Zámecká paní říkají patnáctileté Katce (S. Julinová), jejíž rodiče jsou správci hradu Krabonoš. Dostala poslední vysvědčení, má před sebou bezstarostné dny prázdnin. Ale místo s kamarádkami u vody je tráví v hradní pokladně prodáváním vstupenek. Jednoho dne se na Krabonoši objeví student Petr (J. Hartl), který tu má přechodně dělat průvodce. Stačí jediný pohled, aby se Katka bezhlavě zamilovala. Petr je ale samotář a Katčina snaha upoutat jeho pozornost se nesetkává s úspěchem. Vynalézavost zámecké paní se stupňuje a jednoho dne to dojde tak daleko, že se na hradě objeví policie. Ze sbírky hradu totiž zmizí vzácný exemplář. Za vším je Katka. Její příběh vypráví právě o tom, co dokáže udělat první láska. (Česká televize)

peetriss

Díky Sylvě Julinové poměrně milá letní oddychovka snoubící se s poetikou hradu Bouzov a úsměvného dívčího poblouznění prvními láskami. Je až k neuvěření, s jakou lehkostí táhne celý film debutující mladičká Sylva Julinová, která je sympatická, charismatická i přirozeně půvabná, až je trochu škoda, že nepokračovala v další herecké dráze. Ještě vetší škodou je, že lepší přístup k této adaptaci dívčího románu Stanislava Rudolfa nezvolili tvůrci filmu a natočili tak jen další z početné řady dobových moralizačních produktů. ()

hammerhead

S. Rudolfa jsem měl v dětství rád (Časová ztráta), ale tento film je vážně slabota. Zdá se až nepochopitelná pointa, kdy zlo (bez ohledu na motiv) je odměněno, okradený je esenbákem odhalen ještě navíc jako pitomec, prostě osvěta jako hrom. Na jiném místě si dcera esenbáka čile osvojuje esenbácké praktiky - Když neprodá, řeknu, že prodal... (chlast dětem), taky pěkné. Takže díky za hezkou nostalgii, ale už je to pro mě vážně dosti chlupaté. ()

ArthasKarfa

Krásný český film o českém hradě, létě a legraci. Takové filmy už se dnes netočí a je to hrozná škoda, tyto příběhy měly duši, byly plné pohody a byly krásné. Dokázaly pohladit duši i bránici, kam se na to hrabe dnešní tvorba? Podívejte a užívejte léta. ()

Brtniik

Film jsem viděl z DVD a nanejvýš podruhé v životě (v době jeho vzniku jsem „nasával Vojenské řády“). Milci těchto i jiných milých filmů (za všechny triatlet a Enšpígl) napsali snad vše, ale neubráním se zveřejnění svých postřehů. Pan režizér docela zevrubně a systémem padni komu padni, poodhalil karaktery lidí na hradě i v podhradí. Držel-li se předlohy, tedy velmi dobře, neb ač nenechal žádný „problém“ a nešvar bez povšimnutí, nevyšla mu z toho trapná komunální kritika o které tehdy rozhodně nebyla nouze. I když je film poplatný době (jak jinak by mohl vzniknout?!), vše je dávkováno v přiměřeném množství a prakticky nemá hluchých míst – pořád se něco (logického) děje. S dovolením vypíchnu: neutěšený vztah hradního instalatéra s rodinou, kastelán toužící po výzkumu pyramid (a možná po synovi), smutek pana Tokoše nad zvlčilými vnoučaty, protřelá „policejní“ dceruška a její manipulace, platonicky milujícího motocyklistu – kynologa a nakonec hezký vztah hlavní hrdinky s maminkou přesto, že s ní lomcovala puberta. Poslední bod velice oceňuji, jako návodné chování či jako důkaz, že to jde, ne že ne! Trochu mne zklamal „oživlý obraz“ (v CZ filmové tvorbě rozhodně ne výjimečný), protože jsem čekal buď nějakou „nadpřirozenou“ akci – trochu toho (alespoň domnělého) kouzlení, ne-li, mělo zůstat toliko u Katčích představ bez ksichtů Jáchyma Štampacha ze Štampachu. Někomu zde se zvedá žaludek skrzeva „bobry“. No, byla taková doba a holky tehdy vypadaly normálně, neb ani na ČSTV 1 či 2, ani v katalogu Magnet je nikdo nemasíroval, aby naskočily na praktiky komediantek, cirkusaček a nájemných žen... Ostatně všichni jsme ve standardu chlupatí, smrdutí, líní a agresivní a je na každém, aby to korigoval na společensky únosnou míru. Minulý rok jsme s mojí nejmilejší „Krabonoš“ „obléhali“ (byli jsme tam mimo turistickou sezonu), nyní jsme se konečně podívali dovnitř. Paráda! Příjezd k hradu si užijí zejména motocyklisté a majitelé sportovních vozů. Edit: Mnoho lidí se nyní asi chytne za nos: http://ona.idnes.cz/chlupate-podpazi-modni-trend-i-politicke-prohlaseni-f9d-/krasa.aspx?c=A150622_152401_krasa_brv ()

