Příběh o přátelství dvou děvčátek a o soupeření klukovských fotbalových mužstev ze dvou sousedních vesnic, z nichž každý se snaží pro sebe získat svého vrstevníka Janka, který přijel na kolotoči a hraje fotbal "jako Pelé"... Autorkou portrétu v památníku je Věra Plívová - Šimková. (oficiální text distributora)

nash.

Příjemná podívaná o dětech a pro děti, plná písniček, na které se nezapomíná, stejně jako na skluzavku a nůžky... ()

ainny

Jeden z mála dětských filmů, ke kterým se vracím zas a znovu. Ani po letech pro mě neztrácí svoje kouzlo. České léto, nádherná krajina Českého ráje a snadno zapamatovatelné písničky. V dětství jsem trpěla s Nanynkou u tabule, protože hudební výchova byla pro mě noční můrou. :^))) ()

triatlet

Muzikál v názvu je oprávněně. Taky si občas zanotuju "Žluťásku, žluťásku, čičorečko". Dětské filmy Věry Plívové Šimkové si uchovávají dětské vidění. Pěkný příběh - o vztazích dětí a rodičů/prarodičů, o kamarádství, o soupeření dvou part. A nápaditě zakomponované do doby vesnické poutě. Yvetta Kornová zvládla roli holky od kolotočů přesvědčivě. ()

Flakotaso

Nemám rád jakékoliv muzikály, tím spíš, když účinkujícími jsou jedenáctileté děcka, které se u zpívání tváří tak hrozně vážně, aby hned po skončení písničky začaly řvát na lesy a poskakovat jako nadopovaní kýblem Red Bullu s vodkou. Neustálé pěvecké výstupy navíc znemožnují jakýkoliv rozvoj už tak chabého příběhu. Určitě jeden z těch slabších českých dětských filmů. ()

moviesfan

Jako malej kluk jsem film viděl několikrát. Líbil se mi, protože převážně nenudil a písně nebyly k zahození. Už dlouho jsem film neviděl, tak ho hodnotím jak jsem ho viděl tenkrát. Hodnocení: 55% ()

Krt.Ek

Pěkně natočena letní pohoda. Doporučují v hnusných zimních večerech, možná vás nebude tolik otravovat věčné opakování dvou písniček. Ty písně jsou naštěstí docela povedené takže to přežijete i v horkých letních dnech, kdy naopak budete toužit po chladnějším počasí. Z toho vychází, že jediné co váš naštve (pokud jste soudní) je absolutně dementní chování malých fotbalistů, kteří prohrají zápas kvůli tomu, že fotbal není jejích nejsilnější stránka a hned se chtějí mstít klukovi z poutě, který jím chtěl pomoct (jak naznačuje písnička fotbal hraje jako Pelé, takže i ti antitalenti mohli vyhrát), ale podvodnicí z druhého mužstva ho zamkli v jeskyní. 60% ()

blackrain

Hudební film o dětech, nejen pro děti. Na písničku Žluťásku, žluťásku ... se nedá zapomenout. Vidět dnešní filmové herce v dětských rolích bylo velmi příjemné. ()

gogos

Průměrný český film plný dětských hrdinů, špatných písniček a prakticky žádného humoru. Přesto se na prostředí komediantů dívat dá, stejně tak jako na dětskou hvězdu 70. let Renatu Maškovou. Před 10-15 lety bych film hodnotil jinak, dneska z něj nadšen nejsem. Žluťásku, máš to za 2* ()

topi

Režisérka dětských filmů Věra Plívová-Šimková si zkusila i zpívaný film a její řemeslnická kvalita se nezapře. Jde o krásný příběh dvou dívek, které se mezi sebou znepřátelily kvůli památníku jedné z nich. Mezi tím probíhá chlapecké fotbalové utkání dvou vesniček a hlavní pozadí snímku tvoří pouť, která přijela do jedné ze vsí. Dvě ústřední kamarádky hrají krásné mladičké dívky Renata Mašková a Yvetta Kornová, jejichž jsou to první filmové role. Stejně tak se víceméně poprvé před kamerou objevily mladičké tváře Marek Vašut, Roman Čada, Ivana Maříková, Miroslav Vladyka, Libuška Šafránková, Václav Vydra nebo Zuzana Bydžovská (ten její potrhlý chechot je prostě nesmrtelný už od útlého mládí :)). Jeden kluk a jeho výraz, když chtěl Markétě ustřihnout vlasy mi připomínal démonický úsměv Anthonyho Perkinse z Hitchcockova Psycha :D. Texty pěkných písniček napsal Jav Vodňanský a hudbu složil Petr Skoumal. Díky za takové pohodové filmy, kdy neexistovaly mobily, počítače, tablety a děti se vydováděly venku na čerstvém vzduchu a v podstatě domů se přišly jen vyspat. Tak jak jsem si dětství užíval já, tak si užívám i takovéto filmy. A paní režisérka přesně tohle uměla nejlépe ze všech tehdejších tvůrců. A v dnešní době někdo aspoň trochu podobný tady setsakramentsky chybí. ()

Katarine

Na tohle jsem se hrozně těšila, protože jsem ten film viděla naposledy jako malá, věděla jsem, že se mi to vždycky moc líbilo, ale děj už jsem si až tak nevybavovala. Dneska už mi písnička o žluťáskovi vážně lezla na nervy, ale jinak jsem byla potěšena tímto nostalgickým snímkem. No a malý Vašut fakt nemá chybu :D A nejlepší, jak mají všichni ti kluci naprosto shodné účesy s "honící patkou". ()

lekr odpad!

Nehorázná kravina!!!!! Příšerný český paskvil hrajícící si na nějakou dětskou komedie a nechtěně parodující muzikál..závěr je přímo na blití...nesnáším tenhle film!! ()

rakovnik

Pohodový dětský film. Krásné prostředí Českého ráje, letní pohoda a hezké písničky dokreslují příběh dětí z jedné vesnice, který je lidský a příjemný. Děti hrají dobře, film pěkně ubíhá a je určitě velmi zajímavé pozorovat, jak se od dětského věku proměnili nebo neproměnili mnozí herci - Vašut, Vladyka, Bydžovská a další. ()

Hennes

Víc než film, mě bavilo sledovat Vašuta, Bydžovskou, Vladyku, Čadu a další. Muzikál byl postaven na opravdových "odrhovačkách", které se hodí přesně ke kolotočům, jinde by to určitě neuspělo. Děj filmu jednoduchý, prostě pro děti. Ty to pobaví, dospělé už méně. ()

Martin741

Suhlasim s dotycnymi mentalmi, ktori toto normalizacne dielko vychvaluju, jelikoz ide o pravu normalizacnu kvalitu. Pani Plivova Simkova vedela filmovat, detske hry a zabava su pre mna doteraz fascinujuce. Pre mladez vyrastajucu v tunajsich kotlinach, nizinach : suhlasim s tym, co napisal kolega pouzivatel mchnk. 80 % ()

cariada

Hudební komedie pro děti o dvou fotbalových mužstev a jedné pouti. Průměrná pohodovka.Co s poutí ,když je k mání klouzačka. ()