Jarmark marnosti

• Velká Británie Vanity Fair (více)

Becky Sharpová je dcera chudého malíře a sní o bohaté budoucnosti. Má všechno, co ji předurčuje ke šťastnému životu a úspěchu ve společnosti: mládí, krásu, atraktivitu, inteligenci, vtip i dostatečnou dávku drzosti. Chybí jí jen jedno - dobrý původ. Jenomže v Anglii počátku 19. století na něm záleží nejvíc. Becky se nechává najmout jako guvernantka do rodiny poněkud výstředního sira Pitta Crawleyho. Tam se seznámí s jeho mladším synem Rawdonem a spřátelí se s panovačnou tetou Mathildou. Po nějaké době si Rawdona tajně vezme. Ze začátku jsou plni optimismu, a ačkoliv je Rawdon vyděděn, žijí si na velmi vysoké úrovni. Její protiváhou je Amélie Sedleyová, pasivní a sentimentální dívka ze zámožné rodiny. Obě jsou ochotné udělat vše proto, aby se staly součástí nejvyšší společenské elity. (TV Nova)

jenik71

Příběh o ctižádostivé ženě, která žije ve světě, kde bohatství znamená vše a pravda neznamená nic. A tak se rozhodne vystoupat po společenském žebříčku co nejvýše... Postav je tu poměrně hodně a díky tomu mi příběh přišel dost nepřehledný. Jako celek je to navíc zbytečně zdlouhavé a vlastně i nezajímavé. Reese svojí postavu zahrála sice dobře, výprava a především kostýmy jsou výborné, ale pro tento typ filmu je to žalostně málo. Ženská část publika možná bude mít jiný názor. ()

Chise

Začíná to vypadat, že Reese Witherspoon je skutečně herečka. I ženský zadek na řezisérském křesle filmu dost pomohl a obohatil ho o nový pohled. Jarmark Marnosti splňuje všechno, co byste čekali od adaptace Thackerayho knihy. Jenom stopáž 137 minut je možná až příliš. ()

cab

Becky Sharp (Reese Witherspoon) si vytycuje pretezky cil: dostat se co nejvyse v britske spolecnosti. K tomu ji ma pomoci jeji sarm, chytrost spojena s duvtipem a schopnost presvedcivosti zamoznych muzskych. Toto barvite a kostymove drama je po technicke strance dokonale, ale jak uz je zvykem nenadchne nudnym klabosenim, jez mohlo byt vice zabavnejsi a uvolnenejsi, navic je zbytecne roztahane. Resume zni. Stab si ukrojil sousto, jevici se pro obecenstvo tezko stravitelne. 60% ()

kolemjdouc

jarmark chaosu.Příběh o ničem.Výprava honosná.Někteří herci se ve svých rolích doslova ztráceli.Nuda.Záběry na detail oličeje na zřejmě v civilu v té době těhotnou Reese Witherspoon už tahaly za oči. Stačilo by ji načančané bolerko a dole rifle.:-)Ztráta času ()

Merkin

Snímku chyběla logická výstavba, elegance a švih. Některé scény se táhly, ba co víc, pořád dokola se opakovaly (tanec, zpěv), zatímco potom přišel střih a během tří vteřin se hrdinka zamilovává, pak ji někdo žádá o ruku, pak říká, že je vdaná, pak opouští svou nadřízenou, pak přichází milostná scéna s tím, kdo asi opravdu je její manžel. Kdyby před tím dvacet minut zpěvu vystřihli, třeba by něco tak důležitého jako tajný sňatek nemuseli řešit během několika sekund. Navíc Becky má svým způsobem hrát na všechny strany, ale ve filmu si po většinu času drží takovou andílkovskou tvář, takže když pak najednou odkryje masku ďáblice, člověk jí to moc nevěří. Je to moc těžkopádné, černobílé. Spíš to působí, jako by hodné děvče někdo k něčemu nutil, než aby to byla její niterní povaha. Scénář mohl vypadat úplně jinak. Mnoho věcí si divák musí domýšlet, zatímco u dialogů skutečně natočených se nudí, mnohdy nedávají smysl nebo jsou zbytečné. Chtělo by to jinou herečku (já mám Reese ráda, ale tohle jí nesedlo), jiné scénáristy, jiného režiséra...Nebo si prostě přečíst knihu. ()

