebo kam chcete…) a popravdě, kdo by čekal, že Němci opakuji Němci dokáží natočit westernovou parodii, za kterou se nebudou muset stydět a navíc strčí do kapsy celou řadu Hollywoodských filmů s podobnou tématikou? Já myslím že málokdo! V tomhle snímku si dělají seriózní(pokud to tak mohu nazvat… a já vím že mohu) legraci z Karla Maye a afro-američanů nebo filmů jako je Indiana Jones, čí tenkrát na západě, dokonce i ze samotného Vinnetoua(rozuměj Pierra Brice). Na světe je určitě mnoho lepších parodii, ale tohle je německá, kterou mohu z čistým svědomím doporučit každému… Vinnetuch s pilníčkem je přece k sežrání, stejně jako jeho ranč pudřenka!!! ()

GreenQueen

Manituovi botu trápi to, čo celú Herbigovu Bullyparade - totálna nevyrovnanosť a miestami až primitívnosť vtipov (hahaha teplý indián). Dej ani nejdem komentovať, ten je, ako pri väčšine paródiách len druhoradý, ale musím uznať, že som sa párkrát aj zasmiala, čím sa tento flim dostáva aspon do priemeru. ()

kulitschka

Jednu hvězdu za uzavření pokrevního bratrství Abahachiho a Rangera, jednu za parádní nástup Santa Marii protknutý sugestivní hudbou (to jsem si musela pustit několikrát, opravdu chrocht), jednu za vyladěné prostředí divokého západu. Celkově je komedie slabší, ale určitě neurazí. Člověk získá zvláštní směs pocitů z docela dobrého filmu a překonání některých trapných a nedotažených scén (Abahačiho bratr sice ovládá dokonale válečné maskování, ale některé šaškárny jako vozík na konci jsou na facku). Bez některých by bylo rozhodně lépe- na druhou stranu, v USA by parodii udělali mnohem, mnohem hůř. "John jedl z mojí mističky!" "John spal v mojí postýlce!" "John mi vychlastal uplně všechny lahváče!" ()

Honey007

Zajímavá parodie, které by více slušela kratší stopáž a méně vedlejších dějových linek. Jakkoliv nemám ráda potrhlé parodie v tomto stylu, musela již po pár minutách uznat, že některými vtipy mě tvůrci Manituovi boty dostali. Zejména slovní hříčky typu "pravý vrah falešného zajíce" nebo "šošoni vyhrabali skládací židli" pobavily vskutku až s cimrmanovskou lehkostí. Bohužel každý humorný moment filmu je ale vykoupen nějakou hloupostí, trapností nebo nedomyšleností, která vzbuzuje celkový dojem nedotaženosti a místy až zbytečné přeplácanosti. Příště se vykašlat na snahu nacpat tam co nejvíce gagů a jít spíše po kvalitě i za cenu stopáže kratší než 1,5 hodiny. 45% ()

Jean_Calid

V době, kdy parodií bylo až přespříliš, jsem měl to štěstí zhlédnout tento film a zjistil, že vybočuje z řady nemyslících amerických parodií. Možná to bude tím, že to natočili v Německu, takže tam není cítit "hollywood", ale určitě to bude tím, že i když tento film paroduje máyovky, nekopíruje bezhlavě určitý děj. Proto je to svižné, zajímavé a vtipné. ()

Chezzsterman

Skopčáky nemám moc rád a co se týče jejich filmové tvorby, tak mě taky nikdy nijak zvlášť neoslnili, ale tohle monumentální komediální dílo mě vždycky dostane do kolen... Santa Maria - bezkonkurenční evil guy, Abahači - Vinetač mluví za vše a Ranger je Ranger... Mimoto: "John pil z mýho hrníčku." "John spal v mé postýlce." "John mi vychlastal všechny lahváče," Je to prostě nejlepší western komedie všech dob a na paty se jí lepí tak snad jedině limonádový Joe. Well played, skopčáci, well played. ()