Příběh o přátelství dvou děvčátek a o soupeření klukovských fotbalových mužstev ze dvou sousedních vesnic, z nichž každý se snaží pro sebe získat svého vrstevníka Janka, který přijel na kolotoči a hraje fotbal "jako Pelé"... Autorkou portrétu v památníku je Věra Plívová - Šimková. (oficiální text distributora)

dezorz

S par vynimkami (Lysaci ci Pani Kluci) natacala V.P.S. hlavne babske filmy. Necudo, ze mi v minulosti unikli. Aspon si ich mozem vzchutnat starsi, poucenejsi. Krasna praca s nehercami - detmi. Skvely napad, nechat ich cely den hrat sa po kope a sem tam s niektorymi s nich natocit par scen. Nechat ich zit postavy. Nechat ich hrat to, co sami v tej dobe zili. Apritom do toho este namiesat trocha rozpravkovej poetiky. ()

gabin(a)

Je hrozná sranda, když tenhle film vidíte někdy touto dobou a znáte ty malé herce už jako staré chlapy - Vašut, Vladyka. Bohužel taky víte, v co vyrostla Yvetta Kornová...Filmy pro děti jsme vždycky uměli a léty spíš získávají na půvabu, hlavně pro nás starší a pokročilé:-) ()

sator

Nebylo to špatné.... 65 % Název filmu inspiroval textaře Jiřího Štaidla k napsání textu písně pro Karla Gotta " Přijela pouť". Píseň se ale původně jmenovala "Mistr Green má splín", text ale neprošel a tak narychlo musel být přepsán. Bratr Jiřího, Ladislav po létech přiznal, že původní text se ani do písně nehodil, protože smutný obsah nekorespondoval s kolovrátkovou melodii a tak cenzura pomohla na svět velikému hitu. ()

Estrellita

"Žluťásku, žluťásku, čičorečko..." Matná vzpomínka na několik scén z tohohle filmu mi dlouho nedala spát, trvalo roky, než jsem zjistila, co jsem to tenkrát viděla a hluboce mě to zasáhlo. Asi pracuje nostalgie, ale pro mě je tenhle film symbolem něčeho, co se velmi těžko popisuje. Ten památník s těmi motýly... ()

HonzaBez

"Proč bychom se netěšili snad bychom se nebál, snad bychom se neděsili, snad abychom zpívali. Žluťásku, žluťásku, čičorečko..." Velmi roztomilý dětský film s úžasně hravými písničkami Petra Skoumala. Možná je zde těch písní na dnešní dobu až moc (příběh o soupeření dvou klučičích part by si bez nich možná i vystačil), takže si nejsem moc jistý, jak moc by se ještě líbil dnešním dětem. Ale já si užíval naprosto maximálně, nejen ty písně, ale celkovou letní mírně poetickou atmosféru s pohupujícími a točícími se pouťovými atrakcemi a hlavně těmi s poletujícími žluťásky. ()

plechulka

Klasika mého pozdního dětství. A když se teď dočítám, že písničky, které se mi tehdy tak vryly, byly dua: Skoumal/Vodňanský, říkám si - není divu! ()

Hillock

Dětský film a muzikál je pro mě vražedná kombinace. Tohle mě nebavilo. Docela mě zarazilo, že některé holčičky nosí tak krátké sukně, že jim jdou vidět kalhotky. ()

Master19

Vyloženě dětský písničkový film. Bohužel oproti písničkám Svérák - Uhlíř je to tak říkajíc "druhá liga". Neustálé opakování melodie "žluťásku - žluťásku" mě to dost zprotivilo... ()

tempus

Muzikál je pro děti, ale dospělí si tam najdou vesnickou atmosféru a příběh. Na Renatě Maškové je znát, že si natáčení plně užila a současně je nejsilnější ženskou postavou. Mužskou nejsilnější postavou je Marek Vašut. Hlášek je tu poměrně dost ("Uraženýho jsme tě viděli mockrát, ale sraženýho ještě ne." nebo "Málo ses srazil, Sejkoro málo.") Někomu, kdo to viděl v pozdějším věku může připadat příběh natáhnutý, ale já to za chybu to nepovažuju, z nostalgie dávám 1*navíc. ()

brooklyn73

Ano, jeden z filmu meho detstvi,na jehoz opakovani jsem cekal snad 10 let.V te dobe uz jsem ho vsak nemohl dokoukat na jeden zatah, ale musel si to rozlozit na dva razy..Kazdopadne spousta pisnicek pro deti ,na ktere se neda zapomenout.Skvele obsazeni zacinajicich hercu ,kterym vladla fantasticka Yvetta Kornova spolu s Markem Vasutem. ()

bari68

Jeden z tých horších filmov, ktoré patria do kolekcie - detské, muzikál. Avšak na druhú stranu v porovnaní aké sa dnes (ne)točia filmy pre deti, je to zlatý fond čs. kinematografie. ()

Paity

Opět jedna rodinno-dětská záležitost, kde jsou zastoupeny dětské hry, lásky a trampoty na "pracovitém, spokojeném a šťastném venkově." ()

Bohemák

Přiměřeně uřvaný a docela milý dětský film, prošpikovaný velikým talenty a písničkami Petra Skoumala s texty Jana Vodňanského. ()

Chandell

Po velmi dlouhé době jsem náhodně přepnul a vybavil si svá pubertální léta, kdy na motivy ústředního songu “žluťásku, žluťásku, čičorečko“ jsme dávali přezdívky spolužákům na střední škole. Celkem sranda sledovat začínající herce – Vašut, Vladyka, Bydžovská. A navíc do Renaty Maškové jsem byl tenkrát platonicky zamilovaný. ()

derryl

Myslím, že je to pěkný film pro mládež, ale v dnešním světě takové jednoduché příběhy neobstojí. Nostalgie je však mocná a tak se přiznám, že mě toto dílko potěšilo a písně dojali. ()