Ecce homo Homolka

• Československo Ecce homo Homolka (více)
TV spot 2

Příběh filmu je vzat, podobně jako v případě všech děl tvůrčího kolektivu Forman – Papoušek – Passer, přímo ze života. Podíváme-li se totiž pozorněji kolem sebe, setkáváme se často s rodinou Homolkových. Rodinou, v níž jakoby hráli prim mužové, ale ve skutečnosti se všechno točí tak, jak o tom rozhodnou příslušnice něžného pohlaví. Film je výbornou satirou na život „malé české“, byť početné, rodiny pražského taxikáře Homolky za jedné letní neděle 1969. (Ateliéry Bonton Zlín)

Krystalion

Stará československá kvalitní komedie, která zraje časem jako kvalitní víno. Když se na ní podívám třeba už po stý, tak se zasměju stejně jako, když jsem jí viděl poprvý. Pan režisér Papoušek dokázal ukázat běžný život typické bezstarostné rodinky šedesátých let, jejich radosti i strasti v podání skvělých herců i neherců tehdejší doby. Když si to vezmu, co ty jantaři dnes točí za shity a to ještě potřebujou desítky sponzorů, aby ty shity vůbec zaplatily. Dřív prostě uměli ty český filmy točit líp za méně peněz a člověk se víc pobavil. ()

Radim

Vesele neveselá komedie o životě normální české rodinky. Když to vidíte v televizi, je to k popukání. Ale raději se po tom moc nerozlížejte kolem. ()

derryl

Včera jsem poprvé viděl celé, dokonce v kině, dílo o české rodině Homolkových a řeknu Vám, že jsem se v něm i poznal, tedy alespoň v situacích a problémech typicky české rodinky. Je to neuvěřitelné, ale film působí výtečně dokumentaristicky a všichni zůčastnění neskutečně prožívají své role. Film je dokonce i tragický, když si uvědomím v jakém prostředí vyrůstají synové Ludvy a Heduš. Co z nich může vyrůst? ()

Piškotka

Homolkovi jsou naprosto úžasní. Souboj tří generací, ukázka jejich společného soužití. Člověk vidí pozitiva i negativa. Přesto ve svém konečném důsledku zjistí, že každý s každým to myslí dobře. Dočasné koalice a opozice jsou toho důkazem. Pro mě má tento snímek kouzlo při každém dalším shlédnutí vždy někde jinde. Jednou je to mistr Šebánek a jeho chlapácké hlášky na adresu svého syna. Přitom je na první pohled evidentní, že zde vládnou ženy. Podruhé je to Ludva se sklonem k rebelii vůči vlastní ženě. A to, že kříž visí šejdrem, to je ona třešnička na dortě. ()

unagi

:D perfektný film o typickej rodinke, ktorá rieši úplne normálne veci nenormálnym spôsobom, ktorí využívame mi všetci !!! Hádať sa, že kto je viac...či maminka a ži vlastná žena...mi pripomína každedenné problémi v rodinách! Výborné až dokonalé :D veľké smiechy mám pri trilógií Homolkovcov ! ()

Wishkah

Studie života průměrné české rodiny nemohla být nikdy vtipnější a pravdivější. Ruku na srdce. Kdo z vás nezná aspoň jednoho člověka, který by nebyl podobný některému z Homolků. Výborný herecký koncert, kila zlidovělých hlášek a neuvěřitelná zábava, která je aktuální dodnes ()

Drirr

Malost každodennosti. Krása ošklivosti. Dusivost všednosti. Tragikomické uvědomění vlastní existence a bezmoci cokoliv změnit. Bezmoci, která je děsivější o to víc, že není bezmocí skutečnou, plynoucí z reálných fyzických omezení, ale bezmocí vlastní mysli. Závěr snímku je až děsivý a zanechává značný dopad. Film klame tělem a svádí k zaškatulkování do rodiny filmů jako je Slunce seno a podobně, ale přitom je velmi velmi inteligentní. Až divadelní scéna rodinky rotující v několika pokojích a promyšlená kompozice dělá z filmu velké překvapení a možnost k zamyšlení. Škoda jen těch několika scén a postav, které tam vůbec nepatří (Chuchle, pár atd.).Smích skrze slzy s až existenciálním přesahem. ()

J*A*M*A*L

Takhle má vypadat naprosto geniální komedie, u které se člověk bude smát snad po celou dobu filmu. Tahle geniální česká komedie vlastně působí na čtyřku, ale ten humor, to je fakt něco. Po celou dobu filmu jsem umíral smíchy, díky vynikajícímu výkonu Josefa Šebánka, který tady byl doslova boží. Prostě senzační komedie o typické české rodince. Když zapátrám do minulosti, co se dělo v mé rodině, tak to je fakt něco. Vidět film, který doslova do písmene popisuje život normální rodinky, tak je až neuvěřitelně vtipné vidět, co se děje/dělo v našich rodinkách. Přesně takové problémy byly zřejmě i v našich rodinách... a je to fakt směšné to vidět ve filmu :-). ()

Pauling

Inspirace: mimořádně kvalitní karikatura homo sapiens, pojednávající vlastně o tom, jaká prázdnota a tragedie nastane, když se nám pokazí televize, v komentářích k tomuto filmu existuje názorový rozpor tak 50/50 - jsme skutečně takoví a nebo takoví vůbec nejsme. Jinak spoustu myšlenek na zamyšlení: člověk hledající klid, člověk mající pocity viny, člověk prosazující své zájmy, člověk si uvědomuje, jak mu život protéká mezi prsty. Špičkové herecké výkony. ()

Me6i

taky si říkáte že to točili dle vaší rodinky? myslím že se tam občas vzhlédne každý, skvělá komedie ()

1945 odpad!

Útrpná podívaná na šílenou rodinu retardů. Komediální prvky jsem opravdu nepostřehl - je to spíše depresivní drama... ()

Zyne

klasika, co vzdy rozesmeje, byt jde vlastne o docela horkou sondu do ne uplne ruzoveho souziti jedne rodinky... a plati zde jednoduse "co veta, to hlaska" ()

Movie Gourmet

Vtipný název filmu Ecce Homo Homolka (Ejhle člověk Homolka) dobře koresponduje s podstatou prvního z trilogie filmů o Homolkových. Tenhle film spolu s dalšíma dvěma stejně dobře jako "Dědictví aneb..." od Věry Chytilové výborně vystihuje náturu a smýšlení českého člověka. O co nejoriginálnější ztvárnění měli tu čest se postarat někteří z hlavních představitelů (z nich např. Josef Šebánek), kteří ač neherci (myšleno ne vystudovaní) výborně excelovali a podtrhli tak rázovitost charakter celého filmu. Spousta vtipných gagů a scének ukazuje jak to jistě funguje v nejedné z českých rodin možná dřívějších, možná i dnešních. Opět český člověk ve své nejoriginálnější podobě. Verdikt: v rámci celosvětové konkurence 3* a 75 %, v rámci naší země a svého žánru i mimo něj 5* a 90 %. ()

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011