zdeny99

Bouzov v hlavní roli puberťácké červené knihovny, ve které se mlaďoučká holka zamiluje do doktora historie (Jan Hartl), který u nich na hradě provádí. Upřímně nechápu, co na něm viděla. Je to vyloženě doktor, který vidí jen své zaměstnání a nic ze života ho nezajímá. Navíc v roli Jana Hartla vypadá jako toporný ňouma a ne jako nějaký Don Chuan. I proto mezi nimi nic nezajiskří a i tím je film jen průměrnou podívanou spíše pro mladší diváky. [3348. hodnocení, 108. komentář, 62%] ()

jochanan

Ať si říká kdo chce co chce, tenhle film patří k mým nejoblíbenějším z doby, kdy mi bylo těch 13-14 let. Hodnocení je z velké části dané sentimentem, ale ráda se na něj podívám dodnes ()

fisikk

Tento film jsem zhlédla až ve 20 letech a už se nedokážu vcítit do role náctiletých holek (za což jsem teda ráda), ale stejně si myslím, že by mi i v mých mladších letech byla Katka silně nesympatická. Nesnáším podobný typ holek, který se snaží vynutit si pozornost podobnou cestou. Připadá mi to jako Bridget Jonesová za mlada. Jen nechápu, jak mohl strážník říct Petrovi, ať otevře oči - de facto ať s ní začne chodit. Co by vysokoškolák našel u takové mladé kozy? ()

Ydrosten

Hezkej romantickej film, který mám rád. Hodně mi to připomíná seznámení z mojí ženou. Taky jsem byl takovej bambula, kterému to zrovna moc nedocházelo. Taky mě musely doslova kopnout, abych si toho konečně všimnul :) ()

Gaia.M

Vtipná česká letní komedie. Velká škoda talentu Sylvy Julinové, je tady opravdu skvělá. Jediné, co nechápu, je ten šílený dabing, proč některé lidi předabovali, ale budiž. Já jsem se bavila. Přesně jak je napsáno, prázdninová komedie o holkách krásně praštěných :) Btw. první láska, kdo z nás neudělal tenkrát nějakou šílenost, nad kterou dnes nevěřícně kroutíme hlavou a lehce se usmíváme :) ()

