Zámecká paní říkají patnáctileté Katce (S. Julinová), jejíž rodiče jsou správci hradu Krabonoš. Dostala poslední vysvědčení, má před sebou bezstarostné dny prázdnin. Ale místo s kamarádkami u vody je tráví v hradní pokladně prodáváním vstupenek. Jednoho dne se na Krabonoši objeví student Petr (J. Hartl), který tu má přechodně dělat průvodce. Stačí jediný pohled, aby se Katka bezhlavě zamilovala. Petr je ale samotář a Katčina snaha upoutat jeho pozornost se nesetkává s úspěchem. Vynalézavost zámecké paní se stupňuje a jednoho dne to dojde tak daleko, že se na hradě objeví policie. Ze sbírky hradu totiž zmizí vzácný exemplář. Za vším je Katka. Její příběh vypráví právě o tom, co dokáže udělat první láska. (Česká televize)

gabriela.suc

Jako dítě devadesátých let mě tohle asi opravdu nezaujme. Něco mi uniká. Strašná nuda, jednou a nikdy více. 1/10 a to ještě za Bouzov. Nezaujalo mě absolutně ničím. ()

PavelKral

Ňoumovitý Jan Hartl a spousta puberťaček s hodně pevným poprsím a ještě více zarostlým podpažím. Nulový scénář a odfláknutá režie. Dávám 2 z pěti, jako ukázku odstrašujícího příkladu. ()

milos.bradik

Je z toho cítit dobu vzniku, ale jen vzdáleně a herci sice také nejsou žádné hvězdy, ale přesto je to lepší průměr. Docela zábavný film pro dospívající mládež, který však dnešním dospívajícím asi bude připadat směšný. Filmu také příliš neprospělo nepochopitelné předabování herců. ()

Zagger

tento film je kladne hodnocen urcite hlavne lidmi, kteri vyrustali v 80', a vice versa. Hartl mi tady kupodivu tolik nevadil, asi proto, ze se toho delo mnohem vic, a on sam zanikl mezi ostatnimi, vcelku dobre a prirozene zahranymi, hereckymi vykony i pres predabovani. Ty take, spolu s paradne zachycenou atmoskou leta tehdejsi doby, udelaly z vicemene stupidniho filmu vcelku ok podivani. ()

horskejvlk

Jeden z několika teenager filmů natočených pro mládež začátkem 80’. Gotwaldovským filmovým studiem pro mládež. Děvčata podle toho vypadala, konec módní éry tzv hippies ve světě a začátek disco se projevovala že tehdejší holky chodili ve stylu Stará-mladá příšerný sukně, volný košile v pase stáhlý řemenem a nehorázně obnošený jeansy kterým se na Moravě říkalo Rifle ( podle jediné Jeansové značky dostupné v tehdejším Textilu ta v podstatě Janovskou celtoviny Jeans přejmenovala v socialismu na Riflovinu ) ano hrozná doba. Na druhou stranu  , omladina se bavila hlavně na alkoholu v letních hospodách a vyjímečně i v letních kinech kterých ovšem moc nebylo v okolí Bouzova snad jedině na Plumlovské přehradě, přehrada ve filmu je ovšem Luhačovická. Celkově je to lehká dívčí romantika o tom jak jeden študák historie na Pedagogické fakultě totálně přehlíží kastelánovu dceru která je sice hezká ale zoufale neatraktivní, Otec který byl před 10 lety v Egyptě byl stejně raritní jako kdyby přistál na měsíci, Hadrbolcová vypadá příšerně ušmudlaně když ji srovnám jak šmrncovní byla v Bohoušovi. Co je rarita tak sice profi postsynchrony ale ty hlasy jsou prostě příliš známé aby Lábus daboval nějakýho bačka, nebo Lipský Husáka…. Jedinej klad je krásná hudba a to že dnes se nenatočí ani tohle… ()

Boyolomouc

Sylva Julinová je herečkou jedné role a je to velká škoda. Nyní provozuje soukromou zubařskou praxi ve Zlíně. Film mám celkově rád.Možná i proto že se natáčel na hradě Bouzov který je opravdu moc pěkný a stojí ho navštívit.Hodnotím plným počtem. ()