Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Zeman se podruhé žení a za manželku si bere Blanku Mutlovou. Během svatebního veselí v Karlových Varech stihne vyřešit případ podvodní výměny bankovek místních šmelinářů s německými turisty... Zdroj: Kniha Daniela Růžičky: Major Zeman – propaganda nebo krimi? (oficiální text distributora)

Recenze (31)

Willy Kufalt 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

♫ Bláznivej den, sám na prstě si hvízdám a zvony zvoní ráno v poledne. Držte si klobouk! Začíná ta jízda, které se stanou věci nezbedné... Vrámci celku všech 30ti případů majora Zemana raritní kousek v žánru crazy komedie, ve které nejsou žádné závažné zločiny, policejní akce, mrtvoly, smutné události, žádná politika. "Kriminální" případ neschopných veksláků jako takový spíše nudný a v prvém plánu ne moc zajímavý, zpracování excelentní. Film otevírá a uzavírá veselá písnička Aleše Ulma, která už napovídá, že se tady jedná především o legraci. Třetím houslím coby bláznivé komedii nechybí ani trefné obsazení. Policejní "soudružskou" složku zastupuje tradičně kultovní Josef Větrovec coby stálý zemanovský účinkující šéfmajor Pavlásek, zde střílející jednu hlášku za druhou (,,Kdybych měl svý boty, nikdy by vám svou oktávku nepůjčil.") a v epizodní roli Bohuslav Čáp jako vtipný i mírně akční policajt (,,Tak vy se jmenujete Oscar Strauss, pane Mašku?!). Ladislav Mrkvička jako v dřívějších dílech stále členem VB, zde začíná vlastně jeho první krok směřující na druhou stranu, nicméně jeho rande s krásnou přelétavou Vlastičkou v podání Aleny Vránové nemá chybu! (,,Nejen tady poskytuji své služby. Svlékněte se!")                                                                                                                                                Stejně tak nemá chybu postupně vyvíjející se souboj mezi všemi těmi podvnodíky schovavájící se mezi lázenštími zaměstnani všeho druhu. Kreace falešného "houslistu" Oldřicha Víznera připomíná jiné jeho postavy ze stejné doby, Luděk Kopřiva coby drigient Bříza v miniaturní komické roli předznamenává tanečního mistra z Kleinovych Básníků. Oceňuju naprosto stylový návrat prvorepublikového gentlemana Svatopluka Beneše v roli zdvořilého lázeňského muzikanta svádícího ženu svého šéfa a nevědomky zapleteného do velkého podvodu. Nelze opomenout ani Vladimíra Brabce v hlavní roli, herce se širokým rejstříkem, který dokázal, že umí zazářit i ve výhradně komediálním žánru. Další zde nedoceněný a velice stylový zemanovský díl s výborně zaplněnou celovečerní stopáži, jeden ze dvou (Tatranské pastorále), na kterém se bez jakýchkoliv politických souvislostí krásně odráží uvolněná atmosféra zlatých šedesátých. No a na závěr bych pochválil i experiment skladatele Zdeňka Lišky, který zde využil kombinaci vlastní muziky s ústřední árii operety Sen valčíků Oscara Strausse, velice ladícího s groteskní atmosférou filmu. 48% za tenhle kus? Já jsem z práce mistra Sequense opět nadšenej. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Tridsať prípadov majora Zemana". Devätnásta časť - "Tretie husle". Príbeh z roku 1962. Pražský kriminalista súdruh Ján Zeman sa druhý krát žení. Berie si svoju starú lásku Blanku. Svatba sa koná v malebných Karlových Varoch. Zeman počas nej dokáže odhaliť a objasniť aj prípad nelegálneho kšeftovania miestných šmelinárov s nemeckými turistami. Hold darmo, je to policajt ako sa patrí. Táto raritná, svadobná epizóda sa nesie v štýle nepodarenej komickej frašky. * ()

Reklama

Snorlax 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vekslování s valutami na pozadí crazy komedie ze svatby Zemana s Blankou si bohužel vybrala jako ústřední vtip ztrátu automobilu Pavláska. Poprvé, podruhé, ještě i podesáté by to možná bylo snesitelné. Tisící opakování již začíná nudit, milonté je trapné a ten trilion, nebo kolikrát to Sequens opakoval, už byl k nesnesení. Druhým problémem toho dílu je fakt, že jsou zde pouze tři herci, kteří zvladají i komické role, tedy především nedocenění Řehoř s Kopřivou, Obermaierová a s přimhouřeným okem vlastně i Brabec. Williga jsem mezi herce nikdy nepočítala, Víznerovi jdou komedie stejně špatně jako Willigovi veškeré hraní. Jako vždy skvělí Řehoř s Kopřivou mají bohužel jako obvykle pouze epizodní role. Bohužel se tento díl dosti často ocitá na hraně trapnosti, občas ji i překročí. Za naprosto skvělého Řehoře (všechny svény s ním jsou minimálně o třídu výš), přihodím hvězdičku, samotné Třetí housle bez Řehoře by byly na hodně odřené tři, ale za scénu, při níž se Zdeněk Řehoř odchází s houslemi přiznat, dorovnávám tři a přihazuji jednu navíc. Škoda, že Kalina, Pavlásek, Mirek i místní policisté, houslisté a němečtí chovatelé psů nezůstali doma. Volný čas se mohl vyplnit příběhy pana vrchního. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Sakra už začínám chápat, proč byl za komárů tenhle seriál tak oblíbený. Zeman je vlastně takový „kouzelný strýček“, ukázkový kriminalista, který nemusí pomalu ani hnout prstem a zloději či padouši se mu sami přihlásí i se svým lupem. Akorát tu svatbu mohl vystrojit pořádnou a ne jen ve stylu „Bylo nás pět…“. Story s několikrát odcizeným autem byla dost ujetá, ale tak někomu stačí ke štěstí i málo. Já ovšem tentokrát moc spokojený nebyl. Jeden z těch slabších dílů této série… ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Víš kdo to je? Kapitán Zeman z pražský kriminálky. Dvakrát mě dostal do šuplete." Může se Zeman v klidu oženit? Nemůže, když se mu zločinci sami přiznávají. Je to sice hrozná hovadina, ale hlášení stržm. Milotinského opilým elitám pražské kriminálky o odcizení Oktávky bylo naprosto dokonalé. Jinak to byla jen rozverná taškařice, ve které si první housle zahrál karlovarský esenbák ppor. Vostárek ("Já nejsem pro Vás žádnej Béďa, pane řidiči.") a ta šmelina, bloodhoundi a vodní masážička se nakonec taky dala přežít. ()

Galerie (2)

Zajímavosti (7)

  • Titulní píseň „Bláznivej den“ nazpíval Aleš Ulm. V titulcích není uveden, jeho jméno se objevilo až po letech na DVD. (TomasSlach)
  • Druhý houslista (Oldřich Vízner), který je v epizodě oslovován jako Mašek, je v titulcích chybně uveden jako Pešek. (OHNOTHIMAGEN)
  • Jaroslava Obermaierová (Blanka) cestovala do Karlových Varů den před natáčení z Bratislavy a přijela řádně unavena. Měla zařízené letadlo, které kvůli husté mlze neodstartovalo. Na place pak občas klimbala, ač ve filmu na jejím výkonu, plného komediálních scén, to není znát. (Willy Kufalt)

Reklama

Reklama