MickeyStuma

Prázdninový příběh dospívající dívky Katky žijící s rodiči na hradě, kteří tam dělají správce, se všemi svými typickými dívčími rošťárnami, natočený na základě literární předlohy Stanislava Rudolfa. Snímek přirozeně spíše osloví dívky a některé by se v charakteru Katky mohli i poznat. Příběh je o lásce, ale jestli jde o první, nijak řečeno není. Každopádně se poukazuje na situaci, čeho je taková dívka schopná, když vyhlídnutý chlapec neopětuje její city. Stále veselá nálada a přirozenost svého věku dává všemu tu správnou atmosféru. Každá postava vyvolává určité sympatie a snad by jim ten život na hradě i nejeden záviděl. Snímek z počátku 80 let a jakoby nestárnul. Tvůrčí zvláštností je, že většina herců je nadabována hlasy jinými, taktéž známými, herci. Když František Husák promluví hlasem Zdeňka Řehoře, Pavel kříž hlasem Romana Skamene, nebo Jiří Růžička hlasem Jiřího Lábuse, určitě se nad tím každý pozastaví. Umělecký dojem? Těžko říct, co tím režisér Josef Pinkava sledoval. Třeba Jan Hartl má hlas svůj. Každopádně se jedná o stále výborný jednoduchý ničím nerušený dívčí, svým způsobem, romantický příběh, který jako letní oddychovka stále funguje. ()

tranquill

Opravdu milá romantická komedie, na kterou se kdykoliv rád podívám. Jediné, co nechápu, jsou předabované hlasy některých známých herců jinými... ()

quixote

Typický totáčový film pro mládež (pro dívky především) podle tehdy populárního dívčího románku. V příznačném socialistickém bezčasí se nic zvláštního neděje, jediný „problém“ se zmizelými starožitnostmi je obratem vyřešen chápavým příslušníkem VB. Na závěr samozřejmě happy ending. Jako celek je to vcelku stravitelné, u mnohých to možná vzbudí trochu nostalgie totáčových prázdnin, ale pro dnešní teenagerky jde nepochybně o archaickou a místy těžko uvěřitelnou záležitost. Polovina herců je zcela zbytečně předabována, což celkový dojem hodně ruší. Přesto v rámci žánru a doby patří tohle dílko k těm lepším. ()

Jonatána

Tak jsem se dneska podívala na jeden z letních filmečků pro holky, u kterého jsem se zamilovaně tlemila v telecích letech. Pořád je krásně letní, prázdninový, Katka je parádně prdlá, Petr klasicky chlapsky slepý a celé je to fajn. Jo, a po tomhle filmu jsem toužila bydlet na hradě a dostat kopretiny. Neklaplo :-). Jen to daobvání dobrých herců jinými herci jsem fakt nepojala. U Husáka jsem si na pomoc přivolala maminku, jestli nemám něco v uších, když slyším p. Řehoře. ()

deLaFere

Polovina snímků na databázi, které mají přes sedmdesát procent jsou hovadiny, proč má tento příjemný snímek jen 62? Myslím, že důvod je jednoduchý, lidé ztrácí vědomí toho, co je opravdu důležité. Kopretiny pro zámeckou paní toho mají hodně. Sice se trochu líně vlečou, ale to vůbec nevadí, protože vše vynahrazuje hypersympatická Sylva Julinová, která sondu do předrevoluční dívčí puberty ztvárnila bezchybně. Ta úžasná naivita mi dnes velmi chybí, dnes jsou všichni hrozně chytří a vše vědí, akorát jsou trochu nešťastní, že? ()

rivah

Jednoduchá komedie se střelenou holkou je dobrá k pobavení, i když scénář i režie nic moc. Film o mladých a pro mladé především.(50%) ()

Tiiso

Průměrný dětský film poplatný tehdejší době. Heralý výkon mladé slečny je obstojný a sledování tohoto snímku přinese do obýváku pocit nostalgie po dobách ztracených a vyplní lehce nadprůměrným způsobem volnou chvíli. Z filmařského hlediska film v ničem nevyniká a nic nového nepřináší. Určen byl tehdy pro děti především pro dospívající dívky. ()

ANTYCHRYST

Tolik předabovanejch herců v jednom filmu jsem dlouho neviděl - to je hnus, co druhej herec, tak jinej hlas..nechápu. Film je v pohodě, ale tohle mě tak znechutilo, že nemůžu dát více nežli 2 * 35 % ()