rt12

Vždy máte nějaký díl raději a jiný méně. Třetí díl je rozhodně povedený a vyšperkovaný Hrzánem, přesto se mi předchozí líbí o něco víc. ()

topi

Závěrečný díl trilogie a rodině Homolkových, který doladil k dokonalosti Jirka Hrzán v roli kulturního referenta. KLASIKA!! ()

Duotone28

Skoda ze aj tento, v poradi treti dielik u mna zaostava skoro az o dve triedy, co sa tyka zabavy a skveleho zazitku...keby to mal porovnat s takmer dokonalou Ecce Homo Homolka ()

Aleee89

Do třetice všeho dobrého. Rodina Homolkových zajišťuje vtip a zábavu. Téma je všem lidem téma tak blízké - rodina a rodinné zážitky a trampoty. Tendenčnost v tomto případě docela ráda odpouštím. ()

radomiil

Téměř celá5* bezkonkurenční trilogie,završená opět lidově živelným humorem neuvěřitelně poskládaného rodinného Šebánkova týmu, rovnajícímu se snad pouze ten Hoštický . ()

Anglie

Homolkovi na horách rozhodně neztrácejí vtipnost - což se na humoristickém a satirickém poli počítá. S klidným svědomím doporučuji!!! ()

kagemush

Dávám 70% ,hlavně proto,že pokud zapomenu na předcházející Homolkovi , tak v porovnání s průměrnou českou komedií je tohle ještě zcela určitě nadprůměr. ()

rakovnik

Prostředí se mění, postav je zase trochu více, ale charaktery zůstávají. U mě je to možná nejoblíbenější Homolkovina, i když režisér Papoušek už tento film údajně vůbec nechtěl točit, nelíbil se mu scénář. Ale dobře, že tento film vznikl, ať už jen kvůli postavě Jiřího Hrzána či dvojici Janžurová - Jegorov. O Homolkových ani nemluvě. Film má spád, i když už rozhodně tolik netepe charaktery, jedná se o čistější zábavu. ()

Martin741

Treti film Homolka a Tobolka je asi tak na urovni dvojky. Stale je tu buranska povaha a kopa skvelych hlasok. Ovsem, Ecce Homo Homolka je suverenne najlepsia. 75 % ()

Hennes

Poprvé barevně a pro mě zase o stupeň lepší, než-li díl druhý. Hlášky typu: "když někdo tluče....., mámo hlavně neotvírej oči štípe to jak čert.....za tu bych taky klečel...... a další jsou dnes již klasikou. Já se na tyto komedie vždy rád podívám a myslím, že v době vzniku byly určitě něčím výjimečným. ()

lebowski!

Homolkovi mají jediný problém, a sice ten, že vybroušený první díl už žádný jiný ani nemohl překonat, tudíž ikdyž je dvojka dobrá, je o třídu horší a trojka dokonce o dvě. Tahle rodinka je a vždycky bude vtipná, ale svůj stín z prvního dílu nikdy překročit nemohla. ()

Rodriguez

I třetí pokračování má svůj šmrnc! Přidala se barva do obrazu a ejhle rodina Homolkova vyrazila na hory na rekreaci. Hodně emotivní jsou z dnešního pohledu zasněžené hory "klasickým" sněhem! "Víš co ti řeknu? Co? Že děda má poměrně čistý nohy." :-D 75% ()

DruidKarel

Kdo jinej by mohl udělat na horách takový rozruch, než právě Homolkovi. Nejdříve se pohádají s rádoby umělcem, pak s lidmi, kteří si s nimi chtějí prohodit pokoje a pak i mezi sebou. Homolkovi já mám skutečně rád a myslím si, že je to jedna z nejpovedenějších seriálových rodin, které se zrodily na našem území. 5* si film zaslouží, protože je podobně jako ostatní dva filmy výborný a hlavně vtipný. 5* ()

tomtomtoma

Filmem Homolka a tobolka byl proces transformace stylové satiry v čistokrevné komediální dílo dokončen. Vzhledem k politickému vývoji se nelze ničemu divit. Tvůrci v čele s Jaroslavem Papouškem naštěstí nezaprodali celou svou duši normalizačnímu molochovi a divák dnes nemusí obracet oči v sloup, jen se bavit a podle potřeby a nálady se usmívat a smát. Filmové komedii prospělo zapojení dalších postav do vytvoření lehce karikaturního prostředí organizované zimní rekreace. Herecké výkony jsou opět tou nejvýraznější složkou a jen díky nim není celá kontinuita trilogie Homolků zpřetrhána. Za hlavní postavu příběhu považuji akademického malíře Bedřicha Bradáčka (dobrý Jiří Hrzán) se svým nesmělým pokusem o vykonávání funkce kulturního referenta. Zatnout zuby někdy nestačí, pokud je vám protivné vše, co s novou prací souvisí. Následuje osvědčený čtyřlístek děda Homolka (velmi dobrý Josef Šebánek), babi Homolková (dobrá Marie Motlová), snacha Heduš (skvělá Helena Růžičková) a syn Ludva (dobrý František Husák) s rozmíškou malicherností, do nichž zapojují snad celé osazenstvo zimního rekreačního střediska. Výraznou postavou je vedoucí zotavovny (vynikající Stanislav Dytrich), který sám samotný má nadbytek sil k zábavě početného osazenstva horské chaty ve Špindlerově Mlýně. Nejvytíženější dětskou postavou je vedoucího syn Pepík (zajímavý Petr Kakeš) se svou upřímnou dychtivostí po pozornosti. Z dalších rolí: neposedná dvojčata Péťa (Petr Forman) a Máťa (Matěj Forman), po soukromí bažící novomanželé Burdovi (dobrá Iva Janžurová a zajímavý Eugen Jegorov), stejně postižení manželé Novákovi (šarmantní Věra Křesadlová a sympatický Jiří Čutka), neodbytná důchodkyně Dernáčková (velmi zajímavá Ludmila Roubíková), či bezprostřední sportovní referentka Pavla Chadimová (Eva Emmerová). Co Homolka, to jiný styl a subžánr, a přesto jsou navzájem propojeni. K zábavnému odreagování je tobolka vhodným doplňkem. ()