Zámecká paní říkají patnáctileté Katce (S. Julinová), jejíž rodiče jsou správci hradu Krabonoš. Dostala poslední vysvědčení, má před sebou bezstarostné dny prázdnin. Ale místo s kamarádkami u vody je tráví v hradní pokladně prodáváním vstupenek. Jednoho dne se na Krabonoši objeví student Petr (J. Hartl), který tu má přechodně dělat průvodce. Stačí jediný pohled, aby se Katka bezhlavě zamilovala. Petr je ale samotář a Katčina snaha upoutat jeho pozornost se nesetkává s úspěchem. Vynalézavost zámecké paní se stupňuje a jednoho dne to dojde tak daleko, že se na hradě objeví policie. Ze sbírky hradu totiž zmizí vzácný exemplář. Za vším je Katka. Její příběh vypráví právě o tom, co dokáže udělat první láska. (Česká televize)

otík

Hezký a pohodový letní snímek o zamilované dívce, jejím světě, rodině a přátelích. Sice to není žádné velké dílo, ale pro nedělní odpoledne je to jako stvořené. Raritou filmu je předabování už v té době známých herců. Dabing: Zdeněk Řehoř (správce hradu Krabonoše, Katčin otec [za Františka Husáka]), Lubomír Lipský (údržbář Gusta, manžel Těšíkové [za Stanislava Třísku]), Jiří Lábus (Pavluša, syn Těšíkových [za Pavla Klůse]), Roman Skamene (student Robert [za Pavla Kříže]), Vladimír Hrabánek (hlas návštěvníka hradu), Helena Růžičková (návštevnice hradu) - převzato z http://www.fdb.cz/film/kopretiny-pro-zameckou-pani/10566. ()

HonzaBez

"Katko copak jsi praštěná?...Jo vratama od stodoly" :-D. Docela pohodova komedie v kulisách hradu Bouzov (zde pojmenován Krabonoš) o radostech a strastech prvních dívčích láskach. Se symatickou představitelkou hlavni hrdinky Kateřiny Krásné a docela chytlavým hudebním motivem "zámeckého stylu". Co mi ale přišlo skutečne dost prastěne a hlavně uplně zbytečné je dabing některých roli. Zejména v případě Františka Husaka (mluvi ho Zdeněk Řehoř) a Stanislava Třísky (mluví Lubomur Lipský). A konec mi zas přišel takový divně úseknutný. ()

farmnf

Je to spíš 3, protože film je milý, nekomplikovaný, slušně zahraný(Stanislav Tříska) a ač se tam dějí blbosti, stále se něco děje. Zklamáním byl Nehlas Husákův, byl to středně odborný dabing a tlachání poručíka VB, který nemá ujasněno jak ho mají lidi oslovovat. Julinová je mladá, praštěná, rozmazlená ale nesouhlasím s Hartlem(Petrem) stran nezájmu o ni. Honzo, takhle ti to řeknu: Když běží po schodišti v těch bílých šatečkách, to teda na patnáctku nevypadá a jednou budeš litovat, stejně tak, jako já dnes , že jsi tento obrobitelný materiál neobrobil. Jenomže von hroby, lebky...na to je času dost v našem věku. A ještě bude... ()

honz

Hlavní hrdinka Kačka prožívá svou prázdninovou "první lásku" na hradě, kde v pokladně pomáhá svým rodičům - kastelánům. Velmi příjemný letní film s téměř krimi zápletkou natočil J. Pinkava podle námětu oblíbeného autora příběhů o mládeži a pro mládež Stanislava Rudolfa. Za pozornost mj. stojí rozmanité záběry jihomoravského hradu Bouzova. ()

Master19

Povedená prázdninová komedie, ze které úplně dýchá ta pohoda. Postavy jsou příjemně nešablonovité a děj, i díky prostředí zámku, celkem neotřelý. Navíc se mi líbili i herci (za zmínku stojí jedna z prvních filmových rolí Pavla Kříže) a protože se dá i zasmát, nebudu mít problém, zase se na to někdy podívat. ()

Prekarkar

Consuela1 to vyjádřila trefně: "Film plný prázdnin, sluníčka, vody a bezstarostnosti, zatraktivněný prostředím zámku a první láskou. Nezanechá výraznější stopu ve filmovém povědomí, ale přetrvá jako vzpomínka na něco příjemného, nad čím se bezděky nostalgicky usmíváme." Nemám víc co napsat! ()

