Zámecká paní říkají patnáctileté Katce (S. Julinová), jejíž rodiče jsou správci hradu Krabonoš. Dostala poslední vysvědčení, má před sebou bezstarostné dny prázdnin. Ale místo s kamarádkami u vody je tráví v hradní pokladně prodáváním vstupenek. Jednoho dne se na Krabonoši objeví student Petr (J. Hartl), který tu má přechodně dělat průvodce. Stačí jediný pohled, aby se Katka bezhlavě zamilovala. Petr je ale samotář a Katčina snaha upoutat jeho pozornost se nesetkává s úspěchem. Vynalézavost zámecké paní se stupňuje a jednoho dne to dojde tak daleko, že se na hradě objeví policie. Ze sbírky hradu totiž zmizí vzácný exemplář. Za vším je Katka. Její příběh vypráví právě o tom, co dokáže udělat první láska. (Česká televize)

Standey

Moc mě mrzí, že už dnešní filmaři neumí natočit podobnou oddychovku pro mládež. Je to velká škoda, protože takové filmy stojí málo peněz a udělají lidem velkou radost. ()

S120

Zdařilý dětský film, který je dle mého názoru tak trochu neprávem opomíjen. V hlavní roli zde exceluje překrásná Sylva Julinová, která bohužel ve výčtu herců tady na ČSFD chybí. A navíc vždy mě spolehlivě dostane nezapomenutelná hláška: "A pane řediteli, musí mít člověk hodně známých, aby se v tak mladém věku mohl stát ředitelem?" :-) ()

Lillyilly

Knižní předlohu jsem četla když mi bylo 13 let, takže když nedávno ten film dávali tak sem ho prostě musela vidět :) ()

Alchemilla

Naivní, nenáročný příběh se sympatickou hlavní představitelkou určený hlavně pro náctileté holky. Ty ať si přihodí jednu hvězdu navíc. Ti opačného pohlaví rovnou hodí do odpadu (pokud je k filmu neváží nostalgické vzpomínky třeba na promítání v letním kině s nějakou hezkou holkou po boku). Hrad Bouzov je malebný, bydlení na hradě navozuje řádnou romantickou atmosféru. Která holka by nechtěla běhat po cimbuří s prostěradlem? Jen trochu nechápu, proč tolik herců bylo předabováno. ()

J.J.1972

Pohodovy cesky film s ceskymi hercami ktorych dabuju ceski herci :) mam pocit ze dabovani neboli len Hartl a Hadrbolcova :D ()

ssarka

hodně dobré zpracování výborné knížky...knížky od pana spisovatele jsem na konci základky měla jako bible...navíc je tady krásně vidět,že v době předinternetové si uměli život víc užít :D ()

snikrs

Komu chybí klouzací papuče na hradech a zámcích . Tak na zámku Radůň jsou dodnes. A na tom Bouzově nevím ale před 30 lety tam ještě byly. ()

Hansolo35

Jako kluk jsem to viděl a nelíbilo se mi to. Jako stará paprika musím říct, že to je paráda. Prázdniny na hradě jsem si vždycky přál a tohle byly prázdniny, krásná a řachlá holka a prostě všechno, co jsme dřív prožívali bez internetu, mobilů, facebooku, atd. Jediný výkřik techniky byl příšerný kazeťák s oranžovými tlačítky z maďarska (ve filmu hraje), který jsme všichni samozřejmě chtěli. I ten se prodával pod pultem. Stál myslím 1700,- Kčs a to byl celý tátův plat-takže bez šance. Akorát nechápu, proč vždycky v každém CS filmu si mladí pouští "muziku", kterou by nikdy, nikdo dobrovolně neposlouchal. Všimli jste si toho? ()

verunecek

Mě se ten film líbí, už to vidím po několikáté a pořád mě to (po)baví. Samozřejmě je to takový ten dívčí románek, ale když se někomu tohle nelíbí ať si pustí něco jiného ;) Fajnové jsou i prostory kde se film natáčel, taková malá exkurze... To co bylo za minulého režimu povedené byly filmy a hl. ty pro mládež. Jinak není předabovaný i Pavel Klůs neboli Pavluša? má hlas jako kdyby ho mluvil Lábus... ()

Matdodo

Tento film má dvě nesmírná pozitiva,sympatickou hlavní hrdinku,která ovšem ku škodě nám ostatním netoužila vůbec po hvězdné kariéře hérečky a tak už ji nikde jinde neuvidíte ...a objevil se zde ve své vůbec prví roli Pavel Kříž. Jinak typický produkt své doby,nenadchne ale ani neurazí,třetí hvězdička za minimum komunistické propagandy v té době do filmů hojně protlačované.Co jsem ale absolutně nepochopil (a v mládí si toho nepochopitelně nevšiml) je předabování českých herců v českém filmu jinými českými herci!!! To mi teda fakt hlava nebere. ()