mirkaaa

Životní příběh ženy, která pochází z chudých poměrů a ráda by se dostala do vyšší společnosti. Film není vyloženě špatný, ale viděla jsem už lepší filmy s podobnou tématikou (např. Pýcha a předsudek nebo Rozum a cit). Ve filmu se mi nejvíce líbil výkon Gabriela Byrna. ()

Wishkah

Jedná se o docela zajímavé kostýmní drama které se bohužel ke konci stáčí ke zbytečně složitému ději, a závěr osudů postav je vyřešen prakticky během pěti minut. ()

tterez

Opět nechápu zdejší hodnocení. Je to skvělé ztvárnění brilantní předlohy od Makepeace. Reese se do role slušně vžila. Je úžasný, jak se člověk - tady herečka, může vyvíjet. Když si vzpomenu, jak parádně se jako nevinná holčička hodila do Cruel intentions, a teď ztvární dámu s pěkně ostrými lokty v historickém příběhu. Mělo to šmrnc a svádělo to k zamyšlení. Nic víc nepožaduju. ()

filipvrbik

Není to až tak hrozné co se týče výpravy a natočení, nebo hereckých výkonů (škoda , že je zima a nejde vyběhnout - rozhodně lepší náplň času) , ale hrozně se to táhne a je to neuvěřitelně nudné....40% ()

DannyBoy80

Je to taková pohádka, jak se chudá holka chce do lepší společnosti dostat a pořád tam už už je, ale vlastně není. Lokace a kostýmy jsou super, to se povedlo, příběh o vypočítavé chudince, která prostě pracovat nebude, už je trošku slabší. ()

Alf

vizuálně velmi působivý snímek se zajímavým dějem, který ke konci bohužel trochu trpí roztříštěností a snahou tvůrců ukončit všechny osudy včas (a zkratkovitě) bez ohledu na to, že to může působit poněkud nepravděpodobně, ale i tak nelituji, dlouho to bylo za 80... mimochodem - na rozdíl od mnohých si myslím, že by filmu prospěla větší délka, ovšem smysluplná... ()

fredisek

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Charakter Becky Sharp je perfektní, není to kladný hrdina, je ochotná udělat cokoli pro lepší společenské postavení, což je na ní zajímavé (kolik takhle záporných hrdinů se vyskytuje v literatuře 19. století?). Kniha je stejně skvělá jako film, který je navíc velice dobře výtvarně zpracovaný, odpovídá reáliím, působí autenticky, což už často historickým filmům chybí. ()

Lovely.Bones

Natahovaná indická romance s Ell Woodsovou v hlavní roli je slušná výplň sobotního odpoledne, ale nemůžete čekat žádnou áčkovou romantiku. Reese mohla jednoduše nahradit Keira Knightley a bylo by to možná i lepší. Nic proti Reese, mám jí v TOP 10 herečkách, ale na typ "historická žena, která byla zaprodána muži, kterého nemiluje" se mi nějak nehodí. Mychael Danna mohl více využít celkové atmosféry filmu. Děj mi přišel, jako nedodělaná Jane Austenová. Pokud si film pustíte, musím vám ale říct Dobrou noc ;-) ()

PAVEK

Pro ty, jež nečetli literární předlohu se jedná o pouze podprůměrné drama, "obohacené" krkolomným a často nesrozumitelným dějem, který předpokládá divákovu znalost knihy. ()

Bozvav

Přes to, že tento žánr není můj šálek kávy, tak musím uznat, že tentokrát se to nadmíru povedlo. Skvěle obsazená záležitost, jenž vcelku barvitě vykresluje tehdejší společnost. Jistě je v tom spousta klišé, ale příběh drží pohromadě, příliš se nerozmělňuje v nicotnostech a Reese se fakt pochlapila. Za mne slušných 65%. ()