Autogram

Romantika po česky zo zámku a nejde o žiadnu dávnu históriu. Príbehov o dievčatách, ktoré (aspoň spočiatku) nevedia, čo chcú, je plná databáza. Nie je to vôbec záležitosť poslednej doby, ako vidno, točilo sa to vždy a všade. Hlavná hrdinka je aspoň sympatická, predvedie sa aj v negližé, len vo vzťahu k nej som očakával trochu viac od najznámejšieho českého básnika. Príbeh nijako neoslní, ešteže happyend zaručí dokonale ľudsky naladený súdruh policajt. ()

manonfire

Hadrbolcovsky univerzálně bezchybná maminka, pozdní Faun Tříska, ultraoddaná máti Jelenská...a pak nápadníci: plachý mopedista, nechápavec Hartl a charismatik Pavluša. Když to dáte dohromady, máte zase na chvíli chuť bydlet na hradě, nejen protože tahle "tuctová" holčina byla prostě sympatická od sklepení až po cimbuří... Čekal jsem, že mi to po letech udělá radost, ale ona přišla docela až euforie. Miluju tenhle film. Sylva Julinová herečkou jedné role, v jejím případě bohužel. 100% ()

Casablanca

Tři důvody pro tři hvězdičky - Bouzov, historky, které jsem slyšela o natáčení (o barvení psa atp.) a hlavně dva záběry, ve kterých je můj pradědeček... ()

Pecival

Na letní pohodu ucházející, ale film jako takovej žádnej zázrak není. Hlavní maník nemá žádné charisma, tak aspoň Sylva je docela roztomile střelená. Ten viditelný věkový rozdíl je taky docela na překážku a konec je nějakej uspěchanej. Dvě a půl. ()

LadyVader

Divím se že mě tenhle film tak minul a dostala jsem se k němu až ve svých pětadvaceti letech. Pěkně mě překvapil, pohodová letní atmosféra :-). ()

The Viper

Tak moc hloupý film, který defakto nemá co nabídnout a i přesto to není vyloženě mučení. Chlupatá podpaždí dospívajících dívek mě strašila celou noc a jeden z nejlepších českých herců pan Hartl (haha) ještě dvě noci. Příšerně upištěný a nesnesitelný hlas hlavní hvězdičky Julinové mě dusil po celou dobu trvání filmu. Jsem rád že jsem se narodil do doby vyrůstání, kde nenarazíte na takto medvědí ženy, ale co už.... ()

velkyvezir

Kdysi jsem film hodnotil 4*, po dnešním shlédnutí na Barrandově měním na 5. Mně prostě tento film bere. Nejenže Sylva Julínová je přesně ten typ ženských, co mne bere, ale hlavně u tohoto filmu si vždy skvěle odpočinu. Dýchne z něj na mne atmosféra 80. let a mých prázdnin - sluníčko, voda, klídek... ()

F.W.Colqhoun

Bůh ví, co to do mě vjelo, že jsem si tohle dývko s matnou vzpomínkou na to, že jsem kdysi v pravěku svého mládí tenhle film viděl, za pár korun kupoval. Přestože po scénáristické stránce je to ten nejčiřejší osmdesátkový relikt, v němž se výchovně-romantický relikt Stanislava Rudolfa, známého mi toliko z obdivných referátů spolužaček ze ZŠ, nezapře ani jedinou větou, film má ze stejných důvodů pro pamětníky něco do sebe. Pár scének je vyloženě zdařilých (Hartl pije opepřenou kávu), snímek působí skoro lynčovsky bizarně proto, že se tvůrci z mně nepochopitelných důvodů rozhodli polovinu postav předabovat jinými českými herci (škoda, že se nepředabovali navzájem - to by byl teprve nářez!), ale mně potěšil nejvíce zjevný zájem režiséra v erotických kvalitách dospívajících hereček, z nichž nám sice krotce, zato vydatně, leccos průběžně ukazuje - zejména různé pobíhání po schodech, kdy jsou poskakující vnady kryty jen tenkými závoji přiléhavých tkanin, se odehrávají co deset minut a Hartlův nezájem je naprosto nepochopitelný. Ale co já vím - třeba byly temné pudy v husákovských časech něco úplně zapomenutého, ha ha ha. Díky tomu mi skoro nevadilo, že se ve filmu kromě vyvěrání banálních vnitřních monologů skoro nic neděje a vlastně jsem byl i vděčný, že mě nic na způsob příběhu, zápletky nebo čehokoliv, co do erotického filmu ze zásady nepatří, nerušilo. Za všechny ty jedničky a dvojky uděluji trojku. ()

Paity

Spíše podprůměrná socialistická záležitost, která ukazuje strasti dospívající mládeže. Vše dobře dopradne, samozřejmě. ()

Hanys_

Kateřina Krásná a její pokusy sbalit štramáka Hatrla. Je to naivní, předabování některých herců působí divně, neherci dost přehrávají...ale na druhou stranu to je správně praštěné..a taková letní oddychovka z dob, kdy největší technologií bylo tranzistorové rádio, vždycky potěší. ()

Prochy38

Průměrná česká komedie. S. Julinová sympatická, škoda, že jí už není nikde jinde vidět. Příjemné prostory Bouzova a pak i příjemný zážitek. ()